statystyki

Ważą się losy lustracji w RDS

autor: Łukasz Guza18.11.2019, 08:00; Aktualizacja: 18.11.2019, 08:53
audyt kontrola

audyt kontrolaźródło: ShutterStock

Impas w sprawie przewodnictwa w Radzie Dialogu Społecznego (RDS) i lustracji jej członków wciąż trwa, ale wchodzi w nowy etap

NSZZ „Solidarność” oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) wystąpiły wspólnie do Prezydenta RP o podjęcie inicjatywy legislacyjnej w sprawie zmiany ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 430 ze zm.). Nowe przepisy miałaby jednoznacznie określić zasady składania oświadczeń lustracyjnych przez obecnych i przyszłych członków RDS.

– To oczywista sprawa. Naszym zdaniem już na podstawie obecnych regulacji członkowie RDS są zobowiązani do składania oświadczeń, bo zostali powołani na tę funkcję przez Prezydenta RP – tłumaczy Marek Lewandowski, rzecznik prasowy komisji krajowej NSZZ „Solidarność”.

Jego zdaniem lustracja nie powinna budzić wątpliwości. – Ma ona istotne znaczenie dla budowania prestiżu i zaufania do Rady – dodaje.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane