Polacy chcą PPK w konstytucji

autor: Grzegorz Osiecki18.12.2019, 07:31; Aktualizacja: 18.12.2019, 07:32
oszczędzanie, pieniądze, monety

40 proc. pracowników największych firm zapisało się do PPK, a jednocześnie trzy czwarte Polaków uważa, że zapis o PPK i IKE powinien się znaleźć w konstytucji. Czy te dwie dane coś łączy? Zdaniem naszych rozmówców zdecydowanie tak. Jeśli chodzi o wynik sondażu, dosyć jednoznacznie jest on odbierany jako pokłosie zmian w OFE i całej dyskusji o systemie emerytalnym.źródło: ShutterStock

40 proc. pracowników największych firm zapisało się do pracowniczych planów kapitałowych. Sondaż IBRiS dla DGP i RMF pokazuje, że Polacy chcą, by system zagwarantować w ustawie zasadniczej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • Aurelio(2019-12-18 08:51) Zgłoś naruszenie 130

    W konstytucji powinien być wpisany zakaz oduraczania narodu, bolszewickimi metodami propagandowymi typu: "Cały naród z partią" lub " Polacy chcą PPk w Konstytucji", Zdaje się że GP aspiruje do czołowego medium na froncie waliki ideoogicznej o "sumienie" narodu realizując opłacone idee, kolejnych złodziejskich oligarchi . Tak się dzieja jak wiedza i rozum podlega skorumpowanej i ideologicznej destrukcji, co zresztą widać w artykułach publikowanych na łamach GP. Dobijacie dna a to zawsze początek końca!

    Odpowiedz
  • obatel(2019-12-18 08:23) Zgłoś naruszenie 80

    zgłupieli z tą konstytucją... nie kumają, że jeśli można zmienić konstytucję, to później można ją odzmienić? dlatego właśnie demokracja w obecnej postaci jest zła. nie każdy powinien mieć prawo głosu. powinno być jak w starożytnej grecji - najpierw zdaj egzamin, czym pokażesz, że masz łeb na karku, a później dostaniesz prawo głosu

    Odpowiedz
  • zlp(2019-12-18 09:40) Zgłoś naruszenie 71

    PPK jaki to wspaniały plan! Już wiadomo jaka jest stopa zwrotu z PPK? Rząd potrzebujący pieniędzy nie będzie musiał kraść kasy z PPK, wystarczy że zainwestuje w akcje jakiegoś lotniska w Radomiu, elektrowni atomowej, czy też jakiejś rządowej stadniny koni. Były Świadectwa Udziałowe, było OFE, było..., ma być PPK. Podajcie chociaż jeden przykład, gdzie obywatel nie został przez nasze Państwo omamiony zyskami, a w ostateczności nie został wydymany.

    Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2019-12-18 08:19) Zgłoś naruszenie 60

    Następnie nauczyciele będą chcieć zagwarantowania karty nauczyciela w Konstytucji, potem górnicy - deputat węglowy w Konstytucji, rolnicy - KRUS w Konstytucji. Byli funkcjonariusze służb mundurowych nie zdążyli zagwarantować sobie emerytur w Konstytucji.

    Odpowiedz
  • aaaa(2019-12-18 09:25) Zgłoś naruszenie 40

    Bez przesady - po prostu PPK powinno byc oplacane z pieniedzy pracownika, ktory partycypacje dostawalby od pracodawcy i panstwa,ale to pracownik wykazywalby w PIT (ulga) i on podpisywalby umowe. Wowczas prywatne srodki bylyby gwarantowane systemem prawnym - nienaruszalnym prawem wlasnosci. Ale skad to ludzie moga wiedziec, jak dla nich liczy sie wylacznie disco polo i 500+

    Odpowiedz
  • advsag(2019-12-27 08:20) Zgłoś naruszenie 20

    serio Polacy chcą takich zapisów w konstytucji? Moim zdaniem to niepotrzebne, przecież taki zapis nic nie zmieni a zaufanie do ppk wzrośnie jak ludzie zobaczą że to sprawnie funkcjonuje

    Odpowiedz
  • Zielony(2019-12-19 06:32) Zgłoś naruszenie 11

    A do ma zrobić 58 latek objęty suwakiem ? Z automatu trafi do PPK czy do ZUS ?

    Odpowiedz
  • Cogito(2019-12-20 10:52) Zgłoś naruszenie 10

    My Polacy mamy w deupie PPK ,PPE ,Bogdana bankowego i NFI

    Odpowiedz
  • demina(2019-12-19 11:12) Zgłoś naruszenie 05

    Mnie to akurat potrzebne nie jest ale jeśli tak chcą to niech robią zapis. Ja akurat mam zaufanie do tego programu. Cieszy mnie fakt ze wzorem innych krajów i my wprowadziliśmy taki program,gdzie mozna dodatkowo oszczędzać na przyszłą emeryturę. Na pewno niejednemu Polakowi wyjdzie to na dobre, bo dziś szcerze mało kto oszczedza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anna j.(2019-12-29 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nie 39 % się zapisało, a jedynie 39% się NIE WYPISAŁO. Mała acz istotna różnica. Żeby nie być w PPK trzeba było wykonać akcję.

    Odpowiedz