Pracownicy socjalni grożą strajkiem. Rafalska: Nikt nie będzie nas szantażował płynnością wypłacania programu "500 plus"

10.10.2018, 10:19; Aktualizacja: 10.10.2018, 10:30
Elżbieta Rafalska

Elżbieta Rafalskaźródło: ShutterStock

Nikt nie będzie nas szantażował płynnością wypłacania programu "500 plus", bo to jest zobowiązanie, z którego wszyscy musimy się wywiązać - powiedziała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, komentując informację o możliwych problemach z wypłacaniem tego świadczenia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (24)

  • Monika (2018-11-10 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    W Gopsach pracownicy socjalni zajmują się nie tylko przeprowadzaniem wywiadów środowiskowych i pracą socjalną z klientem. Chociaż z założenia to przecież powinno być naszym zadaniem. Mamy do robienia szereg innych spraw, takich jak przygotowywanie decyzji administracyjnych, prowadzenie Niebieskich Kart, kartę dużej rodziny, stypendia szkolne, dodatki mieszkaniowe... Nasza praca jest trudna, wymaga interdyscyplinarnej wiedzy, dodatkowo jesteśmy narażani na ciągłe stresy, gdyż do pomocy społecznej przychodzą ludzie z problemami, których dotykają ludzkie tragedie. Często zdarzają się ludzie roszczeniowi którzy wyładowują na nas swoje frustracje. Jeśli chodzi o 500 plus to dział świadczeń rodzinnych wykonuje to zadanie, więc tłumaczenia Pani minister, że pracownicy socjalni są godziwie za to wynagradzani mijają się z prawdą, gdyż pracownicy socjalni nie mają z tym nic wspólnego.

    Odpowiedz
  • Iga(2018-10-15 14:01) Zgłoś naruszenie 10

    Pracownicy socjalni nie wypłacają 500+ a robią to referenci, pracownicy socjalni pracują w terenie i przeprowadzają wywiady środowiskowe pracują z trudnymi klientami, wykluczonymi społecznie z uzależnieniami, psychicznymi, z przemocą w rodzinie, bezdomnymi itp. idąc w teren narażają się gdyż nigdy nie wiadomo co można spotkać, czy psychiczny nie zaatakuje czy nie zastanie się libacji alkoholowej i menele cię dorwią, no ale warto się narażać za 2tyś. netto po 26 latach pracy i z wyższym wykształceniem no nię? A dodatek terenowy w wys. 250 zł brutto od kilkunastu lat niewaloryzowany może w końcu by podnieśli......................................

    Odpowiedz
  • Pracownik socjalny(2018-10-14 15:13) Zgłoś naruszenie 30

    Ta Pani nie wie o czym mówi. Pracownicy socjalni nie przyjmują wniosków na 500+ a chcą tylko godnych wynagrodzeń. Ciekawe czy by pracowała za 2300 zł brutto miesięcznego wynagrodzenia. Na rękę około 1900 zł po 15 latach pracy🤦‍♀️ Rodzin na jednego pracownika socjalnego przypada od 50 do 90, rejon, wywiady, dokumentacja prowadzona w OPS, obowiązków tylko przybywa. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Robert(2018-10-12 17:16) Zgłoś naruszenie 39

    Nie wierzę w to co czytam, za mało jeszcze zarabiają??? Moja znajoma w GOPS-ie na Śląsku w małej miejscowości zarabia 3500 zł netto, a zamiast pracować robią sobie pokazy mody!!!!!! LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ CHOCIAŻ TROCHĘ!!!!!!!!! !

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Elena(2018-10-12 12:45) Zgłoś naruszenie 34

    socjalni pójdą na bezrobocie i zobaczą drugą stronę medalu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pracownik socjalny (2018-10-12 08:01) Zgłoś naruszenie 21

    Proponuję strajk włoski i wypłacanie 500+ po 5 przelewów dziennie opóźnienia sięgną miesięcy może wtedy dobrze odmienieni zauważą tych urzędników że to nie murzyni za grosze za realizowanie programu zakupu wyborców szumnie zwanego pinset plus

    Odpowiedz
  • MAGDA(2018-10-11 17:51) Zgłoś naruszenie 41

    Wywiady do 500+ na zgłoszenie marnowanie środków pieniężnych lub zbadania sytuacji dotyczącej pobytu dziecka bo dwoje rodziców zamieszkujących oddzielnie złożyło wniosek, przeprowadzają pracownicy socjalne! Bo tylko oni mają uprawnienia! Wywiady DPS, Usług pielęgnacyjnych, zasiłków rodzinnych gdy są nieprawidłowości, rodzin zastępczych, NK itp to wszystko przeprowadzają pracownicy socjalni.

    Odpowiedz
  • Renata(2018-10-11 15:27) Zgłoś naruszenie 61

    Dział świadczeń rodzinnych zajmuję się wypłatą 500+ i pracownicy 8 godzin spędzają w biurze - nie są pracownicy socjalni, którzy mają wykształcenie kierunkowe i specjalizacje 1 i 2 stopnia, aż wstyd , że Pani Minister tego nie odróżnia!!! a gazeta kłamie i wypisuje , że zasiłków 500+ nie będzie komu wypłacać kasy będą wypłacać!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kaja(2018-10-11 15:18) Zgłoś naruszenie 151

    Czy Pani minister jest świadoma ile zarabiają pracownicy socjalni i jakie mają prognozy emerytur, chyba nie ? Może warto zainteresować się sytuacja finansową naszych rodzin, dlaczego dodatek 250 zł nie był nigdy waloryzowany? Najlepiej jak Pani minister odsyła do samorządów po podwyżkę?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czytelnik(2018-10-11 08:48) Zgłoś naruszenie 113

    utrudniają w samorządach z 500+, z mieszkaniami + komu robią na złośc, potem się dziwia, że trzeba przewietrzyć samorzady

    Odpowiedz
  • ak(2018-10-11 07:41) Zgłoś naruszenie 164

    500+ to nie pomoc społeczna, to nie pracownicy socjalni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ludzie czy pani minister nie rozróżnia tego????????????????

    Odpowiedz
  • Bolesław (2018-10-10 20:38) Zgłoś naruszenie 186

    A ja odpowiem że pracownicy socjalni to jest inna ustawa i mają tyle do świadczenia wychowawczego co kłódka na kalosza. Ten program w większości obsługują pracownicy świadczeń rodzinnych w zależności od struktury organizacyjnej. Oprócz tego mają fundusz alimentacyjny i dobry start. Pani minister odbiera to jako polityczny atak a to po prostu jest natłok zadań z ograniczeniem urlopów (przecież wnioski składają od lipca). Pozdrawiam myślących.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bert(2018-10-10 20:05) Zgłoś naruszenie 227

    Rafalska ma słuszność, ale słusznie też pracownicy socjalni żądają lepszych wynagrodzeń swojej niedocenianej, specjalistycznej pracy. Władza centralna pieniędzy nie da na wynagrodzenia pracowników samorządowych. Ale rząd powinien ustawowo przymusić samorządy do płacenia co najmniej przyzwoitego minimum - i to już Rafaska może zacząć robić od zaraz.

    Odpowiedz