Generał Matejuk, uczestniczący w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (warmińsko-mazurskie) powiedział, że projekt przyszłoroczny budżetu jest dla policji bardzo korzystny.

"Dawno nie mieliśmy takiego budżetu na tak zwaną rzeczówkę czy funkcjonowanie policji. W 2010 roku policja ma 826 mln zł na funkcjonowanie, a na 2011 roku w projekcie zapisane jest 1 mld 500 tys. zł. Potrzeby są większe, ale jestem przekonany, że pozwoli to na normalną, spokojną pracę" - powiedział szef policji.

Dodał, że przyszłoroczny budżet pozwoli także na przyjmowanie do służby nowych policjantów. "W tym roku nie mogliśmy przyjmować takiej liczby policjantów, jaką chcielibyśmy mieć" - zaznaczył.

W poniedziałek nowy rok akademicki zainaugurowali studenci w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Na pierwszym roku studiów naukę rozpoczęło 1 tys. studentów, w sumie kształci się w Szczytnie ponad 2 tysiące policjantów, funkcjonariuszy BOR, straży pożarnej oraz cywilów. W przyszłym roku uczelnia chce otworzyć studia doktoranckie w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie.