statystyki

Jaka pomoc przysługuje osobom, które straciły świadczenie pielęgnacyjne

autor: Michalina Topolewska13.01.2014, 07:20; Aktualizacja: 13.01.2014, 08:46
  • Wyślij
  • Drukuj

Opiekunowie będą mogli po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ponownie uzyskać wsparcie, ale dopiero po nowelizacji przepisów. Do tego czasu mogą składać wnioski o zasiłki z pomocy społecznej

Czytelniczka, która otrzymywała od kwietnia 2011 r. świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawną matkę, straciła do niego prawo od 1 lipca ubiegłego roku. Słyszała, że Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok stwierdzający, że odebranie jej pomocy było bezprawne. Czy dzięki temu odzyska prawo do świadczenia pielęgnacyjnego?


Pozostało jeszcze 94% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
WYKUP DOSTĘP
Wyślij SMS o treści:

KD.ARTYKUL na numer:7255

Koszt SMS to 2zł + VAT

Jeżeli posiadasz darmowy kod dostępu, wprowadź go w oknie powyżej. Kod daje dostęp do wybranego artykułu.

więcej informacji »

czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 26

  • 1: jw z IP: 212.244.142.* (2014-01-13 13:54)

    "Jaka pomoc przysługuje ... ?" - żadna - kolejny popis MPiPS

  • 2: MGO z IP: 193.201.18.* (2014-01-13 16:21)

    Nikt z WO nie przeczyta artykułu, ludzie już na chleb nie mają Pani Michalino, na leki nie mają... Szkoda.

  • 3: helena z IP: 79.184.23.* (2014-01-13 20:46)

    Pani redaktor Topolewska pisze artykuly o swiadczeniach pielegnacyjnych na poziomie tych ustawodawcow ktorzy je uchwalali.

  • 4: Alicja opiekunka awnegodorosłego syna niepełnospr z IP: 83.22.228.* (2014-01-13 23:09)

    jak to przeczytać, jak nie mamy za co żyć a tak ważne dla nas sprawy są zamykane na żółtą kłódeczkę,jeszcze za artykuł mamy płacić? nie macie litości dla nas

  • 5: KuMa z IP: 31.134.58.* (2014-01-14 19:24)

    Szkoda,że artykuł ,który dotyczy Wykluczonych Opiekunów jest niemożliwy do przeczytania.No,ale trudno się dziwić,bo wszędzie jesteśmy tak traktowani,jakbyśmy byli nikim.Rząd nas okradł,skazał na wegetację ,Trybunał to potwierdził,ale dalej jesteśmy wykluczeni,to czego spodziewać się od gazety?Czyżby wszyscy myśleli,że już wyginęliśmy?Otóż , nie,żyjemy i walczymy i będziemy walczyć,aż odzyskamy to,co nam ukradziono i nie poddamy się.

  • 6: k z IP: 31.134.58.* (2014-01-14 19:30)

    A odnośnie pomocy,jaka przysługuje osobom,które utraciły świadczenie pielęgnacyjne,to mogę pani Redaktor powiedzieć i bez przeczytania artykułu,że Wykluczeni Opiekunowie nie mają ŻADNEJ pomocy,bo te ochłapy po 50,czy 100 zł z Ośrodków Pomocy Społecznej,to jest parodia i kpina z nas ,opiekunów.

  • 7: helena z IP: 79.184.37.* (2014-01-14 20:48)

    WSTYDZCIE SIE

  • 8: K. z IP: 176.221.121.* (2014-01-15 15:28)

    Prawda, co piszą tu ludzie. wstyd żądać zapłaty za artykuł, który nie wnosi zapewne nic nowego. Ludzi, których to bezposrednio dotyczy, ledwo stac na internet(a i tak nie wszystkich), a co tu na płatne artykuły. jak coś konkretnego postanowią(swoja drogą, ile można czekać?) to dowiemy się również z innych artykułów w prasie oraz z telewizji.

  • 9: żona opiekunka z IP: 31.174.12.* (2014-01-16 10:06)

    teraz jest na topie ofe i kryminaliści nas mają w d... bo przecież to nie politykom brakuje na życie mam już dośc takiego państwa ,,prawa,, nasi bliscy pracowali często kilkadziesiąt lat i dziś odmawia się nam tych marnych groszy a za czyje pieniądze zusy mają szklane domy każdy polityk liczy na to że ,,w końcu im się znudzi bo to przecież biedota i tępota,, otóż nie znudzi i biedni jesteśmy dzięki wam ale napewno nie tępi