statystyki

ZUS: Dla ubezpieczeń liczy się koniec umowy

autor: Paulina Szewioła28.01.2020, 19:00
podpis, umowa, dokument

Sprawa dotyczyła spółki, która wystąpiła z wnioskiem o interpretację przepisów dotyczących daty wyrejestrowania z ubezpieczeń społecznych po ustaniu pełnienia funkcji menedżera.źródło: ShutterStock

Zleceniobiorca podlega ubezpieczeniom społecznym do momentu rozwiązania lub wygaśnięcia zawartej umowy, a nie do zakończenia pobierania odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji – uznał ZUS.

Sprawa dotyczyła spółki, która wystąpiła z wnioskiem o interpretację przepisów dotyczących daty wyrejestrowania z ubezpieczeń społecznych po ustaniu pełnienia funkcji menedżera.

W umowach firma zawierała zapisy o sześciomiesięcznym zakazie konkurencji po odwołaniu ze stanowiska. Z tego tytułu wypłacała odszkodowanie osobie, która wykonywała umowę o świadczenie usług zarządzania, a z którą zakończono współpracę. W związku z tym spółka chciała wiedzieć, czy okres podlegania ubezpieczeniom społecznym kończy się w momencie upływu okresu, w którym wypłacano odszkodowanie, czy może w dniu odwołania z funkcji.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane