PO chce wyższego dodatku do urlopu wychowawczego przy większej liczbie dzieci

24.04.2017, 11:57; Aktualizacja: 24.04.2017, 12:07
adopcja, rodzina, rodzice, dzieci

"Do tej pory było tak, że matka, czy też ojciec z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym mieli dodatek w wysokości 400 zł" - zaznaczyła posłanka Platformy. Przypomniała, że w 2014 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie w myśl, którego ten dodatek powinien być uzależniony od liczby dzieci.źródło: ShutterStock

PO chce, żeby dodatek do urlopu wychowawczego był wyższy przy większej liczbie dzieci; na każde kolejne dziecko ma być przyznawane dodatkowe 400 zł - poinformowały w poniedziałek posłanki PO, zapowiadając złożenie projektu ustawy w tej sprawie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Od sciany do sciany(2017-04-25 08:12) Zgłoś naruszenie 30

    W Polsce polityka rodzina prowadzona jest od sciany do sciany. Kilka lat temu naklady na poltyke prorodzinna wynosily w Posce zaledwie 0,8% PKB i byly najnizsze w UE. Obecnie stanowia 3,3% PKB i naleza do najwyzszych w Europie. Lada chwila zrownaja sie z nakladami publicznymi na zdrowie /4% PKB/. ---- Nie ma takiego kraju w UE, aby naklady na polityke prorodzinna byly prawie rowne z nakladami publicznymi na zdrowie. Srednio w UE naklady na polityke prorodzinna stanowia okolo 27% publicznych nakladow na zdrowie. ---- Trzeba chyba wyhamowac z preferowaniem polityki prorodzinnej na rzecz zwiekszenia finansow na zdrowie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • hm(2017-04-25 07:11) Zgłoś naruszenie 12

    Coś ich powstrzymywało przez 8 lat ich rządów?

    Odpowiedz
  • STANSIO(2017-04-24 17:33) Zgłoś naruszenie 52

    PLATUSY MOGA SOBIE CHCIEC ........MIELI AFZERYSCI 8 DŁUGICH LAT I CO ZROBILI ? NAWET LUDZIOM POLOWĘ ZASIŁKU POGRZEBOWYEGO ZABRALI OSZUSCI ... ATERAZ CHCA BYC TACY DOBRZY ......

    Odpowiedz
  • y(2017-04-24 17:10) Zgłoś naruszenie 52

    a do tej pory PO na nic nie miało pieniędzy. Najpierw tryeba je ydobzc ale na to nie bzlo pomzslu. juy raz ludzi oszukaliście to teraz się nabrać nie dadz

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • to dalej(2017-04-24 17:00) Zgłoś naruszenie 52

    A nie widzę problemu, niech zrobią między swoimi zbiórkę i zapłacą wychowawczy tym matkom. Myślę, że "prezydent" Donald też się dorzuci, wszak ma z czego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Punkt widzenia(2017-04-24 16:39) Zgłoś naruszenie 31

    Z obietnicami należy ostrożnie. Po pierwsze Rodzice powinni zarabiać tyle by zbytnio nie liczyć na jałmużnę od rządu, bo to rodzice powinni utrzymywać dom rodzinny, a nie dzieci, tak jak jest dziś. Po drugie najpierw trzeba wiedzieć skąd wziąć pieniądze na obiecanki. PiS dochodząc do władzy miał w zamierzeniu dewastacje kraju, więc łatwiej znaleźli pieniądze w MON, na utrzymanie "programu 500+". Jaką dziedzinę życia zechce ograbić PO ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2017-04-24 13:52) Zgłoś naruszenie 83

    jacy teraz dobrzy a poprzedni to wszystko pomrozili np. koszty uzyskania przychodu, kwotę wolną itd

    Odpowiedz
  • Irena(2017-04-24 12:57) Zgłoś naruszenie 15

    Przede wszystkim nie każda matka na wychowawczym dostaje pieniądze. Kryteria są takie , że tylko znikoma część ludzi załapuje się na kasę.

    Odpowiedz
  • helena(2017-04-24 12:16) Zgłoś naruszenie 93

    PO to se może !!!! dlaczegóż to PO nie dawało jak rządziło 8 lat????? i gdzie się podziewały te fury pieniędzy ,ktore teraz trafiają do ludzi?????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz