Marczuk: Niedźwiedzia przysługa

autor: Bartosz Marczuk16.09.2011, 03:00

Jednym z priorytetów PO jest wprowadzenie przepisów gwarantujących równość płac dla płci. Rynek skoryguje takie zapędy. Skończy się na zwolnieniach kobiet i niechęci do ich zatrudniania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (9)

 • A problem prekariuszy?(2011-09-18 14:06) Zgłoś naruszenie 00

  Prekariusze wszyskich krajow laczcie sie!

  /'Prekariusz' od 'prekariatu'/.

  Moze nalezaloby przedyskutowac problem prekariuszy w naszym kraju.

  Odpowiedz
 • a(2011-09-18 10:23) Zgłoś naruszenie 00

  Wyjątkowo p. B. Marczuk ma rację. Państwo winno jak najmniej ingerować w takie sprawy. Wystarczy, że zagwarantuje tzw. płacę minimalną. Reszta to już wybór prywatnego pracodawcy. Co ciekawe, w jednostkach administracji rządowej i samorządowej, za taką samą pracę, zwykle mniej się płaci kobietom.
  Podzielam zdanie eski z poz. 2

  Odpowiedz
 • zecik77(2011-09-18 10:58) Zgłoś naruszenie 00

  bardzo dobry artykul. wiekszosc osob tu krytykujacych pana Marczuka to zakompleksieni magistrzy dziennikarstwa, ktorzy nie maja nic do powiedzenia, a ciagle szczekaja. do budy juz hau hau. ja przeczytalem z zaciekawieniem do konca ;)

  Odpowiedz
 • piotr(2011-09-17 19:29) Zgłoś naruszenie 00

  Znów ten idiota, Marczuk !

  Odpowiedz
 • Kuba(2011-09-16 07:19) Zgłoś naruszenie 00

  a może Pan się myli? Może zwolnią Pana i zatrudnią jakąś Panią?
  w sumie Pańskie artykuły nie zasługują na wysoką płacę! Nie ma w nich szczególnej mądrości .
  Proponuje Pana zatrudnić na "umowę śmieciową" w GP -będziesz miał pan większe szanse!

  Odpowiedz
 • eska(2011-09-16 08:15) Zgłoś naruszenie 00

  Racja: kobiecie gwarantuje się równe wynagrodzenie, mężczyźnie już nie. Zresztą zakaz dyskryminacji ze względu na płeć jest już w kodeksie pracy, więc nie widzę powodu, żeby mnożyć przepisy. Jeżeli ktoś nie przestrzega tego jednego, to trudno przypuszczać, że zacznie, gdy przepis zostanie powtórzony w kolejnej ustawie.

  Odpowiedz
 • Do 1.(2011-09-16 12:43) Zgłoś naruszenie 00

  Kuba ma całkowitą rację. Pisanie takich artykułów to dopiero ze strony autora niedzwiedzia przysługa dla kobiet. Powinno się pozabierać WSZYSTKIE PRZYWILEJE z ulgą dla dziennikarzy włącznie. O tym jakoś Marczuk nie pisze - a szkoda...

  Odpowiedz
 • Delacroix(2011-09-18 14:47) Zgłoś naruszenie 00

  łac. prekario- chodzić po prośbie, po opiekę, to kasta młodych ludzi ze zubożałych rzymskich rodzin, którzy nie mieli pracy i korzystali z opieki patrona, za którą świadczyli usługi. Np. zastawali nadzorcami domów, warsztatów, lub stad, z czego musieli oddawać większość zysku, a im zostawało tyle środków, że nie można było umrzeć, ale żyć też nie, co wpędzało ich w beznadziejność i utrwalało status quo. Rzym rozwiązał problem prekariuszy wywołując wojnę i wcielając ich do wojska. Dzisiaj można mówić o salariacie (ludzie utrzymujący się z pensji) bo praca na etacie lub umowie zajmuje tyle czasu i kosztuje tyle wysiłku, że człowiek nie jest w stanie dorobić jakiś pieniędzy (już pomijam, że prowadzenie jakiegoś małego biznesu w POlsce jest róne z samobójstwem).

  Odpowiedz
 • a(2011-09-21 12:09) Zgłoś naruszenie 00

  Tak, bo kobieta może pracować za np. 10% mniej, albo ją się zwolni - skoro nie doceniła łaskawości pracodawcy i pozazdrościła koledze ;) Tyle tylko, że każdy niezależnie od płci lubi dobrze zarabiać a pracownik, jak dostaje mniej od innych, zbytniej motywacji do pracy nie ma - a rzadko kiedy ktoś jest ślepy i nie widzi, że kolega ma lepiej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane