statystyki

Pensje pracowników pośredniaków dotowane w 2019 r. z Funduszu Pracy

autor: Michalina Topolewska09.10.2018, 07:18; Aktualizacja: 09.10.2018, 08:17
Resort rodziny pytany o tę kwestię przez DGP odpowiada, że w planie finansowym FP na 2019 r., który jest elementem ustawy budżetowej, została zabezpieczona kwota na wynagrodzenia pracowników pośredniaków.

Resort rodziny pytany o tę kwestię przez DGP odpowiada, że w planie finansowym FP na 2019 r., który jest elementem ustawy budżetowej, została zabezpieczona kwota na wynagrodzenia pracowników pośredniaków.źródło: ShutterStock

Resort rodziny zapowiada, że w przyszłym roku wynagrodzenia osób zatrudnionych w powiatowych urzędach pracy (PUP) będą dalej finansowane ze środków Funduszu Pracy (FP). Umożliwiającą to zmianę przepisów zgłosił do projektu ustawy okołobudżetowej.

Co do zasady z pieniędzy funduszu są pokrywane koszty pensji zasadniczych oraz odprowadzanych od nich składek na ubezpieczenia społeczne pracowników, którzy wykonują zadania wynikające z ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.) we wszystkich PUP, a także nagród dla osób zatrudnionych w urzędach mających najlepsze wskaźniki efektywności. Problem w tym, że przepisy przewidujące takie rozwiązanie wygasną z końcem 2018 r. Wprawdzie przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) projekt ustawy o rynku pracy, który miał zastąpić dotychczasową ustawę, zakładał utrzymanie mechanizmu wspierania PUP w kolejnych latach, ale jak pisaliśmy na łamach DGP, prace nad nim zostały zawieszone i nie ma szans, aby nowela weszła w życie od początku przyszłego roku. W efekcie pośredniaki nie są pewne, czy w 2019 r. otrzymają pieniądze z FP na wynagrodzenia.


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane