Będziemy pracować nad programem prorodzinnym, zostanie on przyjęty w tym roku i będzie uzupełnieniem programu Rodzina 500 plus - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło.

W ramach przeglądu resortów szefowa rządu spotkała się z szefową MRPiPS Elżbietą Rafalską i ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Celem zaplanowanego na dwa tygodnie przeglądu jest wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

"Jak mówiliśmy z panią minister będziemy nadal pracować w tym roku nad dwoma programami rządowymi. Pierwszy z nich to program prorodzinny, który został na koniec ubiegłego roku przygotowany przez ministerstwo. On nie został jeszcze w całości przyjęty przez rząd, dlatego że jest to bardzo duże spektrum różnego rodzaju rozwiązań i propozycji" - powiedziała premier.

Szydło dodała, że ministerstwo obecnie dokona analizy i przeglądu, które z tych proponowanych rozwiązań staną się podstawą programu rządowego, który zostałby przyjęty w tym roku. "Byłoby to uzupełnienie programu Rodzina 500 plus" - powiedziała Szydło.

"Kolejna sprawa na agendzie prac ministerstwa i zespołu międzyresortowego to program +Za życiem+ przyjęty pod koniec ubiegłego roku. I również w tym roku będzie wdrażany, będą przygotowywane projekty ustaw, które na bieżąco będą przedkładane do prac rządowych" - poinformowała Szydło.