statystyki

Jaka pomoc przysługuje osobom, które straciły świadczenie pielęgnacyjne

autor: Michalina Topolewska13.01.2014, 07:20; Aktualizacja: 13.01.2014, 08:46

Opiekunowie będą mogli po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ponownie uzyskać wsparcie, ale dopiero po nowelizacji przepisów. Do tego czasu mogą składać wnioski o zasiłki z pomocy społecznej

reklama


reklama


Czytelniczka, która otrzymywała od kwietnia 2011 r. świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawną matkę, straciła do niego prawo od 1 lipca ubiegłego roku. Słyszała, że Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok stwierdzający, że odebranie jej pomocy było bezprawne. Czy dzięki temu odzyska prawo do świadczenia pielęgnacyjnego?


Pozostało jeszcze 94% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

  • jw(2014-01-13 13:54) Odpowiedz 00

    "Jaka pomoc przysługuje ... ?" - żadna - kolejny popis MPiPS

  • Katja(2014-01-18 00:55) Odpowiedz 00

    Jaka pomoc przysługuje? Zasiłki? Aby otrzymać zasiłek trzeba spełniać wymogi: śmiesznie niski dochód i jeszcze trzeba sie z majątku wyspowiadać. Tytuł artykułu zapowiada że ja utraciłeś/łaś świadczenie pilegnacyjne to otrzymasz zasiłek. Ten zasiłek to jest przyznawany pod jeszcze bardziej śmiesznymi wymogami niż zasiłek opiekuńczy. To oczym tu mowa i po co płacicie komuś za taki denny artykuł, żeby zapchac miejsce na stronie czymś? I jeszcze artykuł płatny to naprawdę myślicie że osoby które otrzymają zasiłek z opieki to mają kasę żeby ponad 2zł wybulić. Tacy ludzie to może nawet komputera nie mają a co dopiero internetu. Błazenada

  • opiekun mamy(2014-03-23 00:58) Odpowiedz 00

    Jak ten nasz rząd się nie wstydzi tak kłamać,p. KOPACZ i Elżbieta SEREDYN w żywe oczy kłamały,obiecując dla opiekunów pomoc 1200zł jeszcze w 2013r.i kto to dostał nikt,nikt. Opiekunowie starszych niepełnosprawnych rodziców nie dośc, że pozbawieni świadczenia pielęgnacyjnego,nic nie dostali to jeszcze zostali OSZUKANI PRZEZ NASZ RZĄD JAKI WSTYD...

  • opiekun mamy(2014-03-23 00:48) Odpowiedz 00

    Żadna pomoc,nikt Ci nic nie da, nasze państwo ma gdzieś ludzi niepełnosprawnych starszych niech umierają, nawet świadczenia odebrali i obiecują że oddadzą kłamią,kłamiąi wciąż kłamią, biorą tylko dla siebie

  • lena(2014-03-17 09:27) Odpowiedz 00

    Mamy już połowę marca, a jak niebyło pieniędzy tak niema dalej. Co wy tam robicie śpicie czy co?

  • goska(2014-02-05 22:29) Odpowiedz 00

    czyste kpiny debili i analfabetow z nas robia poprostu rzad nie mial by do siebie na wyjazy kasy bo oni sa biedni a my szara masa mamy kasy w brod zenada jeszcze raz zenada

  • poooo(2014-02-05 18:51) Odpowiedz 00

    WYLUGO BEDA BEDZIEMY PAMIETAC

  • wykluczony(2014-01-21 20:45) Odpowiedz 00

    Syf...kiła...i...mogiła. Wstydzę się, że żyję w takim kraju

  • ewa ćwiklinska(2014-01-24 15:46) Odpowiedz 00

    to jest szok ja sie odwoływałam do sadu administracyjnego i nawet nie przyszła mi odpowiedz od 2 miesiecy o świadczeniach opiekunczych na mame ! banda ! ręka ręke myje tyle bydło sad nie sad bydło !

  • bopiekunka(2014-04-02 14:22) Odpowiedz 00

    Ile można oszukiwać i tak ludzi gnębić bez środków do życia,jakiejkolwiek nadziei.

  • itd(2014-01-20 12:25) Odpowiedz 00

    *** PRZYSŁUGUJE ,BYŁEM W POMOCY W OZORKOWIE UL.STYPUŁKOWSKIEGO 1 TAM MNIE WYSMIELI

  • madona(2014-01-18 21:29) Odpowiedz 00

    skoro nam zabrali Swiadczenia,a ponoć mają nam kiedyś o oddać to prawo powinno zadziałać wstecz , bo tak jest m.in.w Anglii i we Włoszech.Państwo powinno zostać ukarane,jakby prawo miało zadziałać wstecz,to następnym razem mocno rząd by się zastanowił nad tym co robi.

  • helena(2014-01-18 16:14) Odpowiedz 00

    z takich dziwnych artykulow w gazecie prawnej dobrze sobie zarabiaja dziennikarze tzw.dzialu prawnego.

  • żona opiekunka(2014-01-16 10:06) Odpowiedz 00

    teraz jest na topie ofe i kryminaliści nas mają w d... bo przecież to nie politykom brakuje na życie mam już dośc takiego państwa ,,prawa,, nasi bliscy pracowali często kilkadziesiąt lat i dziś odmawia się nam tych marnych groszy a za czyje pieniądze zusy mają szklane domy każdy polityk liczy na to że ,,w końcu im się znudzi bo to przecież biedota i tępota,, otóż nie znudzi i biedni jesteśmy dzięki wam ale napewno nie tępi

  • oszukana(2014-01-19 17:44) Odpowiedz 00

    po tym utajnionym przez klodeczke artykule nadal wiem, ze nic nie wiem. Jedno jest pewne, ze wyplat swiadczen jak nie bylo, tak i nie ma. Od gory na dol same tajemnice i robienie ow wody z mozgu. Stac, zeby doplacac po 200 zl. do swiadczen opiekunczych, a nie stac zeby wykjluczonym placic podstawe.

  • kami(2014-01-18 16:04) Odpowiedz 00

    napiszcie wreszcie konretnie kiedy mozna sie starac o swiadczenie na czlonka rodziny a nie jedno i to samo- nalezy sie nie nalezy sie to juz sie robi żenujace, a tak wogole to nawet nie warto na takie byle cos smsa wysylac bo konkretow brak

  • poprostu ja(2014-01-16 23:16) Odpowiedz 00

    Pierd**** się chcecie pomagać a za kilka literek płacić trzeba..

  • czytelniczka(2014-01-20 09:05) Odpowiedz 00

    Wystarczy się zalogować bezpłatnie i artykuł można odczytać w całości.

  • helena(2014-01-14 20:48) Odpowiedz 00

    WSTYDZCIE SIE

  • k(2014-01-14 19:30) Odpowiedz 00

    A odnośnie pomocy,jaka przysługuje osobom,które utraciły świadczenie pielęgnacyjne,to mogę pani Redaktor powiedzieć i bez przeczytania artykułu,że Wykluczeni Opiekunowie nie mają ŻADNEJ pomocy,bo te ochłapy po 50,czy 100 zł z Ośrodków Pomocy Społecznej,to jest parodia i kpina z nas ,opiekunów.