statystyki

54 mln zł na transport i likwidację barier

autor: Michalina Topolewska08.08.2019, 19:00
Osoby o ograniczonej mobilności będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do przychodni czy na zajęcia w placówce rehabilitacyjnej.

Osoby o ograniczonej mobilności będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do przychodni czy na zajęcia w placówce rehabilitacyjnej.źródło: ShutterStock

Osoby o ograniczonej mobilności będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do przychodni czy na zajęcia w placówce rehabilitacyjnej.

Takie rozwiązanie przewiduje projekt „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, którego realizacja będzie możliwa dzięki podpisanej wczoraj umowie między Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Stanowi on element rządowego programu „Dostępność+”. Na projekt zarezerwowanych zostało 54 mln zł, z czego 45 mln zł będzie pochodzić z pieniędzy UE, a 9 mln zł z budżetu państwa.

– Staramy się wprowadzać rozwiązania, które mają zmienić przestrzeń publiczną tak, aby osoby niepełnosprawne mogły aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym i społecznym, np. docierać na rehabilitację – mówił Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane