statystyki

Jaka pomoc przysługuje osobom, które straciły świadczenie pielęgnacyjne

autor: Michalina Topolewska13.01.2014, 07:20; Aktualizacja: 13.01.2014, 08:46

Opiekunowie będą mogli po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ponownie uzyskać wsparcie, ale dopiero po nowelizacji przepisów. Do tego czasu mogą składać wnioski o zasiłki z pomocy społecznej

reklama


reklama


Pozostało jeszcze 94% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP
  • bopiekunka(2014-04-02 14:22) Odpowiedz 00

    Ile można oszukiwać i tak ludzi gnębić bez środków do życia,jakiejkolwiek nadziei.

  • ewa ćwiklinska(2014-01-24 15:46) Odpowiedz 00

    to jest szok ja sie odwoływałam do sadu administracyjnego i nawet nie przyszła mi odpowiedz od 2 miesiecy o świadczeniach opiekunczych na mame ! banda ! ręka ręke myje tyle bydło sad nie sad bydło !

  • itd(2014-01-20 12:25) Odpowiedz 00

    *** PRZYSŁUGUJE ,BYŁEM W POMOCY W OZORKOWIE UL.STYPUŁKOWSKIEGO 1 TAM MNIE WYSMIELI

  • madona(2014-01-18 21:29) Odpowiedz 00

    skoro nam zabrali Swiadczenia,a ponoć mają nam kiedyś o oddać to prawo powinno zadziałać wstecz , bo tak jest m.in.w Anglii i we Włoszech.Państwo powinno zostać ukarane,jakby prawo miało zadziałać wstecz,to następnym razem mocno rząd by się zastanowił nad tym co robi.

  • Katja(2014-01-18 00:55) Odpowiedz 00

    Jaka pomoc przysługuje? Zasiłki? Aby otrzymać zasiłek trzeba spełniać wymogi: śmiesznie niski dochód i jeszcze trzeba sie z majątku wyspowiadać. Tytuł artykułu zapowiada że ja utraciłeś/łaś świadczenie pilegnacyjne to otrzymasz zasiłek. Ten zasiłek to jest przyznawany pod jeszcze bardziej śmiesznymi wymogami niż zasiłek opiekuńczy. To oczym tu mowa i po co płacicie komuś za taki denny artykuł, żeby zapchac miejsce na stronie czymś? I jeszcze artykuł płatny to naprawdę myślicie że osoby które otrzymają zasiłek z opieki to mają kasę żeby ponad 2zł wybulić. Tacy ludzie to może nawet komputera nie mają a co dopiero internetu. Błazenada

  • wykluczony(2014-01-21 20:45) Odpowiedz 00

    Syf...kiła...i...mogiła. Wstydzę się, że żyję w takim kraju

  • poooo(2014-02-05 18:51) Odpowiedz 00

    WYLUGO BEDA BEDZIEMY PAMIETAC

  • opiekun mamy(2014-03-23 00:58) Odpowiedz 00

    Jak ten nasz rząd się nie wstydzi tak kłamać,p. KOPACZ i Elżbieta SEREDYN w żywe oczy kłamały,obiecując dla opiekunów pomoc 1200zł jeszcze w 2013r.i kto to dostał nikt,nikt. Opiekunowie starszych niepełnosprawnych rodziców nie dośc, że pozbawieni świadczenia pielęgnacyjnego,nic nie dostali to jeszcze zostali OSZUKANI PRZEZ NASZ RZĄD JAKI WSTYD...

  • opiekun mamy(2014-03-23 01:07) Odpowiedz 00

    P. ELŻBIETA SEREDYN i p. KOPACZ kłamały, obiecując pomoc dla opiekunów niepełnosprawnych starszych ludzi...JAKI WSTYD
    Obiecując, dobrze wiedziały, że to tylko obiecanki cacanki, jak można tak kłamać, jak rząd i głowy państwa mogą tak kłamać, i oszukiwać

  • opiekun mamy(2014-03-23 00:48) Odpowiedz 00

    Żadna pomoc,nikt Ci nic nie da, nasze państwo ma gdzieś ludzi niepełnosprawnych starszych niech umierają, nawet świadczenia odebrali i obiecują że oddadzą kłamią,kłamiąi wciąż kłamią, biorą tylko dla siebie

  • lena(2014-03-17 09:27) Odpowiedz 00

    Mamy już połowę marca, a jak niebyło pieniędzy tak niema dalej. Co wy tam robicie śpicie czy co?

  • goska(2014-02-05 22:29) Odpowiedz 00

    czyste kpiny debili i analfabetow z nas robia poprostu rzad nie mial by do siebie na wyjazy kasy bo oni sa biedni a my szara masa mamy kasy w brod zenada jeszcze raz zenada

  • helena(2014-01-18 16:14) Odpowiedz 00

    z takich dziwnych artykulow w gazecie prawnej dobrze sobie zarabiaja dziennikarze tzw.dzialu prawnego.

  • oszukana(2014-01-19 17:44) Odpowiedz 00

    po tym utajnionym przez klodeczke artykule nadal wiem, ze nic nie wiem. Jedno jest pewne, ze wyplat swiadczen jak nie bylo, tak i nie ma. Od gory na dol same tajemnice i robienie ow wody z mozgu. Stac, zeby doplacac po 200 zl. do swiadczen opiekunczych, a nie stac zeby wykjluczonym placic podstawe.

  • helena(2014-01-13 20:46) Odpowiedz 00

    Pani redaktor Topolewska pisze artykuly o swiadczeniach pielegnacyjnych na poziomie tych ustawodawcow ktorzy je uchwalali.

  • Alicja opiekunka awnegodorosłego syna niepełnospr(2014-01-13 23:09) Odpowiedz 00

    jak to przeczytać, jak nie mamy za co żyć a tak ważne dla nas sprawy są zamykane na żółtą kłódeczkę,jeszcze za artykuł mamy płacić? nie macie litości dla nas

  • K.(2014-01-15 15:28) Odpowiedz 00

    Prawda, co piszą tu ludzie. wstyd żądać zapłaty za artykuł, który nie wnosi zapewne nic nowego. Ludzi, których to bezposrednio dotyczy, ledwo stac na internet(a i tak nie wszystkich), a co tu na płatne artykuły. jak coś konkretnego postanowią(swoja drogą, ile można czekać?) to dowiemy się również z innych artykułów w prasie oraz z telewizji.

  • MGO(2014-01-13 16:21) Odpowiedz 00

    Nikt z WO nie przeczyta artykułu, ludzie już na chleb nie mają Pani Michalino, na leki nie mają... Szkoda.

  • żona opiekunka(2014-01-16 10:06) Odpowiedz 00

    teraz jest na topie ofe i kryminaliści nas mają w d... bo przecież to nie politykom brakuje na życie mam już dośc takiego państwa ,,prawa,, nasi bliscy pracowali często kilkadziesiąt lat i dziś odmawia się nam tych marnych groszy a za czyje pieniądze zusy mają szklane domy każdy polityk liczy na to że ,,w końcu im się znudzi bo to przecież biedota i tępota,, otóż nie znudzi i biedni jesteśmy dzięki wam ale napewno nie tępi

  • KuMa(2014-01-14 19:24) Odpowiedz 00

    Szkoda,że artykuł ,który dotyczy Wykluczonych Opiekunów jest niemożliwy do przeczytania.No,ale trudno się dziwić,bo wszędzie jesteśmy tak traktowani,jakbyśmy byli nikim.Rząd nas okradł,skazał na wegetację ,Trybunał to potwierdził,ale dalej jesteśmy wykluczeni,to czego spodziewać się od gazety?Czyżby wszyscy myśleli,że już wyginęliśmy?Otóż , nie,żyjemy i walczymy i będziemy walczyć,aż odzyskamy to,co nam ukradziono i nie poddamy się.