statystyki

Pensje pracowników pośredniaków dotowane w 2019 r. z Funduszu Pracy

autor: Michalina Topolewska09.10.2018, 07:18; Aktualizacja: 09.10.2018, 08:17
Resort rodziny pytany o tę kwestię przez DGP odpowiada, że w planie finansowym FP na 2019 r., który jest elementem ustawy budżetowej, została zabezpieczona kwota na wynagrodzenia pracowników pośredniaków.

Resort rodziny pytany o tę kwestię przez DGP odpowiada, że w planie finansowym FP na 2019 r., który jest elementem ustawy budżetowej, została zabezpieczona kwota na wynagrodzenia pracowników pośredniaków.źródło: ShutterStock

Resort rodziny zapowiada, że w przyszłym roku wynagrodzenia osób zatrudnionych w powiatowych urzędach pracy (PUP) będą dalej finansowane ze środków Funduszu Pracy (FP). Umożliwiającą to zmianę przepisów zgłosił do projektu ustawy okołobudżetowej.

Co do zasady z pieniędzy funduszu są pokrywane koszty pensji zasadniczych oraz odprowadzanych od nich składek na ubezpieczenia społeczne pracowników, którzy wykonują zadania wynikające z ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1265 ze zm.) we wszystkich PUP, a także nagród dla osób zatrudnionych w urzędach mających najlepsze wskaźniki efektywności. Problem w tym, że przepisy przewidujące takie rozwiązanie wygasną z końcem 2018 r. Wprawdzie przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) projekt ustawy o rynku pracy, który miał zastąpić dotychczasową ustawę, zakładał utrzymanie mechanizmu wspierania PUP w kolejnych latach, ale jak pisaliśmy na łamach DGP, prace nad nim zostały zawieszone i nie ma szans, aby nowela weszła w życie od początku przyszłego roku. W efekcie pośredniaki nie są pewne, czy w 2019 r. otrzymają pieniądze z FP na wynagrodzenia.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane