statystyki

Pierwsze miliony złotych już zasiliły ekopolicje

autor: Jakub Pawłowski05.12.2018, 07:25; Aktualizacja: 05.12.2018, 08:18
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

Zasilenie kadrowe i wsparcie finansowe, które po tegorocznej fali pożarów obiecywali rządzący, nabiera realnych kształtówźródło: ShutterStock

Zasilenie kadrowe i wsparcie finansowe, które po tegorocznej fali pożarów obiecywali rządzący, nabiera realnych kształtów. Ministerstwo Finansów przekazało już GIOŚ 80 mln zł, które to mają zostać przeznaczone na podwyżki dla pracowników i powołanie nowych etatów – informuje Paweł Ciecko, główny inspektor ochrony środowiska.

Po tym jak inspektorzy – na skutek nowelizacji ustawy o inspekcji ochrony środowiska (Dz.U. z 2018 r. poz. 1471 ze zm.) uzyskali nowe kompetencje zbliżające ich do służb mundurowych (m.in. możliwość prowadzenia niezapowiedzianych kontroli o każdej porze dnia i nocy, a także użycie dronów), już od stycznia czekają ich dalsze zmiany organizacyjne i kadrowe. Rządzący zobowiązali się bowiem, by szeregi urzędników wzmocniło 600 nowych pracowników. W praktyce oznacza to, że liczba inspektorów w przyszłym roku się podwoi.

Jak ustaliliśmy, tylko 80 etatów zostanie przypisanych do GIOŚ, a pozostałe 520 ma powstać w wojewódzkich oddziałach.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • efekty proporcjonalne do nakładów(2018-12-06 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    Przechowywanie śmieci w chmurze - w tej technologii przodujemy. Oczywiście państwo jak zwykle zaskoczone epidemią "samozapłonów". Niskie zarobki urzędników administracji państwowej, nieszanowana, nawet przez rządzących, praca urzędnika - ooo to recepta na pewny sukces. :))

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane