statystyki

Przeprowadzka do innej gminy: Co z 500+?

autor: Michalina Topolewska21.03.2019, 18:00
Niektóre samorządy, z których wyprowadzał się rodzic, uchylały bowiem decyzję przyznającą świadczenie i zwracały mu dokumenty, aby złożył je ponownie w nowej gminie zamieszkania.

Niektóre samorządy, z których wyprowadzał się rodzic, uchylały bowiem decyzję przyznającą świadczenie i zwracały mu dokumenty, aby złożył je ponownie w nowej gminie zamieszkania.źródło: ShutterStock

Jeśli rodzic otrzymujący 500 zł na dziecko zamieszka w innej gminie, nie będzie musiał ponownie składać wniosku o przyznanie świadczenia w nowym miejscu pobytu.

Postępowanie w takich sytuacjach ułatwi zmiana przepisów przewidziana w art. 1 pkt 16 projekcie nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2134 ze zm.). Zakłada ona, że w przypadku, gdy gmina, w której rodzic złożył wniosek o przyznanie 500+, uzyska informację o tym, że zmienił miejsce zamieszkania, to będzie miała obowiązek przekazania go razem z dokumentami do drugiego samorządu.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane