Sejm uchwalił mały ZUS dla drobnych przedsiębiorców

20.07.2018, 12:14; Aktualizacja: 20.07.2018, 12:29
"To jest ustawa, która realnie odpowiada na potrzeby przedsiębiorców" - mówiła w piątek w Sejmie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

"To jest ustawa, która realnie odpowiada na potrzeby przedsiębiorców" - mówiła w piątek w Sejmie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.źródło: ShutterStock

Zmniejszenie, proporcjonalnie do przychodu, składek na ZUS dla drobnych przedsiębiorców - to skutek ustawy, którą uchwalił w piątek Sejm. Mały ZUS ma objąć ponad 173 tys. jednoosobowych firm, których przeciętne miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (7)

  • wjw(2018-07-20 19:49) Zgłoś naruszenie 191

    PiS tak daje żeby nikt nie mógł wziąć...

    Odpowiedz
  • Jack(2018-07-20 16:51) Zgłoś naruszenie 152

    Co mi po tym, gdy liczą to od przychodu, a nie od dochodu? Mogę mieć przychód powiedzmy 15 tys a zarobię 1000 złotych i co wtedy? Już się nie łapię, bo tak świetnie zarabiam? BULLSHIT.

    Odpowiedz
  • PiS......KŁAMCY, DYLETANCI...(2018-07-22 18:00) Zgłoś naruszenie 90

    Dlaczego małe spółki cywilne nie mogą z tego skorzystać???!!!! To miało być od osiąganych dochodów a nie od tego, jaką formę prawną ma dana spółka!!!!

    Odpowiedz
  • czerwony(2018-07-21 17:07) Zgłoś naruszenie 80

    Uwaga, to jest tylko na 3 lata, a potem przejście na duży, jeśli zamkniecie działalność to będziecie musieli dopłacić za te 3 lata, czyli komornik na karku.

    Odpowiedz
  • SZOK!(2018-07-23 20:13) Zgłoś naruszenie 60

    DLACZEGO MALI PRZEDSIĘBIORCY - SPÓŁKI CYWILNE....SĄ Z TEGO WYŁĄCZENI??? TO JEST NIESPRAWIEDLIWE!!! TO NIE JEST "DOBRA ZMIANA".... PiS STRACI WYBORCÓW!!!!!

    Odpowiedz
  • !!!!!!!!!!!!(2018-07-23 20:10) Zgłoś naruszenie 60

    Co z MAŁYMI SPÓŁKIAMI CYWILNYMI

    Odpowiedz