Marczuk: Wszyscy samotni rodzice starający się o 500 plus muszą mieć zasądzone alimenty

22.08.2017, 06:07; Aktualizacja: 22.08.2017, 07:31
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk tłumaczył w rozmowie z PAP, że nowy przepis ma spowodować, by osoby ubiegające się o 500 plus, składały oświadczenia zgodne ze stanem faktycznym.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk tłumaczył w rozmowie z PAP, że nowy przepis ma spowodować, by osoby ubiegające się o 500 plus, składały oświadczenia zgodne ze stanem faktycznym.źródło: ShutterStock

Wszyscy samotni rodzice starający się o świadczenie 500 plus muszą potwierdzić fakt ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica - przypomina wiceminister rodziny Bartosz Marczuk. To zmiana, która obowiązuje od 1 sierpnia, dotycząca wniosków składanych na nowy okres zasiłkowy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • xxx(2017-08-22 13:48) Zgłoś naruszenie 21

    Z jednej strony niby chcą uszczelnić system przed oszustwami ale z drugiej chcą obniżyć liczbę beneficjentów, a nuż ktoś nie będzie mogł przedlożyć dokumentów to nie dostanie.

    Odpowiedz
  • bezdzietny(2017-08-22 12:33) Zgłoś naruszenie 20

    czy tego typu obostrzenie przyniesie zamierzony skutek? Jezeli rodzice poswiadczaja nieprawde by uzyskac wsparcie z programu 500+ na pierwsze dziecko, to zrobia to rowniez w przypadku alimentow, to spowoduje tylko pewnien dodatkowy fikcyjny wymog formalny, ktory de facto nie ograniczy wyludzen.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane