statystyki

Legitymacje czytelne także dla niewidomych

autor: Urszula Mirowska-Łoskot06.07.2017, 07:21; Aktualizacja: 06.07.2017, 08:51
Resort rodziny pracuje też na projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie orzekania o niepełnosprawności i jej stopniu.

Resort rodziny pracuje też na projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie orzekania o niepełnosprawności i jej stopniu.źródło: ShutterStock

Od 1 sierpnia 2017 r. nie będą już obowiązywały jednolite wzory wniosków o wydanie Karty Dużej Rodziny, przyznanie świadczenia wychowawczego czy pomocy z funduszu alimentacyjnego. Tak wynika z projektów rozporządzeń, które przygotowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Resort określi katalog podstawowych danych, jakie mają być zawarte we wnioskach. Przykładowo osoby, które starają się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego, będą musiały podać m.in. informacje dotyczące wnioskodawcy i członków rodzin, w tym: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres miejsca zamieszkania, stan cywilny, obywatelstwo, płeć, numer PESEL, adres poczty elektronicznej i numer telefonu.

Aby usprawnić proces ubiegania się o wydanie KDR czy przyznanie świadczeń, MRPiPS na swojej stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej zamieści przykładowy wzór wniosku i załączników, zgodny z aktualnym stanem prawnym. Będą mogły z niego korzystać gminy.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane