statystyki

Jaka pomoc przysługuje osobom, które straciły świadczenie pielęgnacyjne

autor: Michalina Topolewska13.01.2014, 07:20; Aktualizacja: 13.01.2014, 08:46
  • Wyślij
  • Drukuj

Opiekunowie będą mogli po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ponownie uzyskać wsparcie, ale dopiero po nowelizacji przepisów. Do tego czasu mogą składać wnioski o zasiłki z pomocy społecznej

reklama



reklama


Czytelniczka, która otrzymywała od kwietnia 2011 r. świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawną matkę, straciła do niego prawo od 1 lipca ubiegłego roku. Słyszała, że Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok stwierdzający, że odebranie jej pomocy było bezprawne. Czy dzięki temu odzyska prawo do świadczenia pielęgnacyjnego?


Pozostało jeszcze 94% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 26

  • 1: bopiekunka z IP: 89.228.122.* (2014-04-02 14:22)

    Ile można oszukiwać i tak ludzi gnębić bez środków do życia,jakiejkolwiek nadziei.

  • 2: opiekun mamy z IP: 78.8.14.* (2014-03-23 01:07)

    P. ELŻBIETA SEREDYN i p. KOPACZ kłamały, obiecując pomoc dla opiekunów niepełnosprawnych starszych ludzi...JAKI WSTYD
    Obiecując, dobrze wiedziały, że to tylko obiecanki cacanki, jak można tak kłamać, jak rząd i głowy państwa mogą tak kłamać, i oszukiwać

  • 3: opiekun mamy z IP: 78.8.14.* (2014-03-23 00:58)

    Jak ten nasz rząd się nie wstydzi tak kłamać,p. KOPACZ i Elżbieta SEREDYN w żywe oczy kłamały,obiecując dla opiekunów pomoc 1200zł jeszcze w 2013r.i kto to dostał nikt,nikt. Opiekunowie starszych niepełnosprawnych rodziców nie dośc, że pozbawieni świadczenia pielęgnacyjnego,nic nie dostali to jeszcze zostali OSZUKANI PRZEZ NASZ RZĄD JAKI WSTYD...

  • 4: opiekun mamy z IP: 78.8.14.* (2014-03-23 00:48)

    Żadna pomoc,nikt Ci nic nie da, nasze państwo ma gdzieś ludzi niepełnosprawnych starszych niech umierają, nawet świadczenia odebrali i obiecują że oddadzą kłamią,kłamiąi wciąż kłamią, biorą tylko dla siebie

  • 5: lena z IP: 188.33.222.* (2014-03-17 09:27)

    Mamy już połowę marca, a jak niebyło pieniędzy tak niema dalej. Co wy tam robicie śpicie czy co?

  • 6: goska z IP: 31.61.136.* (2014-02-05 22:29)

    czyste kpiny debili i analfabetow z nas robia poprostu rzad nie mial by do siebie na wyjazy kasy bo oni sa biedni a my szara masa mamy kasy w brod zenada jeszcze raz zenada

  • 7: poooo z IP: 79.186.144.* (2014-02-05 18:51)

    WYLUGO BEDA BEDZIEMY PAMIETAC

  • 8: ewa ćwiklinska z IP: 178.235.75.* (2014-01-24 15:46)

    to jest szok ja sie odwoływałam do sadu administracyjnego i nawet nie przyszła mi odpowiedz od 2 miesiecy o świadczeniach opiekunczych na mame ! banda ! ręka ręke myje tyle bydło sad nie sad bydło !

  • 9: wykluczony z IP: 81.163.12.* (2014-01-21 20:45)

    Syf...kiła...i...mogiła. Wstydzę się, że żyję w takim kraju