statystyki

ZUS: Dla ubezpieczeń liczy się koniec umowy

autor: Paulina Szewioła28.01.2020, 19:00
podpis, umowa, dokument

Sprawa dotyczyła spółki, która wystąpiła z wnioskiem o interpretację przepisów dotyczących daty wyrejestrowania z ubezpieczeń społecznych po ustaniu pełnienia funkcji menedżera.źródło: ShutterStock

Zleceniobiorca podlega ubezpieczeniom społecznym do momentu rozwiązania lub wygaśnięcia zawartej umowy, a nie do zakończenia pobierania odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji – uznał ZUS.

Sprawa dotyczyła spółki, która wystąpiła z wnioskiem o interpretację przepisów dotyczących daty wyrejestrowania z ubezpieczeń społecznych po ustaniu pełnienia funkcji menedżera.

W umowach firma zawierała zapisy o sześciomiesięcznym zakazie konkurencji po odwołaniu ze stanowiska. Z tego tytułu wypłacała odszkodowanie osobie, która wykonywała umowę o świadczenie usług zarządzania, a z którą zakończono współpracę. W związku z tym spółka chciała wiedzieć, czy okres podlegania ubezpieczeniom społecznym kończy się w momencie upływu okresu, w którym wypłacano odszkodowanie, czy może w dniu odwołania z funkcji.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane