statystyki

Rząd poskąpił pieniędzy dla bezdomnych

autor: Paulina Nowosielska23.01.2020, 10:24; Aktualizacja: 23.01.2020, 10:24
bezdomny

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przekonuje, że znajdzie dodatkowe środki. Nie wiadomo tylko jeszcze, ile i kiedy.źródło: ShutterStock

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej przekonuje, że znajdzie dodatkowe środki. Nie wiadomo tylko jeszcze, ile i kiedy.

MRPiPS poinformowało o inauguracji kolejnej edycji programu „Pokonać bezdomność”. Na stronie resortu w dziale „Finansowanie” czytamy, że pieniądze na ten cel pochodzą ze środków budżetowych, a minister „dysponuje na wsparcie projektów realizujących cele Programu kwotą w wysokości 5,5 mln zł”. To o pół miliona mniej niż rok czy dwa lata temu.

W resorcie mówią, że to pierwsza tura projektu. Czy i kiedy będą kolejne, oraz – na jaką, w przybliżeniu, będą opiewały kwotę? Nie dostajemy odpowiedzi, bo „na konkrety za wcześnie”.

– Te pół miliona mniej jest znamienne – zauważa siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb życia”. I przekonuje, że nie ma mowy o mniejszych potrzebach. Przeciwnie. – Z roku na rok mamy podwyżki minimalnego wynagrodzenia. To oznacza, że koszty pracy i pomocy bezdomnym rosną. Spodziewałbym się na starcie programu raczej pół miliona więcej niż mniej – ocenia dr Adam Ploszka z Zakładu Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji UW.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane