statystyki

Wysoka pensja to jeszcze nie przekręt

autor: Marzena Sosnowska29.01.2020, 08:47; Aktualizacja: 29.01.2020, 08:47
pieniądze, złoty

pieniądze, złotyźródło: ShutterStock

O pozorności umowy o pracę nie może świadczyć wysokość wynagrodzenia ani choroba tuż po zatrudnieniu – stwierdził Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. O tym, czy strony istotnie nawiązały stosunek pracy, decyduje faktyczne i rzeczywiste realizowanie elementów charakterystycznych dla stosunku pracy – podkreślił sąd.

Sprawa dotyczyła zgłoszonej do ubezpieczeń pracownicy, która według ZUS chciała uzyskać w sposób nieuprawniony zasiłek chorobowy.

Firma zajmująca się wynajmem mieszkań dla firm oraz usługami stolarskimi w marcu 2018 r. zatrudniła na umowie o pracę na czas nieokreślony kobietę na stanowisku menedżera ds. sprzedaży i usług. W chwili podpisywania umowy kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży. Dowiedziała się o tym miesiąc później. Na początku maja stała się niezdolna do pracy. W 22. tygodniu ciąży poroniła.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Amen(2020-01-29 09:53) Zgłoś naruszenie 43

    Faktem jest, że stało się zjawiskiem nagminnym zatrudnianie kobiet we wczesnej ciąży na wysokim wynagrodzeniu w celu szybkiego przejscia na wysokie swiadczenie chorobowe, lecz przyczyną takiej sytuacji, nie dokońca etycznej, jest chory, patologiczny, oszukujący naród, system emerytalno-chorobowy utożsamiany z ZUS. Ta niewobrażalna patologia , dzieląca naród na kasty społeczne, bezwzględna dla płacących składki maluczkich, przychylna kastom wybranym i kombinatorom, System demoralizuj i kompromituje to państwo inaród, będąc przyczyną wszelkiej maści kombinacji na systemie emerytalnym, rentowym i świadczeń chorobowym.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane