Przekręt "na agencję": Karuzela do oszukiwania firm i ZUS-u

autor: Sylwia Czubkowska16.07.2014, 07:00; Aktualizacja: 16.07.2014, 08:56
ZUS

Na jakiej zasadzie Centrum Niderlandzkie oferowało firmom Niderlandyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kłopoty ma 25 tys. pracowników i blisko 500 przedsiębiorstw z całego kraju.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (25)

  • juk(2014-07-16 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS ma całkowitą rację. Prawie wszystkie agencje pracy nie są w porządku wobec pracowników.

    Odpowiedz
  • z(2014-07-16 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Hola, hola - skoro To byli jedynie "wylisingowaniu" pracownicy z agencji to na jakiej podstawie "lisingobiorca" ma płacić za agencję ?
    ZUS ma system informatyczny za ileś tam MILIARDÓW złotych i 45000 pracowników a agencja fika od 2004 r. i co ? Dopiero teraz system wyłapał nieprawidłowości ? 10 lat odsetek ustawowych ? To nie jest państwo prawa !

    Odpowiedz
  • prawniczegadanie(2014-07-16 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Dlatego pracodawcy mają płacić za coś, za co już zapłacili?

    Odpowiedz
  • rewizor(2014-07-16 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    A kto broni np.sprawdzić czy składki są opłacane lub leniwi zarejestrować się w e-puap zakładając profil.Można bez wychodzenia z domu śledzić czy składki wpływają.Przy dzisiejszej patologi nie wiara lecz skuteczna kontrola swoich dochodów pozwoli zabezpieczyć się przed złodziejem.Wiedzą to dobrze budujący drogi,dziś bankruci

    Odpowiedz
  • Janusz(2014-07-16 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS wiedział wszystko od prawie samego początku. Jednakże ta instytucja hoduje długi, czyli czeka do czasu upływu terminy przedawnienia i wtedy żąda pieniędzy wraz z odsetkami, które są dużo wyższe niż należność główna.
    ZUS jest instytucją państwową, więc to Państwo prowadzi ten przestępczy proceder.

    Odpowiedz
  • LUK(2014-07-16 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    A ZUS jest od czego tylko później od ścigania, a tak to siedzimy i się opier... bo nie chciało się tego śledzić i sprawdzać lepiej powiedzieć że wszystko jest w porządku, a potem jest dym bo ktoś coś zauważył nagle!!!

    Odpowiedz
  • Kapitalista(2014-07-16 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Premier TUSK niedawno zapowiedział, że Kompania Węglowa nie będzie musiała odprowadzać zaległych składek ZUS za pracowników przez 10 lat!!! Czy to nie taki sami sam przekręt jak tu?!?!?! Tylko oczywiście zgodny z prawem, w końcu Premier to robi dla dobra górnictwa :-) - co z tego, że zapłacą wszyscy podatnicy. Prywatni przedsiębiorcy za takie przekręty idą siedzieć a firmy są zamykane, a państwowe mogą kraść i jeszcze są przez Tuska dotowane. Równość wobec prawa phi...

    Odpowiedz
  • Ciekawa(2014-07-16 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    I znowu sprawdza się przysłowie: chytry dwa razy traci.
    Ale faktem jest, ZUS też nie jest bez winy. Mógł szybciej reagować. Tylko, że potem obywatele narzekają, że ZUS się czepia.

    Odpowiedz
  • Tusk winny.(2014-07-16 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam ,że to Donalda Tuska należy wsadzić do kryminału. To On POkazal ,że nie wolno przejmować się Narodem. Nie tylko ZUS jest ofiarą ale przedewszystkim Co co od 15zycia roku pracują i okradał Ich z emerytur choć w przypadku policji i wojska powiedział ,że się nie godzi itd.
    Dlaczego Prezesi i członkowie Zarządów Spółek mają się taaaaaaak dobrze nawet jeżeli bankrutuje firma ?? Przykładem niech będzie Amer Gold czy bankrutujące firmy budowlane.
    Oni wszyscy o tym wiedzą ,że w Polsce nie ma skutecznych przepisów blokujących Ich przeraźliwie wysokie płace bez względu na to w jakim stanie jest firma !że wszystko odbywa się na koszt akcjonariatu szczególnie tego drobnego a Rząd ma w tym udział bo to Oni w zarządach spółek mają rodziny! Dlatego giełda to ściema głównie dla prowizji maklerskich i golenia maluczkich..

    Odpowiedz
  • Kuba(2014-07-16 10:19) Zgłoś naruszenie 10

    do Kapitalista - Masz racje ,oto przykład jak mozna jednym kraść wiek emerytalny a drugim umarzać ZUS .
    Niech się Ćpun zajmie dyrektorami.

    Odpowiedz
  • podatnik(2014-07-16 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Nie do wiary to można się dać nabrać na tekst typu, że ktoś dopłaci do lichwiarskich składek zus? Jak to mówią za głupotę trzeba płacić najwięcej. Wielu też się nabiera na e-księgowość, chociaż takie coś nie istnieje. Nawet oszczędzać trzeba umieć.

    Odpowiedz
  • ja(2014-07-16 10:55) Zgłoś naruszenie 10

    chytry 2 razy płaci...

    Odpowiedz
  • wieloszczet(2014-07-16 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Na końcu tych wszystkich naruszeń prawa stoi PRACOWNIK. Nikogo nie widać, kto powie jasno i jednoznacznie: będziemy zabierać, żeby żyć, komu? znajdzie się...następne pokolenie pracowników. (Prowadzi takie postępowanie do awantury, ktoś pcha do wojny???)

    Odpowiedz
  • osw(2014-07-16 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    A co z firmami które potworzyły spółki córki aby nie płacić ZUS, czy aby to ie to samo

    Odpowiedz
  • Greg(2014-07-16 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jednego nie rozumiem i nie zostało to wyjaśnione: Dlaczego to firmy mają płacić zaległe składki, skoro osoby, których te składki dotyczą, byli pracownikami agencji? Dlaczego firmy mają spłacać długi agencji?

    Odpowiedz
  • EMERYT(2014-07-16 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    No to chyba trzeba szukać ROBOTY bo kolejna ABOLICJA się szykuje.

    Odpowiedz
  • a(2014-07-16 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Kasy nie ma ZUS, pracownicy nie mają świadectw pracy i opłaconych składek ZUS, Państwo nie dostało PIT a I VAT został wyłudzony. W naszej prokuraturze pracują idioci. Zdzisław K i jego Centrum Niderlandzkie okradło ZUS tylko na ok. 120 mln, a Skarb Państwa drugie tyle w PiT i drugie tyle w VAT. Urzędnicy Skarbowi jeszcze do tego nie doszli.
    Niech skarbówka się przyjrzy VAT w usługach budowlanych - tam się musi dziać to samo.
    Niedawno dano mi propozycje świadczenia usług netto, a nawet kupna materiałów netto. VAT miał niby płacić przedsiębiorca. Zadało mi się tylko 1-o pytanie. Kto w końcu płaci. Ja ostatnie ogniwo nie, p-ca sobie odpisuje - czyli traci Skarb Państwa. - czyli nie będzie dla dzieci i słabszych, szpitali. Był oburzony moją kategoryczną odmową.
    I tak jak coś robię liczę wszystko brutto, a nie netto. Te nasze organu ścigania to są organy specjalnej troski. Tak samo jak nasze służby.

    Odpowiedz
  • JZ(2014-07-16 19:19) Zgłoś naruszenie 10

    Też tak uważam, państwo Polskie jest niezdarne, ma taka rzeszę pracowników na szczeblach centralnych i u marszałka. Jak można nie sprawdzać czy agencja pracy, którą rejestruje marszałek i dostaje pieniądze z unii działa zgodnie z prawem! Zawiłe przepisy w naszym państwie sprzyjają wszelkiej maści hochsztaplerom i kryminalistom. Ludzie i firmy, którzy starają się żyć i działać uczciwie to frajerzy. Nawet nie mamy wyboru albo pokrętne pełen frazesów i hipokryzji PO albo jeszcze gorzej mściwe, zajadłe i fanatyczne w najgorszym tego słowa znaczeniu PIS ehhh...

    Odpowiedz