Zniesienie limitu składek na ZUS od 2019 r. Ustawa do podpisu

15.12.2017, 10:41; Aktualizacja: 15.12.2017, 11:10
Zniesienie limitu składek na ZUS od 2019 roku

Zniesienie limitu składek na ZUS od 2019 rokuźródło: ShutterStock

Od 2019 roku ma obowiązywać zniesienie limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający obecnie nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - Sejm przyjął poprawki Senatu zakładające przesunięcie o rok daty wejścia w życie ustawy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

 • Ob(2017-12-15 11:39) Zgłoś naruszenie 22

  Co z emerytami , którzy przed reformą mieli wskaźnik ponad 250 % , a do emerytury przyjęli im , tylko 250%. Czy ZUS im wyrówna stratę. Co z przepisem, który pozwalał po 30 miesiącach pracy na emeryturze podniesienie części socjalnej, a później ZUS, to zabrał. Co z prawem, które nie może działać wstecz? Co z kobietami z rocznika 1953 ? Pytań wiele , ale odpowiedzi korzystnej dla emerytów ciągle brak.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Voxveritas(2017-12-15 13:48) Zgłoś naruszenie 92

  Czyli patologiczne szalbierstwo jakim jest polski system emerytalny, zostanie znowu usankcjonowany w absurdalnym nic nie wnoszącym procesie pseudo-reformy przez bezrozumnych, bezrefleksyjnych podobno; wybrańców narodu. Wszelkie pseudo reformy, absurdu zwanego ZUS ( system emerytalny z przypadłościami) w dzisiejszym wydaniu to pudrowanie truchła, który jest tak obrośnięty kłamstwem, absurdem oraz politycznym matactwem, że kompromituje naród i jego pseudo elity. Przyzwolenie na utrzymywanie takiej patologii, łamiącej zasady konstytucyjnej równości praw i zwykłej przyzwoitości, to dowód zniewolenia narodu, rządzonego przez oligarchiczne mafie bojące się tylko uprzywilejowanych beneficjentów tego systemu a ukształtowanych jeszcze za leninowsko-stalinowskiej sprawiedliwości społecznej.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2017-12-15 14:38) Zgłoś naruszenie 34

  Tylko Wyprane mózgi uwierzyły, że na obecnych emerytów muszą pracować młodzi następcy. To myślenie jest bardzo na rękę i wygodne dla tych którzy okradali to społeczeństwo od wielu lat. Przecież za komuny kasa z ZUSu była inwestowana w budowę tych wszystkich zakładów ,budowli i firm które naćpany były Premier wyprzedawał jak narkoman "rodowe srebra". Tyle ,że forsa z tych prywatyzacji już nie wróciła do ZUSu ,została wydana na wycieczki do Maciu Piciu i przeciwPOwodziowe Stadiony Narodowe. W tej sytuacji brak środków finansowych nie biorąc pod uwagę Premierowskiej Emerytury Krzywonos i jeszcze wielu grup SBków tłumaczona jest potrzebą pracy młodszych pokoleń na obecnych emerytów. Ludzie nie dawajcie sobie wyprać mózgi przez TVNi POdobnych.. Te wyprzedawane przez PO firmy za komuny Rosja Radziecka nam nie wybudowała , je tak naprawdę wybudowali obecni i juz prawie emeryci.

  Odpowiedz
 • Stefan(2017-12-15 16:57) Zgłoś naruszenie 56

  Prawidłowo, jest to rodzaj podatku, podatki mają płacić wszyscy, tylko p/osły zrobili siebie ponad prawem i mają 30 tys zł wolne od podatku, a co z równością wobec prawa?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane