statystyki

Ułatwienia dla rodzin wielodzietnych. Karta Dużej Rodziny przez aplikację

autor: Michalina Topolewska27.12.2017, 07:28; Aktualizacja: 27.12.2017, 08:43
Obecnie rodzice oraz ich uczące się dzieci mogą ubiegać się o wydanie KDR w formie plastikowego dokumentu.

Obecnie rodzice oraz ich uczące się dzieci mogą ubiegać się o wydanie KDR w formie plastikowego dokumentu.źródło: ShutterStock

Od przyszłego miesiąca członkowie wielodzietnych rodzin będą mogli wnioskować w gminie o wydanie Karty Dużej Rodziny (KDR) w formie aplikacji na telefon.

Taką możliwość wprowadza ustawa z 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z systemami wsparcia rodzin (Dz.U. poz. 1428), a dokładnie stanowiąca jej element nowelizacja ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1832 ze zm.). Obecnie rodzice oraz ich uczące się dzieci mogą ubiegać się o wydanie KDR w formie plastikowego dokumentu.

To na jego podstawie korzystają potem z różnego typu ulg i rabatów, jakie przysługują rodzinom wielodzietnym w instytucjach publicznych oraz firmach uczestniczących w rządowym programie. Natomiast dzięki zmianie przepisów karta będzie miała też formę elektroniczną w postaci oprogramowania na urządzenia mobilne.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • ogier(2017-12-27 22:05) Zgłoś naruszenie 20

  e, chyba wezmę sie za ********** bab, będzie 500+ i karta dużej rodziny

  Odpowiedz
 • Piotr(2017-12-27 09:32) Zgłoś naruszenie 00

  Tak telekomy traktują KRD Informujemy, że nie ma obecnie dodatkowych rabatów dla posiadaczy karty dużej rodziny. Jednak każdy numer komórkowy dodany do konta może liczyć na zniżkę 20 zł (abonament 39.99 i wyższe). W ten sposób można zyskać numery z nielimitowanymi usługami na rozmowy, smsy, mmsy i po 5 GB na numer za kwotę 19.99 zł. To oferta dla posiadaczy Orange Love. Przy okazji chcielibyśmy nadmienić iż obecnie jest możliwość skorzystania z najnowszej oferty Orange Love w ramach której za pakiet usług Internet + Telefon Komórkowy z nielimitowanym rozmowami, rachunek wynosi 79.99 zł. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie www.orange.pl. Najnowsza technologia tylko w Orange! Dziękujemy za zaufanie. Pozdrawiam Paweł Kozak Doradca ds. Klienta Indywidualnego Orange Polska S.A.

  Odpowiedz
 • Warsz1417(2018-01-19 10:26) Zgłoś naruszenie 00

  Polskie Radio, reportaż: „Miałam mieszkanie własnościowe, ale syn narkotyzował się i bił, wiec się wyprowadziłam (zamiast synusia wypier…. na zbitą mordę!) - opowiada Dorota Piątek, która przebywa w ośrodku charytatywnym Caritasu "TYLKO". Kobieta jednak się nie poddała. Zachowała radość życia i nadzieję - czeka na mieszkanie socjalne.” Ukochanemu synusiowi zostawiła mieszkanie, żeby je sprzedał za psi grosz i miał na narkotyki, a ona będzie korzystać Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW i za jakiś czas będzie żądała mieszkania socjalnego dla tego synusia sqr…a! Oto jak bomisie(należy) mają nasr… we łbie! Kto broni taką patologię, niech ją weźmie do swojego mieszkania!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane