23 mld złotych na świadczenia wychowawcze w 2017 roku. Czy program 500 plus się sprawdził?

autor: Katarzyna Witwicka16.07.2018, 12:09; Aktualizacja: 16.07.2018, 16:57
W 2017 r. do rodzin trafiło prawie 23 mld zł. Kwota ta składa się na świadczenie wychowawcze i dodatki: wychowawczy do zryczałtowanej kwoty.

W 2017 r. do rodzin trafiło prawie 23 mld zł. Kwota ta składa się na świadczenie wychowawcze i dodatki: wychowawczy do zryczałtowanej kwoty.źródło: ShutterStock

3,8 mln dzieci do 18 roku życia skorzystało ze świadczenia 500 plus w 2017 roku – wynika z najnowszych danych GUS. Mowa o świadczeniu wychowawczym i dodatku wychowawczym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • profesor(2018-07-16 15:43) Zgłoś naruszenie 236

    w epoce 5% bezrobocia, trzeba to zamienić na odpis 500zl/mies OD PODATKU - pracujesz nie płacisz podatku, a nie takie rozdawnictwo dla wrzeszczących mord należy mi się i roszczeniowcow.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zgroza(2018-07-16 14:14) Zgłoś naruszenie 228

    dla cholernych pisowców moje dziecko to odpad poporodowy bo mamy aż 900 zł dochodu na osobę natomiast bogaci tj. ministrowie, posłowie, celebryci itp. maść na drugie i kolejne dziecko dostają na patyczki do uszu, i to jest po katolicku, wstyd, hańba

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • luki(2018-07-16 19:53) Zgłoś naruszenie 223

    dziecioroby do pracy i tyle w temacie , nikomu nic sie nie należy , do roboty

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • as(2018-07-16 12:21) Zgłoś naruszenie 150

    To zasługa rządu czy podatników?

    Odpowiedz
  • kiss (2018-07-16 18:14) Zgłoś naruszenie 132

    Trzeba pogonić tą wiochę do roboty, a nie rozdawać im cudze pieniądze. To wiecznie płaczące nieroby ze wsi dostają te pieniądze, dopłaty do wszystkiego tez, bo albo klęska nie urodzaju albo znowu klęska urodzaju. w miastach nie widać ich produktów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2018-07-16 16:22) Zgłoś naruszenie 134

    Tak - sprawdziło się, bo zlikwidowało pewne obszary strukturalnej biedy. Nie - nie sprawdziło się, bo nie przyniosło wzrostu demograficznego. Nie - nie sprawdziło się, bo te miliardy złotych są wzięte na kredyt - trzeba będzie oddać z odsetkami. Tak - sprawdziło się, bo kredyt wzięty przez państwo jest tańszy niż pożyczki indywidualne. Nie - nie sprawdziło się, bo kliencie indywidualni wcale nie zaprzestali korzystania z pożyczek parabankowych na konsumpcyjne wydatki zbędne (królują: smartfony). Za plusy dodatnie przyjdzie nam zapłacić. Podobnie jak za plusy dodatnie Gierka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ewa(2018-07-16 22:00) Zgłoś naruszenie 81

    Może by Tak pomyśleć o tych pierwszych dziecichPamitam słowa p. Szydło na każde dziecko To nie sprawiedliwe NIe stać mnie na drugie dziecko!!!!!!Niech te Matki wezmą się za robotę!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • tr...(2018-07-17 07:01) Zgłoś naruszenie 51

    ktoś, uważaj żebyś nie zdziwił/a się i nie rozczarował/a, tak jak ci co mieli być na emeryturze i leżeć pod palmami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mama (2018-07-16 23:30) Zgłoś naruszenie 24

    mam dzieci najstarszy syn ma skończone 18 lat a młodsze rodziłam kiedy nawet na myśl nie przyszłoby mi ze będzie 500 plus . . . mając małe dzieci musiałam pracować było ciężko i ciężko było z pracą bo jak masz dzieci to jesteś niedyspozycyjna dzieci chore to i tamto człowiek ciężko pracował a dzieci czekały na mamę na nianie nie było nas stać place najgorsze wykorzystywanie na całość jakie urlopy jakie świadczenia? nic karierę rzuciłam studia itd bo wybrałam dzieci a wiadomo lepsza praca jak moje znajome biurko wybrały karierę dziś dają 500 plus dla mnie to niespodzianka bo dzieci naprawdę dużo potrzebują dlaczego myślicie że matki to nieroby ? ! pracują ciężko nieraz po 16 godzin dziennie fizycznie bo wybrały w swoim życiu dzieci a nie karierę jeżeli matka rezygnuje to tylko dlatego ze nie chce być juz wykorzystywana bo dzieci wychowuje a nie studiuje nikt wam nie broni mieć dzieci 3 4 5 itd skoro tak piszecie sami możecie urodzić wychować poświęcić czas swoje życie a nie kariera tylko wtedy zrozumiecie

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • KASIA(2018-07-17 16:20) Zgłoś naruszenie 10

    SKORZYSTALI W WIĘKSZOŚCI RODZICE A NIE DZIECI!

    Odpowiedz