statystyki

Legitymacje czytelne także dla niewidomych

autor: Urszula Mirowska-Łoskot06.07.2017, 07:21; Aktualizacja: 06.07.2017, 08:51
Resort rodziny pracuje też na projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie orzekania o niepełnosprawności i jej stopniu.

Resort rodziny pracuje też na projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie orzekania o niepełnosprawności i jej stopniu.źródło: ShutterStock

Od 1 sierpnia 2017 r. nie będą już obowiązywały jednolite wzory wniosków o wydanie Karty Dużej Rodziny, przyznanie świadczenia wychowawczego czy pomocy z funduszu alimentacyjnego. Tak wynika z projektów rozporządzeń, które przygotowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Resort określi katalog podstawowych danych, jakie mają być zawarte we wnioskach. Przykładowo osoby, które starają się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego, będą musiały podać m.in. informacje dotyczące wnioskodawcy i członków rodzin, w tym: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres miejsca zamieszkania, stan cywilny, obywatelstwo, płeć, numer PESEL, adres poczty elektronicznej i numer telefonu.

Aby usprawnić proces ubiegania się o wydanie KDR czy przyznanie świadczeń, MRPiPS na swojej stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej zamieści przykładowy wzór wniosku i załączników, zgodny z aktualnym stanem prawnym. Będą mogły z niego korzystać gminy.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane