Nie można pobierać świadczenia pielęgnacyjnego z emeryturą? Jest skarga do WSA

05.07.2018, 16:32; Aktualizacja: 05.07.2018, 16:46
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

Zastosowanie przepisów zgodnie ze standardami konstytucyjnymi powinno doprowadzić do przyznania świadczenia pielęgnacyjnego przynajmniej w wysokości różnicy między nim a otrzymywaną emeryturą.źródło: ShutterStock

Kobieta nie otrzymała świadczenia pielęgnacyjnego dla opiekuna osoby z niepełnosprawnością, ponieważ pobiera emeryturę – o połowę od niego niższą – a przepisy wykluczają ich jednoczesne wypłacanie. Sprawę, na prośbę HFPC, do WSA skierowała Kancelaria CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne

Polecane

Komentarze (6)

 • chory kraj(2018-07-06 16:17) Zgłoś naruszenie 80

  a co w tym chorym kraju może być normalne, to coś podobnego, że przechodząc na emeryturę w czerwcu uzyskuje się gorsze wyliczenia emerytury, bo nie liczy się wskaźnika kwartalnego. No dobrze jak ktoś pracuje to może jeszcze dodatkowo przepracować miesiąc i przejść w lipcu na emeryturę, a co z tymi co są na świadczeniu przedemerytalnym czy rencie, oni automatycznie w czerwcu przechodzą na emeryturę. Chory porąbany kraj

  Odpowiedz
 • Marian(2018-07-07 07:58) Zgłoś naruszenie 01

  witam podobna sprawa jest świadczenie z racji opieki nad osoba niepełnosprawną, to z racji rezygnacji z pracy i opieki nad osobą,a co gdyż rezygnuje i opiekuje się osobami niepełnosprawnymi nie ma takiej ustawy to tak jak kierowca popełnia wykroczenia to policjant sumuje te wybryki,a sumować tej opieki nie umiemy dziwne prawda,czyli posłowie nie umieją odróżnić liczby pojedynczej od liczby mnogiej bo jak to wytłumaczyć,co do tej sytuacji to opiekun zawsze jest walony,najniższe emerytury brak lat bo musiał opiekować ,a co jak wypracował pełną emeryturę i zaczął opiekować się niepełnosprawnym po prostu nam się nie należy do sejmu tam się wszystko należy tak trzymać teraz polska .

  Odpowiedz
 • emerytka -darmowa opiekunka (2018-07-07 08:49) Zgłoś naruszenie 151

  Dlaczego wszyscy zapominają ,że każdy emeryt (,czyli ten na wcześniejszej emeryturze też ) ma prawo dorabiać , ale matka przebywająca na ewk ,która nadal sprawuję opiekę nad ON takiej możliwości nie ma . Dlaczego jest karana za to ,że kiedyś musiała pracować minimum 20 lat i jednocześnie opiekować się chorym dzieckiem . Dlaczego to właśnie te starsze matki nie dostają świadczenia pielęgnacyjnego , które to dostają młode matki ,które czasami nie przepracowały ani jednego dnia . Wszyscy obywatele powinni być traktowani jednakowo i sprawiedliwie .

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • noja(2018-07-08 11:56) Zgłoś naruszenie 20

  Ale to jest info z czerwca 2017 ... a teraz mamy lipiec 2018 i zamiast opisywać sprawę lepiej napisać czy coś się ruszyło od roku?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane