statystyki

54 mln zł na transport i likwidację barier

autor: Michalina Topolewska08.08.2019, 19:00
Osoby o ograniczonej mobilności będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do przychodni czy na zajęcia w placówce rehabilitacyjnej.

Osoby o ograniczonej mobilności będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do przychodni czy na zajęcia w placówce rehabilitacyjnej.źródło: ShutterStock

Osoby o ograniczonej mobilności będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do przychodni czy na zajęcia w placówce rehabilitacyjnej.

Takie rozwiązanie przewiduje projekt „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, którego realizacja będzie możliwa dzięki podpisanej wczoraj umowie między Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Stanowi on element rządowego programu „Dostępność+”. Na projekt zarezerwowanych zostało 54 mln zł, z czego 45 mln zł będzie pochodzić z pieniędzy UE, a 9 mln zł z budżetu państwa.

– Staramy się wprowadzać rozwiązania, które mają zmienić przestrzeń publiczną tak, aby osoby niepełnosprawne mogły aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym i społecznym, np. docierać na rehabilitację – mówił Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane