Płaca minimalna 2019: Jakie obowiązki ma pracodawca?

autor: Hubert Rabiega26.01.2019, 11:30; Aktualizacja: 27.01.2019, 20:36
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Całkowity koszt pracodawcy w 2019 roku, który zatrudnia pracownika na minimalną pensję wynosi 2 713,73 zł.źródło: ShutterStock

Wzrost pensji minimalnej oraz minimalnej stawki godzinowej w 2019 roku pociąga za sobą szereg zmian istotnych dla pracodawców, pracowników, zleceniodawców oraz korzystających z obniżonych składek na ZUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Anomin(2019-01-31 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zazdroscisz to zrób 4 dzieci i będziesz miał +500i emeryturę później.......

    Odpowiedz
  • ZŁY(2019-01-28 15:09) Zgłoś naruszenie 20

    W MON-ie kapciorniki dostali śr.po 500zł za siedzenie na ****** po 3-ch na jednym krześle.Sprzętu nie ma o obsada nierobów po granice wytrzymałości jednostek wojskowych!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zazenowany(2019-01-28 12:35) Zgłoś naruszenie 22

    Nie stac cie na utrzymanie 4 dzieci? to polecam antykoncepcje a nie tylko "dej mnie bo robie kolejne dzieci" a argumenty typu "sprobuj wychowac 4 dzieci" moge porownac do alkoholika bioracego rete "choroba" ktory mowi " a sprobuj pic codziennie za 200 zl"/ Kazdy powinien ponosic konsekwencje swoich wyborow zyciowych a nie tylko lapki wyciagac po kase od innych ...

    Odpowiedz
  • Pokrzywdzona(2019-01-28 11:03) Zgłoś naruszenie 90

    Dlaczego do tej minimalnej placy wciąga się staź i premię.Ja mam ponad 30 lat stażu i zasadnicza mniejsza jak nowego pracownika bo wliczono moje cieżko wypracowane lata.Nadmieniam że pracuję w lubelskim przedszkolu jako obsługa.To jest niesprawiedliwe i nikt nie porusza tego tematu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obowiazek zmniejszenia Etatu np. na 0.6(2019-01-27 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    z zachowaniem tych samych Obowiązków co były na owym etacie przed obniżką

    Odpowiedz
  • Kurak(2019-01-26 21:14) Zgłoś naruszenie 12

    Godziwe wynagrodzenie za pracę ? Tak, tylko nie dla pracowników państwa. Służba cywilna dostanie wspaniale grosze podwyżki, pracownicy sądów tak samo, a o pracowników muzeów to już w ogóle państwo zapomniało. Choć są i tacy, którym państwo da, ale tym udało się podwyżki wymusić.

    Odpowiedz
  • edek(2019-01-26 20:20) Zgłoś naruszenie 61

    A kto podwyższy emerytury zlikwiduje podatek od emerytur ? powinna być trzynastka emerytura i podatkowe środki finansowe na święta tak jak maja wszyscy urzędnicy , politycy mundurowi itd. . Dlaczego raptem nie ma trzynastej emerytury skoro mają wszyscy inni trzynasta pensje urzędnicy ?

    Odpowiedz
  • niewolnicy pracujący(2019-01-26 17:40) Zgłoś naruszenie 33

    ot kuźwa ale sielankę pracujący mają, dostaną ok 1600 zł netto, a co tam, a za leżenie, ********** się i rozmnażanie pisowce płacą po 1000+, 500+ i ma być emerytura+, i po cholerę pracować

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz