statystyki

NIK skontroluje płace pracowników socjalnych

20.11.2018, 07:40; Aktualizacja: 20.11.2018, 07:42
Wczoraj rozpoczął się kolejny etap ogólnopolskiego protestu pracowników socjalnych, którzy domagają się m.in. wyższych wynagrodzeń i zmian w przepisach regulujących zasady wykonywania ich zawodu.

Wczoraj rozpoczął się kolejny etap ogólnopolskiego protestu pracowników socjalnych, którzy domagają się m.in. wyższych wynagrodzeń i zmian w przepisach regulujących zasady wykonywania ich zawodu.źródło: ShutterStock

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła sprawdzanie organizacji i warunków pracy pracowników socjalnych.

Chodzi o skontrolowanie, czy gminy zapewniają tej grupie zawodowej warunki zatrudnienia niezbędne do realizacji zadań, jakie nakładają na nich przepisy ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1508 ze zm.) W związku z tym, że kontrola ma miejsce w ograniczonej liczbie ośrodków pomocy społecznej (OPS), a NIK chce pozyskać informacje oraz poznać opinie jak najszerszej grupy pracowników socjalnych, Izba przygotowała ankietę. Jest ona anonimowa i będzie aktywna do 30 listopada br., a link do niej znalazł się w e-mailu wysłanym przez izbę do OPS.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • PIX(2018-11-20 12:14) Zgłoś naruszenie 70

    proponuję aby NIK zajął się kontrolą płac w służbie cywilnej, wiele kwiatków tam by się znalazło

    Odpowiedz
  • Jacek(2018-11-20 19:00) Zgłoś naruszenie 10

    A może pokusiłbyś się o skontrolowanie warunków pracy i płacy pracowników administracyjnych uczelni wyższych (niebędących nauczycielami akademickimi).

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane