statystyki

Ważą się losy lustracji w RDS

autor: Łukasz Guza18.11.2019, 08:00; Aktualizacja: 18.11.2019, 08:53
audyt kontrola

audyt kontrolaźródło: ShutterStock

Impas w sprawie przewodnictwa w Radzie Dialogu Społecznego (RDS) i lustracji jej członków wciąż trwa, ale wchodzi w nowy etap

NSZZ „Solidarność” oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) wystąpiły wspólnie do Prezydenta RP o podjęcie inicjatywy legislacyjnej w sprawie zmiany ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 430 ze zm.). Nowe przepisy miałaby jednoznacznie określić zasady składania oświadczeń lustracyjnych przez obecnych i przyszłych członków RDS.

– To oczywista sprawa. Naszym zdaniem już na podstawie obecnych regulacji członkowie RDS są zobowiązani do składania oświadczeń, bo zostali powołani na tę funkcję przez Prezydenta RP – tłumaczy Marek Lewandowski, rzecznik prasowy komisji krajowej NSZZ „Solidarność”.

Jego zdaniem lustracja nie powinna budzić wątpliwości. – Ma ona istotne znaczenie dla budowania prestiżu i zaufania do Rady – dodaje.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane