statystyki

Świadczenie świadczeniu nierówne. Jak oskładkować gratyfikacje z Funduszu Benefitów Pracowniczych

autor: Paulina Szewioła05.11.2019, 17:00
Zdaniem ZUS wspominanej gratyfikacji nie można również uznać za rekompensatę z tytułu likwidacji nagród jubileuszowych.

Zdaniem ZUS wspominanej gratyfikacji nie można również uznać za rekompensatę z tytułu likwidacji nagród jubileuszowych.źródło: ShutterStock

Wartość gratyfikacji wypłacanych z Funduszu Benefitów Pracowniczych nie częściej niż co 5 lat jest oskładkowana – rozstrzygnął ZUS.

Sprawa dotyczy przedsiębiorcy, który w porozumieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi zlikwidował nagrodę jubileuszową i utworzył Fundusz Benefitów Pracowniczych.

Powyższe zmiany zostały zarejestrowane w Państwowej Inspekcji Pracy. Szczegółowe zasady funkcjonowania funduszu, w tym rodzaj świadczeń pracowniczych finansowych z jego środków zostały określone w regulaminie oraz odrębnym porozumieniu.

Pracownik ma możliwość wyboru korzyści do określonej kwoty. Jednak ich rodzaj jest uzależniony od stażu pracownika, a w przypadku wykorzystania środków na cel socjalny od sytuacji życiowej, materialnej i rodzinnej.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane