statystyki

Bycie najlepszym kandydatem do posady ministerialnej może nie wystarczyć

autor: Artur Radwan04.12.2018, 20:25; Aktualizacja: 05.12.2018, 08:08
urzędnik

W czerwcu 2013 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora biura ministraźródło: ShutterStock

Wygrany konkurs na stanowisko urzędnicze nie oznacza, że z wyłonionym w nim kandydatem zostanie nawiązany stosunek pracy. Musi być taka wola i ze strony potencjalnego pracownika, i pracodawcy . Tak orzekł Sąd Najwyższy.

W czerwcu 2013 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora biura ministra. Zgłosiło się ośmioro kandydatów. Wymogi formalne spełniało dwoje, w tym urzędniczka mianowana, która pracowała w innym resorcie na stanowisku naczelnika. Konkurs składał się z trzech etapów: badania wymogów formalnych, testu oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Do rozmowy przystąpiła tylko urzędniczka.

W protokole z przeprowadzonego naboru wskazano jednak, że w zakresie wymagań pożądanych (czyli nieobowiązkowych) nie posiada wskazanych w ogłoszeniu trzech lat stażu pracy na stanowisku samodzielnym lub dwóch lat na stanowisku kierowniczym w komórkach obsługowych administracji rządowej centralnej lub terenowej. Podnoszono także, że nie posiada doświadczenia zawodowego w obszarach bezpośrednio stanowiących zadania na stanowisku, o które się ubiega. Dodano też, że jej wiedza w wymaganym zakresie ma charakter wyłącznie teoretyczny i nie wynika z dotychczasowego doświadczenia zawodowego.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane