Jest pierwszy związek zawodowy, który pomaga obcokrajowcom

autor: Artur Radwan29.06.2017, 09:12; Aktualizacja: 29.06.2017, 10:27
Jest to normalny, zarejestrowany w polskim sądzie, związek zawodowy. W statucie mamy wpisaną ochronę praw pracowniczych Ukraińców, Mołdawian, Rosjan, Białorusinów, Gruzinów i innych narodowości z byłego Związku Radzieckiego.

Jest to normalny, zarejestrowany w polskim sądzie, związek zawodowy. W statucie mamy wpisaną ochronę praw pracowniczych Ukraińców, Mołdawian, Rosjan, Białorusinów, Gruzinów i innych narodowości z byłego Związku Radzieckiego.źródło: ShutterStock

- Wielu Ukraińców pracuje w Polsce na czarno, a więc składki i podatki nie są za nich opłacane. Zamierzam wystąpić do polskiego rządu, aby ten ogłosił dla nich abolicję - uważa Dr Jurij Kariagin przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce.

Jest pan przewodniczącym Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce. Czy działa on na podstawie naszych przepisów o związkach zawodowych, czy też może jest to fundacja lub stowarzyszenie, które wspiera osoby zza wschodniej granicy?

Jest to normalny, zarejestrowany w polskim sądzie, związek zawodowy. W statucie mamy wpisaną ochronę praw pracowniczych Ukraińców, Mołdawian, Rosjan, Białorusinów, Gruzinów i innych narodowości z byłego Związku Radzieckiego. Oczywiście nasza działalność skupia się głównie w Polsce. Organizacja powstała w czerwcu 2016 r., ale proces rejestracji trwał długo. W efekcie normalnie zaczęliśmy działać od stycznia.

Ilu macie członków?

Obecnie około dwa tysiące. Ale z tygodnia na tydzień ich przybywa.

Ilu średnio dziennie przyjmuje pan interesantów?

Około piętnastu.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane