Pomysł PiS: Podwyżka zasiłku dla bezrobotnych do połowy minimalnego wynagrodzenia i reforma urzędów pracy

19.01.2017, 10:56; Aktualizacja: 19.01.2017, 11:54
Konstanty Radziwiłł, Beata Szydło, Elżbieta Rafalska

Konstanty Radziwiłł, Beata Szydło, Elżbieta Rafalskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

W tym roku minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska będzie wnioskowała o podwyższenie zasiłku dla osób bezrobotnych do kwoty połowy minimalnego wynagrodzenia - poinformowała w czwartek premier Beata Szydło.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (53)

  • mariusz(2017-01-19 18:01) Zgłoś naruszenie 2812

    Mam dosyc tego calego socjalu. Pracuje na podatki z ktorych wyplacacie wszystkie zasilki. Nie moge sie dostac na podstawowe badania. Zbieracie wyborcow, cwanych nierobow roszczeniowo podchodzacych do pracujacych. Powodzenia w przyszlosci.

    Odpowiedz
  • PAULINA(2017-01-19 18:18) Zgłoś naruszenie 12

    A może w końcu czas najwyższy zrobić coś dla osób aktywnych zawodowo? a nie ciągle robić coś nieprzemyślanego, tak jak z utawą 500+ większość ludzi zrezygnowała z pracy, bo siedzenie w domu z dziecmi bardziej sie oplaca! a Bezrobotni niech się biorą do pracy !!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Adam(2017-01-19 18:49) Zgłoś naruszenie 42

    Ło kur...a ale sensacja teraz zasiłek wynosi 711 zł netto to podniosą w wielkich bólach do 730 zł netto. Toż to już ch...j człowieka strzela jak słucha tej obłudnej zakłamanej propagandy sukcesu. Szydło wonnn !!! Pis wonnn !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • biedak(2017-01-19 19:33) Zgłoś naruszenie 20

    500 zł na wszystkie dzieci nieważny dochód, wyższa kuroniówka wyższe świadczenia dla matek niepełnosprawnych dzieci i pani premier twierdzi że nie ma ubóstwa w Polsce a co z opiekunami za 520zł??? w jakim oni żyją ubóstwie wystarczy przyjść do domu i sprawdzić nasze śmierdzące moczem salony stare szafy z podartymi wytartymi ubraniami dziurawe buty i pustą lodówkę brawo Pis będę na was głosować

    Odpowiedz
  • Kobieta pracujaca (2017-01-19 20:27) Zgłoś naruszenie 32

    Janosik dawał biednym , ale tym , co pracowali. Ja pracujac na etacie mam pensję zamrożona od ośmiu lat, a moje podatki idą na bogatych i biednych posiadaczy dzieci oraz nierobów. Mnie nikt za darmo nic nie dał, dlaczego mam utrzymywać cudze dzieci i kombinatorów na zasilkach

    Odpowiedz
  • gorszy sort(2017-01-19 21:56) Zgłoś naruszenie 31

    A po 38 latach pracy 1050 zł emerytury - jak za to żyć ? ale menele będą głosować za.

    Odpowiedz
  • misia (2017-01-19 22:16) Zgłoś naruszenie 30

    Jak stracić pracę to będziecie jeczec jak wyżyć z takiego zasilku. ?

    Odpowiedz
  • Teresa(2017-01-20 06:03) Zgłoś naruszenie 13

    Rozdawnictwo dla nierobów - których muszą utrzymywać ciężko pracujący.

    Odpowiedz
  • kord(2017-01-20 07:53) Zgłoś naruszenie 04

    Znowu finansowanie patologii z naszych podatków

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-01-20 14:18) Zgłoś naruszenie 50

    Bzdura --wyslijcie wreszcie na emerytury osoby z 40 letnim stazem pracy i 15 latami w szkodliwych i niebezpecznych a zwolni się miejsce pracy dla Tych bezrobotnych --niech i Oni POPracują.

    Odpowiedz
  • Lord of Par(2017-01-20 21:45) Zgłoś naruszenie 21

    Na urzędy pracy państwo wydaje ok 4 miliardy złotych rocznie. Skoro bezrobocie spada to może trzeba redukować wydatki na urzędy pracy. Moim zdaniem te programy socjalne mają pomóc państwu odejść od deflacji i przejść do inflacji która to ma na celu pobudzić gospodarkę. Nie jestem zwolennikiem rozdawnictwa bo może to działać demotywująco na osoby które muszą ciężko pracować ale miejmy nadzieję że przez pobudzenie gospodarki wzrosną wynagrodzenia osób pracujących.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • urzędy pracy obecnie to kukułcze gniazda dla......(2017-01-21 09:38) Zgłoś naruszenie 40

    kolesi z układów,tam w większości pchają swojaków.Urzędnicy oferują pracę swojakom a dla reszty staże.PO-drugie dla zysków rozdzielono urzędy pracy.Ta głuPOta to bezsens.Mianowicie...mieszkający w mieście może otrzymać pracę tylko w mieście,zaś mieszkający na wsi wszędzie.Tojest niesprawiedliwość społeczna tego organu.Przywrócić PUP a miejskie zlikwidować i wszyscy bezrobotni będą na równych prawach...Co do zasiłków dla bezrobotnych to pownny być takie i na takich zasadach jak w UE.

    Odpowiedz
  • Anii(2017-01-21 13:04) Zgłoś naruszenie 20

    Jeżeli może być 500+ nawet dla bogatych to jak można kazać ludziom żyć za 500zł zasiłku. Ilość bezrobotnych wzrośnie bzdura , trzeba mieć umowę o pracę a nie śmieciówkę, rok pracy oraz nie wyrazić zgody na rozwiązanie za porozumieniem stron

    Odpowiedz
  • Marian(2017-01-22 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    nic nie dawac leniom i cwaniakom - nie ma chetnych do sprzatania , odśniezania miasta - za co ta kasa ---DAJCIE TE PIENIĄDZE NIEPEŁNOSPRAWNYM - oni są naprawę potrzebujący

    Odpowiedz
  • niepełnosprawny(2017-01-26 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ze wzrostu gospodarczego powinna w Polsce korzystać jedynie klasa uprzywilejowana?!

    Odpowiedz
  • Aleksandra(2017-01-31 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    W Urzedach Pracy jest masakra - mnóstwo roboty i papierologia unijna zwłaszcza,, to zmobilizuje mnie do zmiany pracy,

    Odpowiedz
  • edit(2017-02-02 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    ohoho a urzednicy zarabiaja minimalne wynagrodzenie a jak sie nic nie robi to polowa. jaki z tego wniosek w Polsce nie opłaca sie pracowac. na zasiłkach lepiej sie na tym wyjdzie

    Odpowiedz
  • jerzyeryk(2017-02-08 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Do wszystkich (prawie) poniżej produkujących się komentatorów !! Z archiwizujcie swoje wypowiedzi w komputerze aby móc podbudować swoją postawę z chwilą utraty pracy i zgodnie zgłoszonym przez siebie poglądem odmówić pobierania zasiłku.A że większość z Was to spotka mogę zagwarantować.Kiedy punkt widzenia jest uzależniony od punktu siedzenia to jego wartość merytoryczna jest równa zeszłorocznemu śniegowi.!

    Odpowiedz