Dlaczego mamy oszczędzać w PPK?

03.01.2020, 13:03; Aktualizacja: 03.01.2020, 13:18
dokumenty

dokumenty wdrożenie PPKźródło: ShutterStock

Wśród założeń PPK podkreśla się, że silny rynek kapitałowy jest niezbędny do tworzenia fundamentów gospodarki oraz zapewniania środków na finansowanie inwestycji. Dzięki zasobom finansowym uzyskanym poprzez gromadzenie środków w PPK możliwe będzie długoterminowe wzmocnienie stabilności systemu emerytalnego i finansów publicznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • igor(2020-03-29 16:16) Zgłoś naruszenie 00

  Odkładanie na przyszłość staje się niestety coraz większą koniecznością, by na stare lata mieć mniej zmartwień. Sam jednak proces odkładania łatwy nie jest i wymaga od nas czasu i uwagi. W ppk mamy wszystko robione za nas, osiągając prawie dwukrotnie więcej niż na tradycyjnych lokatach, a koszt obsługi środków nie mogą przekroczyć 0,6%

  Odpowiedz
 • hania(2020-03-22 20:18) Zgłoś naruszenie 00

  Wiele ludzi obawia się ppk ale uważam, że nie ma czego się obawiać. W anglii istnieje podobny system tyle lat i jakoś ludzie nie narzekają. W Polsce jest generalnie brak zaufania do władzy, nie ważne której. Tutaj jednak mamy możliwość podglądu do środków.

  Odpowiedz
 • Jola(2020-01-06 06:46) Zgłoś naruszenie 20

  Jak to po co ? By za kolejne 30 lat Rostowski wytłumaczył że to danina należna i nie są to środki prywatne lecz państwowe. I tak nastąpi OFE BIS !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • baju, baju...(2020-01-05 15:09) Zgłoś naruszenie 21

  Dlatego wprowadzono PPK aby koledzy bankowca Pinokia i pracujący na giełdach lepiej zarabiali. Bo to co święci z czarnej korporacji i świeccy z partyjnych korporacji zarabiają to grosze. No i trochę mało mają rożne Fundacje propolskie - w razie wojny nie załatwią dla siebie i swoich bliskich godnego życia za granicą. Płać Polaku do PPK a zyskasz tyle co płacąc na OFE i tyle co zyskali ludzie w Chile.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane