Urlop macierzyński będzie trwał nawet 45 tygodni

autor: Łukasz Guza05.11.2008, 03:00

Rodzice obniżający swój wymiar czasu pracy będą chronieni przed zwolnieniem przez 12 miesięcy, a nie trzy lata. Ojcowie uzyskają prawo do dwóch tygodni tzw. urlopu ojcowskiego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Komentarze (29)

  • mamaa(2009-02-26 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    ja tez tak uwazam ze powinnien byc przedłuzony. w ciazy pracowaałam ji nie miałam i pracowałam do konca wiec nalezy mi sie chyba teraz troszke wiecej czasu z dzieckiem

    Odpowiedz
  • Ewa(2008-11-05 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    A własnie kobiecie wsparcia potrzeba, męza po porodzie żeby był z nią w tych pierwszych dniach. Wiec nie pisz bzdur.Nie uważam, ze mężczyzna jest wtedy niedorajda, a własnie prawdziwym mężczyzną, który zajmuje się swoją rodziną w tak ważnych dniach.Pomyśl, zanim napiszesz.Niedorajdo.

    Odpowiedz
  • Mężczyzna(2009-07-05 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    czy mi należy się urlop macieżyński ojcu jeżeli moja żona nie pracuje ale mamy trzy letnie dziecko i spodziewamy się następnego

    Odpowiedz
  • ania(2008-12-06 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    Nie przesadzajmy z tymi długimi urlopami macierzyńskimi
    też mam dziecko i uważm że urlop jest wystarczający.
    A te matki które tak marudzą że za krótko to po prostu nie chce im się pracować .

    Odpowiedz
  • wkurzony(2008-11-05 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    PO tylko pierdzieli co oni to nie będą robić i czego to oni nie będą uchwalać. A jak na razie to tylko jest wszystko droższe.

    Odpowiedz
  • dp(2008-11-05 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    do 11
    lekarz musi wystawić takie zaswiadczenie o karmieniu piersią

    Odpowiedz
  • Matylda(2008-11-05 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Pracująca za 3 a ile masz lat, ile masz dzieci?

    Odpowiedz
  • Pracująca za 3(2008-11-05 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam juz dosyć przywilejów matek. One wychodzą, by karmić / tak sie złozyło, że 3 /, a ja siedzę i wykonuję pracę za nie. Brawo !! Poza tym, czy nie mozna uscisłic jak długo sie karmi. Bo tam gdzie się da to i 2 lata. Prosze mi powiedzieć, kto karmi piersią tak długo?

    Odpowiedz
  • FATER(2008-11-05 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    do 1 , oj przeprosisz koleżanki za te słowa jak sama będziesz miała dziecko, ojciec

    Odpowiedz
  • d(2008-11-05 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Pracująca za 3 - jak urodzisz to zobaczysz a na razie nie pyszcz tylko pracuj!

    Odpowiedz
  • matka karmiąca(2008-11-05 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Wyobraz sobie ,ze karmilam mojego syna piersią do 2 roku zycia.Życze Ci zebys miala okazję wychodzić godzinkę wczesniej a sama sie przekonasz ,że to nie lada wyczyn pogodzić pracę , karmienie dziecka i wszystkie inne obowiązki związane z wychowaniem dziecka.Myślę, że Twoje koleżanki będą patrzyły na Ciebie ze zrozumieniemPowodzenia.

    Odpowiedz
  • mama(2008-11-05 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    do pracującej za 3. przykro mi, że musisz pracować za karmiące koleżanki, jednak to ewidentana wina waszego szefa, że obciążył tylko ciebie - po prostu zła organizacja pracy. jak urodzisz, może tak: jak bedziesz karmić piersią, to zobaczysz i zrozumiesz. ja też jestem matką karmiącą i już parę razy usłyszałam, że "opuszczam się w pracy", bo nie biorę udziału w szkoleniach, itp. mam 11-miesięczne dziecko i naprawdę nie zamierzam go na razie zostawiać na parę dni lub przychodzić do niego po 9 godzinach przez 5 dni w tygodniu. zamiast emerytur pomostowych, rząd powinien wydłużyc urlopy macierzyńskie do roku, bo to najważniejszy okres w życiu matki i jej dziecka.

    Odpowiedz
  • Jeszcze nie mama(2008-11-05 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jeszcze nie doświadczyłam cudu macierzyństwa i wręcz z niecierpliwością czekam na ten moment. Wkurza mnie to, że kobiety ciężarne i młode matki traktowane są jak gorsze zło. Wytyka im się wcześniejsze wychodzenie z pracy na karmienie, czy opuszczanie się w pracy itp. Również jestem za tym, żeby wydłużyć urlop macieżyński do 12 m-cy, a urlop tacieżyński przynajmniej na miesiąc. Niech ojcowie też się nacieszą swoim potomstwem!

    Odpowiedz
  • mama(2008-11-05 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    do pracującej za 3
    ja karmiłam moją córke przez 3 lata 3 miesiące, a można jeszcze dłużej, uwież, popieram urlop macierzyński wydłużyć do roku.

    Odpowiedz
  • Natraktory(2008-11-05 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    Urlop tacierzyński, czyli coś dla mężczyzn niedorajd. Współczuję kobietom, które mają takich facetów. Małe dziecko potrzebuje matki, a nie ojca. Wszystko inne jest wbrew naturze. Niech żyje Marks i inżynieria społeczna !!! hahahaha

    Odpowiedz
  • nieznajoma(2009-02-23 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    jestem kobietą ciężarna i mineły mi 3 miesiące, chciałam zapytać na jaki czas lekarz ginekolog może wystawić zwolnienie?

    Odpowiedz
  • Mama(2008-11-05 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś sprawdza, czy dana matka rzeczywiście karmi dziecko piersią??Czy są na to potrzebne jakieś zaświadczenia??Czy po prostu pracodawca wierzy na słowo??bo jedna matka karmi przez pół roku, a inna przez dwa lata...

    Odpowiedz
  • Koja(2008-11-05 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Do wszystkich Pań! A może by tak te trzy matki karmiące sie dogadały i podzieliły między siebie pracę tak, aby nie obciążać tylko jedną koleżankę! Zrozumienie dla sprawy powinno być dwustronne, egoizm nikomu nie przystoi! Urodziłam i wychowałam dwoje dzieci , karmiłam tez piersią i pracowałam - trochę życzliwości i zrozumienia dla każdej ze stron ŻYCZĘ!!!

    Odpowiedz
  • Ola(2008-11-05 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Wiem na 100% że są matki które te uprawnienia wykorzystują. Mówią, że każdy lekarz "idzie" na rękę i wypisuje zaświadczenie o karmieniu.
    Nikt tego nie sprawdzi.

    Odpowiedz
  • ślepi jesteście?(2008-11-11 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    7: Jeszcze nie mama
    Mamusie korzystają z wolnego już od 3-go miesiąca ciąży idąc na zwolnienie lekarskie, Tatusiom też się należy bo jeden dzień na wytrzeżwienie to mało, potrzeba im na to 4 tygodni, Czy wy nie widzicie, że Pani Chłoń Domańczuk przepisy ustawia pod siebie? Niebawem urodzi trzecie dziecko,

    Odpowiedz