statystyki

Rząd poskąpił pieniędzy dla bezdomnych

autor: Paulina Nowosielska23.01.2020, 10:24; Aktualizacja: 23.01.2020, 10:24
bezdomny

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przekonuje, że znajdzie dodatkowe środki. Nie wiadomo tylko jeszcze, ile i kiedy.źródło: ShutterStock

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przekonuje, że znajdzie dodatkowe środki. Nie wiadomo tylko jeszcze, ile i kiedy.

MRPiPS poinformowało o inauguracji kolejnej edycji programu „Pokonać bezdomność”. Na stronie resortu w dziale „Finansowanie” czytamy, że pieniądze na ten cel pochodzą ze środków budżetowych, a minister „dysponuje na wsparcie projektów realizujących cele Programu kwotą w wysokości 5,5 mln zł”. To o pół miliona mniej niż rok czy dwa lata temu.

W resorcie mówią, że to pierwsza tura projektu. Czy i kiedy będą kolejne, oraz – na jaką, w przybliżeniu, będą opiewały kwotę? Nie dostajemy odpowiedzi, bo „na konkrety za wcześnie”.

– Te pół miliona mniej jest znamienne – zauważa siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb życia”. I przekonuje, że nie ma mowy o mniejszych potrzebach. Przeciwnie. – Z roku na rok mamy podwyżki minimalnego wynagrodzenia. To oznacza, że koszty pracy i pomocy bezdomnym rosną. Spodziewałbym się na starcie programu raczej pół miliona więcej niż mniej – ocenia dr Adam Ploszka z Zakładu Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji UW.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane