Komentarz redakcji: ZUS ratują cięcia przywilejów

autor: Bartosz Marczuk18.11.2010, 03:00

Od roku nie przybywa już emerytów otrzymujących świadczenia z ZUS, mimo pogarszającej się sytuacji demograficznej. Wypłacalny jest też specjalny fundusz zasilany składkami firm, z którego wypłacane są emerytury pomostowe. To bez wątpienia zasługa rządu Tuska, który zlikwidował wydłużane przez SLD i PIS przywileje wypychające młodych ludzi na emerytury.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (7)

 • Ania(2010-12-27 07:53) Zgłoś naruszenie 00

  Było do przewidzenia najlepiej zabrać biednym bo oni i tak nie mają nic do powiedzenia , wogóle nia liczą się ,potrzebni są tylko aby na nich zagłosować i niech wyzdychają jak to było powidziane , że dla starych to i dobrych leków szkoda.skandal!!!

  Odpowiedz
 • stin(2010-11-18 07:48) Zgłoś naruszenie 00

  "Przez lata byliśmy przekonywani, że mamy nowoczesny, gwarantujący bezpieczeństwo system" - w to to chyba wierzyli tylko politycy AWS i UW. Od początku było wiadome, że emerytury z OFE będą mniejsze od ZUSowskich.

  Odpowiedz
 • niezłe mozliwości(2010-11-18 08:02) Zgłoś naruszenie 00

  Jest jeszcze wkraju wiele możliwości cięcia wydatków emerytalnych.
  Ale nikt nigdy nie tknie emerytur sedziowskich, prokuratorskich i innych grup, które nie płacą ZUSu.
  Ale ich emerytury są niewyobrażalne dla normalnego smiertelnika - byle Sędzia ma 7 tys.
  Reszta mimo ze płaci regularnie ZUS jak sie słyszy z prognoz dostanie góra 300zł

  Odpowiedz
 • O czym Pan piszesz(2010-11-18 08:58) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Marczuk. I tak Pan nie dostaniesz żadnej posadki w rządzie. A może napiszesz Pan że dług rośnie o 150 mln zł. dziennie

  Odpowiedz
 • M.J.(2010-11-18 10:10) Zgłoś naruszenie 00

  DO AUTORA: Rząd "zagnał" do pracy "młode" 55-latki i "młodych" 60-letnich męzczyn, ale nie "tknął" 40-letnich mundurowych, 45-letnich górników, nie "zmusił" funcjonariuszy aparatu ucisku do płacenia składek na swoje emerytury. Emerytury/ wysokie!/ sędziów, prokuratorów, rolników/ niskie/ są pokrywane z podatków nisko opłacanego "plebsu" z miast i miasteczek! A Pan śmie tych ,pracujących 40 i więcej lat, "umordowanych" ludzi, wiecznie straszyć podwyżką wieku emerytalnego, niską emeryturą i długiem państwa! Więc zapytam: KTÓRY RZĄD I JAKICH LATACH "ZAPOŻYCZYŁ" NAS NA 240 MLD DOLARÓW? NA CO ZOSTAŁY WYDANE TE OLBRZYMIE PIENIĄDZE? NA CO ZOSTAŁY WYDANE PIENIĄDZE Z PRYWATYZACJI/ ZŁODZIEJSKIEJ/? CO GROZI TYM WSZYSTKIM POLITYKOM, KTÓRZY NAS, PODATNIKÓW, PROWADZĄ PROSTĄ DROGĄ DO BANKRUCTWA? GDZIE SIĘ PODZIAŁA RÓWNOŚĆ OBYWATELI WOBEC PAŃSTWA I PRAWA? Jeżeli zależy Panu na odrobinie szacunku i zaufania Czytelników tej gazety, proszę o odpowiedź na powyższe pytania. Inaczej dojdę do prostego wniosku, ze pisze Pan tylko "na zamówienie" i nie ma Pan odwagi, aby bronić swoich komentarzy. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • MK(2010-11-18 10:15) Zgłoś naruszenie 00

  NIBY WARUNKI SZCZEGÓLNE !
  Wirtualne konta emerytalne !
  Kreatywna księgowość !
  Czy zatrudnionym w niby szczególnych warunkach do 2009 roku dodano możlwość praca +emerytura to kara czy nagroda ???


  Czy to tym osobom pobierający świadczenia emerytalne za niby szczególne warunki ,dodano jeszcze możlwość pracy jako karę ?

  Odpowiedz
 • Bzdura już dawno temu udowadniałem że Donald znisz(2010-11-18 15:18) Zgłoś naruszenie 00

  system ubezpieczeń społecznych ...
  Zasiłek emerytalny"- na wypadek dożycia wieku starczego !
  dlaczego ? - gdyż chcą wydłużyć wiek emerytalny bez względu na ilośc przepracowanych lat (30;40,50) a dać zamiast emerytur kwoty wynoszące 40% zarobków -tłumaczą to brakiem kasy w ZUSie i niżem demograficznym a jak jest prawda?
  -Liberałowie już z UWol wprowadzili bez względu na rodzaj wykonywanego zawodu najniższą płace z czego najchętniej skorzystali nowobogaccy kapitaliści -efekt -niskie składki do ZUS -a ,że system jest pokoleniowy to brak kasy na emerytury i leczenie.
  -Donald Tusk stwierdził ,że ZUS jest kaput a to oznacza iż ludzie jeszcze bardziej przestali wykazywać dochody -no bo po co?
  _Donald też tłumaczy wszystko niżem demograficznym -ale czy zakłady pracy które On teraz wysprzedaje jak pijak rodowe srebra wybudował "niż demograficzny"?- a co On wybudował poza boiskami -nawet wały dają wala.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane