Ustawa ws. podwyżek dla nauczycieli podpisana

23.12.2008, 15:55; Aktualizacja: 23.12.2008, 17:48

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy Karta Nauczyciela zakładającą wprowadzenie w przyszłym roku podwyżek dla nauczycieli. O złożeniu podpisu przez prezydenta pod dokumentem poinformowało we wtorek Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (96)

  • Mariola Ryczan(2009-09-08 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    BEZPRAWNE badania psychologiczno -pedagogiczne na nieletnim w Poradani Psychologiczno-Peadagogicznej w Przemyslu w dniu 3 wrzesnia i 8 wrzesnia 2009 r bez zgody opiekunow prawnych-matki . Poradnia nie poinformowala o badaniach , dniu, godzinie i osob, ktore maja przeprowadzic badania bezparwne. szkoly nie maja prawa od rodizcow rzadac opinie, ktore wogole nie sa uwzgledniane. Poza tym kuratorem sadowym i parcownikiem jest osoba( p.Anna Pukalska), ktora pracuje w Poradni dziala na szkode nieletniego Jakuba , pisze nieprawdziwe informacje , ktore umieszczene sa w AKTACH sadowych, nie zwiazane wogole ze sprawami. Smiem twierdzic, ze sa to celowe dzialania ...

    Odpowiedz
  • Mariola Ryczan(2009-09-08 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    BEZPRAWNE badania psychologiczno -pedagogiczne na nieletnim w Poradani Psychologiczno-Peadagogicznej w dniu 3 wrzesnia i 8 wrzesnia 2009 r bez zgody opiekunow prawnych-matki . Poradnia nie poinformowala o badaniach , dniu, godzinie i osob, ktore maja przeprowadzic badania bezparwne. szkoly nie maja prawa od rodizcow rzadac opinie, ktore wogole nie sa uwzgledniane. Poza tym kuratorem sadowym i parcownikiem jest osoba( p.Anna Pukalska), ktora pracuje w Poradni dziala na szkode nieletniego Jakuba , pisze nieprawdziwe informacje , ktore umieszczene sa w AKTACH sadowych, nie zwiazane wogole ze sprawami. Smiem twierdzic, ze sa to celowe dzialania ...

    Odpowiedz
  • jolka(2009-04-22 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    jak ktos chce to pokaże pasek z wypłatą. to chore co wypisuja gazety o naszych zarobkach, te dziennikarzyny to powinny ulice zamiatac a nie pisac rzetelne artykuły

    Odpowiedz
  • andrzej(2009-04-22 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiście pisza, ze Bóg wie ile zarabiamy co jest totalna bzdurą, normalnie mnie trafia

    Odpowiedz
  • małgośka(2009-04-22 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    jestem nauczycielem i szlag mnie trafia jak wypisuja w gazetach bzdury o naszych zarobkach. moze i ktos dostanie 500 zl ale odliczcie podatek

    Odpowiedz
  • arusia_Z(2009-04-16 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Kwoty podane tutaj są zupełnie różne od rzeczywistych! Jesteśmy po i turze podwyżek i kwoty podane tutaj są o kilkaset zł za duże.
    Wkurza mnie to, że ludziom się mydli oczy, wszyscy myśli że my teraz zarabiamy krocie! Ja miałam dostać niby 400 zł brutto podwyżki, dostałam 200zł. Gdzie się podziała reszta? Nie wiem! :-/ Ludzie, nie wierzcie w to, co pisza o pensjach nauczycieli! Nikt nie zarabia 3000zł brutto, bardzo mały procent ma 2500, a zdecydowana większość dostaje 1860.

    Odpowiedz
  • bidaznędzą(2009-04-11 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżki od stycznia 2009 r? Kto je widział? Gdzie one są? Mamy kwiecień 2009!!!

    Odpowiedz
  • dd(2009-04-10 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele!! Błagam nie tłumaczcie się baranom, osłom co nie maja zielonego pojęcia o naszej pracy! Do gnoju łobuzy!

    Odpowiedz
  • Reno(2009-03-26 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    podwyżki??? jest już koniec marca, a podwyżek jak nie było tak nie ma. Zaczynam myśleć, że nasz rząd podaje takie informacje do opinii publicznej tylko po to, by na jakiś czas uspokoić społeczeństwo. Niestety w życiu wygląda to zupełnie inaczej. Chęci to może i nasz rząd ma, tylko chyba na chęciach się kończy. I faktycznie, 400 zl kontraktowy, podzielić to na 2 raty czyli 200 minus podatek, czyli po około 140 zł . No pięknie, podwyżka tylko pozazdrościc :/

    Odpowiedz
  • bb(2009-03-21 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    jakie 500 stów? może w w-wie, realia sa BARDZO odmienne! nauczyciel poczatkujacy -stażysta 3 lata temu miał 700-800 stów w zwykłej małej mieściniem, teraz ma 1100! szkoda ze rzad nalicza te podwyżki z wynagrodzen, które nie istnieja!

    Odpowiedz
  • xxx(2009-03-19 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie bulwersujcie się tak... u nas podwyżek jak nie było tak nie ma...

    Odpowiedz
  • zezóje(2009-02-19 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    No cielawa jestem. Gdy zobacze te pieniądze na koncie to uwierzę. jak widać mamy już końcówkę lutego 2009 a pieniędzy nikt jeszcze nie widział, hehe. i ciekawi mnie, ze zawsze o podwyżkach pisze sie w kwocie brutto. Gdy z tego wszystkiego (jestem nauczycielem kontraktowym) dostanę 200 zł w dwóch ratach to bedzie cudnie;/.

    Odpowiedz
  • do portalu(2009-02-12 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    Bujda! Żadnych podwyżek nie ma i nie będzie! Przynajmniej nie w tym roku. Proszę uaktualniać informacje.

    Odpowiedz
  • Anna G.(2009-02-06 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Witam serdecznie! 500 zł brutto i to nie od razu.Ja jestem językowcem i wiem ile mnie kosztowały dzienne studia, książki sprowadzane z zagranicy i jako stażysta mam 940 zł np w styczniu 2009 taka jest moja pensja. Kocham to, co robię i dlatego pewnie nie chce zmienić zawodu,a le żeby się utrzymać muszę pracować w kilu pracach po 15 godzin dziennie czasami a do tego ciągle się przygotowywać, bo są różne novum, ciekawostki zagraniczne gazety etc.
    Stanie na lekcji i tłumaczenie po kilka razy nie jest łatwym zadaniem, a jeżeli ktoś tego nie rozumie, to trudno widać, że chyba erudycji nie poszła w parze z edukacją. Jak bym pracowała w szkole tylko 18 godzin to byłoby super, ale tak NIE jest. - MARZENIE ŚCIĘTEJ GŁOWY lub takie trywialne podejście do sprawy, tych, którzy nie maja kog się uczepić to czepiają się pedagogów.

    Odpowiedz
  • nn(2009-01-31 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    Za taką kasę będziemy mogli nareszcie zaszaleć!!!

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2009-01-30 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    zdura potworna i jeszcze mydlą oczy ludziom >w rzeczywistości podwyżki sa tak "wielkie " jak zawsze.Nie wiadomo czy wystarczy na zapłacenie podwyżek oplat domowych.Dadzą mi 60zł netto miesięcznie.Ktoś jeszcze pisze ,że to jest duzo ?Ostatnio mieszkanie podniesli o 30zł.Reszta może starczy na skromny niedzielny obiad,ale w domu.

    Odpowiedz
  • nauczycielka młoda(2009-01-30 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę! to 500 to brutto, baranku! zresztą, skoro tak źle nauczycielom to ciekawe dlaczego angliści, germaniści i inni, którzy znają obcy język uciekają ze szkolnictwa do prywatnych firm??? Zresztą, czy ty byś chciał po 5-ciu latach studiów zarabiać 1300 zł na rękę i użerać się z czyimiś dziećmi, gdzie te mogą nałożyć ci kubeł na głowę??? Nie wspomnę o papierkowej robocie, materiałów, któe za własne pieniądze musisz kupić i nikt ci nie odda oraz ciągłe dokształcanie, któe też finansujesz z własnej kieszeni. Następnym razem zorientuj się w temacie i wtedy pisz, że to zawód błogosławiony i dobrze płatny!!!

    Odpowiedz
  • Bonifacy(2009-01-26 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Tak głośno o podwyżce a kasy jak nie było tak nie ma ??

    Odpowiedz
  • hmm(2009-01-24 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    a moze ktos odpowie kto nam wyrowna za zanizone pensje w poprzednich latach ?.. jak wyliczyc ile nas okradali?.. bo pewnie rzadko kto dostawal pensje zagwarantowane w KN

    Odpowiedz
  • Mural(2009-01-09 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Trzynastki są za miniony przepracowany rok,a nie za ten po wprowadzeniu obniżki podatku.W tym roku mają być dwie powdwyżki,to może trochę zarobimy.

    Odpowiedz