statystyki

Pierwsze miliony złotych już zasiliły ekopolicje

autor: Jakub Pawłowski05.12.2018, 07:25; Aktualizacja: 05.12.2018, 08:18
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

Zasilenie kadrowe i wsparcie finansowe, które po tegorocznej fali pożarów obiecywali rządzący, nabiera realnych kształtówźródło: ShutterStock

Zasilenie kadrowe i wsparcie finansowe, które po tegorocznej fali pożarów obiecywali rządzący, nabiera realnych kształtów. Ministerstwo Finansów przekazało już GIOŚ 80 mln zł, które to mają zostać przeznaczone na podwyżki dla pracowników i powołanie nowych etatów – informuje Paweł Ciecko, główny inspektor ochrony środowiska.

Po tym jak inspektorzy – na skutek nowelizacji ustawy o inspekcji ochrony środowiska (Dz.U. z 2018 r. poz. 1471 ze zm.) uzyskali nowe kompetencje zbliżające ich do służb mundurowych (m.in. możliwość prowadzenia niezapowiedzianych kontroli o każdej porze dnia i nocy, a także użycie dronów), już od stycznia czekają ich dalsze zmiany organizacyjne i kadrowe. Rządzący zobowiązali się bowiem, by szeregi urzędników wzmocniło 600 nowych pracowników. W praktyce oznacza to, że liczba inspektorów w przyszłym roku się podwoi.

Jak ustaliliśmy, tylko 80 etatów zostanie przypisanych do GIOŚ, a pozostałe 520 ma powstać w wojewódzkich oddziałach.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • efekty proporcjonalne do nakładów(2018-12-06 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    Przechowywanie śmieci w chmurze - w tej technologii przodujemy. Oczywiście państwo jak zwykle zaskoczone epidemią "samozapłonów". Niskie zarobki urzędników administracji państwowej, nieszanowana, nawet przez rządzących, praca urzędnika - ooo to recepta na pewny sukces. :))

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane