statystyki

500 złotych na dziecko: Wniosek złożymy też w banku

17.02.2016, 19:00
podatki dokumenty urzędnik

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny mniej zamożne otrzymają pomoc także na pierwsze lub jedyne dziecko.źródło: ShutterStock

Przy obliczaniu dochodu brane pod uwagę będą również dzieci, które nie ukończyły 25 lat i są na utrzymaniu rodziców.

Reklama


Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny mniej zamożne otrzymają pomoc także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Na drugie i kolejne dziecko wsparcie zostanie przyznane niezależnie od dochodu. Na pierwsze lub jedyne dziecko rodzice otrzymają świadczenie po spełnieniu kryterium dochodowego. Wynosi ono 800 zł neto na osobę w rodzinie, a jeśli jest w niej niepełnosprawne dziecko – 1200 zł netto na osobę.

Pomoc przewidziana jest zarówno dla rodziców, którzy są małżeństwem, dla rodzin niepełnych oraz dla rodziców pozostających w nieformalnych związkach. Świadczenie nie podlega egzekucji, nie będzie też liczone do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń dla rodzin, np. z:

● pomocy społecznej,


Pozostało jeszcze 68% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zarejestruj się i uzyskaj darmowy dostęp do artykułów na temat programu "Rodzina 500+"

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane