statystyki

Spory o politykę kadrową Państwowej Inspekcji Pracy

autor: Łukasz Guza20.11.2019, 07:30; Aktualizacja: 20.11.2019, 07:37
kontrola, urzędnik

W trakcie posiedzenia ROP poruszono także wątek naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych w PIP.źródło: ShutterStock

Związkowcy krytykują m.in. zasady przyznawania i wysokość nagród kadry zarządzającej PIP. Jej szef uważa, że to niepotrzebne ataki na pracodawcę.

Polityka kadrowa i płacowa w Państwowej Inspekcji Pracy była jednym z tematów poruszonych na wczorajszym posiedzeniu Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP (nadzoruje ona działalność PIP). Izabela Mrzygłocka, poseł KO, przytoczyła pismo, jakie do głównego inspektora pracy (GIP) skierował Związek Zawodowy Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy.

– Związkowcy wyrazili dezaprobatę dla przyjętej przez GIP koncepcji przydzielania nagród oraz prowadzenia polityki personalnej – zatrudniania i awansowania – w Głównym Inspektoracie Pracy, o czym szeroko rozpisują się od pewnego czasu media – wskazała poseł KO.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane