Mały ZUS pułapką na firmy

autor: Bożena Wiktorowska03.12.2018, 06:31; Aktualizacja: 03.12.2018, 06:34
Przedsiębiorcy nie mają wątpliwości, że w przyszłości trzeba zmienić podstawę ustalania składek na ubezpieczenia społeczne.

Przedsiębiorcy nie mają wątpliwości, że w przyszłości trzeba zmienić podstawę ustalania składek na ubezpieczenia społeczne.źródło: ShutterStock

Długa lista wyłączeń uniemożliwiająca skorzystanie z preferencyjnych składek ubezpieczeniowych może pogrzebać mały ZUS. Zamiast korzyści będą problemy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Rysio z Klanu(2019-02-24 04:25) Zgłoś naruszenie 20

  Trafiła kosa na kamień i pomimo tego że rozliczam się w formie karty podatkowej to i tak płacę mniejsze składki. Jestem taksówkarzem i każdą usługę rejestruję w kasie fiskalnej, tak że nie ma problemu z udowodnieniem rocznego przychodu.Dodatkowo mam ustawione w kasie stawki VAT i to były argumenty z którymi nie poradzili sobie pracownicy ZUS i musieli przyjąć mój wniosek.Ale wielu moich mniej upartych kolegów musiało zrezygnować i zostali odesłani z kwitkiem od okienka ZUS-u tylko z tego powodu że rozliczają się na karcie podatkowej i ich wnioski nie zostały przyjęte.A tak wszyscy czekali na to udogodnienie i te naprawdę najmniejsze i najbiedniejsze firmy po raz kolejny dostały po tyłku.

  Odpowiedz
 • Karta podatkowa(2018-12-03 22:34) Zgłoś naruszenie 71

  Kpina z ludzi. Większość małych jednoosobowych firm z racji małych przychódów korzysta z karty podatkowej, bo nie stać ich na wynajęcie ksiegoej, zobligowani są także do ewidencji przychodów za pomocą kas fiskalnych i to oni liczyli głównie na mniejszy ZUS. Spełniają kryteria przychodów, to nie rozumiem dlaczego pozbawieni są możliwości opłacania mniejszych składek. Gdzie tu logika ustawodawcy? Dużo szumu i jak zwykle biedny nie skorzysta.

  Odpowiedz
 • didi(2018-12-03 14:46) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli cały 2018 rok miałem zawieszona działalność to mogę skorzystać w 2019r z tych preferencyjnych rozwiązań?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane