statystyki

Od 1 stycznia 2018 r. wnioski o e-Kartę Dużej Rodziny

autor: Michalina Topolewska22.11.2017, 07:29; Aktualizacja: 22.11.2017, 09:43
rodzina dzieci

Najważniejszą z nich jest wprowadzenie karty elektronicznej, czyli specjalnej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne, w tym smartfony, za pośrednictwem której członkowie rodziny wielodzietnej będą mogli korzystać z przysługujących im uprawnień.źródło: ShutterStock

Od przyszłego roku osoby ubiegające się o Kartę Dużej Rodziny (KDR) będą zaznaczać w formularzu, czy chcą otrzymać ją w formie tradycyjnej czy aplikacji na telefon. Będą też mogły wybrać obydwie opcje.

Takie rozwiązanie zawiera projekt nowelizacji rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 27 lipca 2017 r. w sprawie sposobu unieważniania KDR, wzorów graficznych oraz szczegółowego zakresu informacji, jakie muszą być zawarte we wniosku o przyznanie KDR (Dz.U. poz. 1454). Ma on dostosować zasady ubiegania się o dokument uprawniający do zniżek rodziny wielodzietne do modyfikacji wynikających z wejścia w życie ustawy z 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin (Dz.U. poz. 1428). Część z nich funkcjonuje już od sierpnia br., kolejne zmiany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

Najważniejszą z nich jest wprowadzenie karty elektronicznej, czyli specjalnej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne, w tym smartfony, za pośrednictwem której członkowie rodziny wielodzietnej będą mogli korzystać z przysługujących im uprawnień.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane