Nauczyciele będą musieli prowadzić dodatkowe zajęcia

autor: Łukasz Guza01.10.2008, 17:28; Aktualizacja: 02.10.2008, 13:53
  • Wyślij
  • Drukuj

Pensum nauczycielskie nadal będzie wynosić 18 godz. tygodniowo. Nauczyciele będą musieli jednak spędzać więcej czasu z uczniami po zajęciach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 52

  • 11: rodzic z IP: 78.8.103.* (2008-10-04 11:08)

    Do Henryka
    Tak Cię prawda o zajęciach dodatkowych zabolała.
    Ty dobrze wiesz, że tak wyglądają.
    Znam taką sytuację: przygotowywanie do zdawania do szkoły średniej:
    - dzieci przyniosły zeszyty dodatkowe
    - drugie zajęcia się nie odbyły i ileś tam z kolei
    - po półroczu w zeszycie były zapisane dwie kartki (proste równania i nierówności)
    PARANOJA

  • 12: Henryk z IP: 79.186.165.* (2008-10-03 19:46)

    Cieszy mnie, że zaczynamy rozmawiać, a nie manifestować.

  • 13: Henryk z IP: 79.186.165.* (2008-10-03 19:44)

    I jeszcze dodam, że jedynie słuszną drogę kreują nie tylko politycy, ale niestety też media. Co jak już kiedyś mówiłem, nie przystoi w kraju o ambicjach demokratycznych i obywatelskich.

  • 14: Henryk z IP: 79.186.165.* (2008-10-03 19:41)

    W debacie rządu nad oświatą słyszę cały czas o jedynie słusznej drodze.
    W USA jest bodajże 240 systemów nauczania. A przypomnę, że osiągnięcia tego narodu to: "Dolina krzemowa", Hollywood, nowoczesna armia i wiele innych.
    Ktoś pewnie powie "mają kryzys.
    Bardzo bym chciał, aby Polska miała taki kryzys gdzie z nadwyżki budżetowej może wyciągnąć miliardy dolarów.

  • 15: Henryk z IP: 79.186.165.* (2008-10-03 19:34)

    Dlaczego więc wszyscy tracimy tyle energii w celu wykształcenia ludzi, którzy sami tego nie chcą.

  • 16: Henryk z IP: 79.186.165.* (2008-10-03 19:33)

    @Herman von Knypke i były nauczyciel
    Czy zgodzicie się ze mną, że afera wokół ustawiania klas narusza zwykłe potrzeby ludzkiej ambicji. Są rodzice którzy zabiegają o jakość kształcenia swoich dzieci, więc zaspokajają naturalną ludzką potrzebę. Dzieci z tych klas przeważnie są ambitne i zdyscyplinowane. A rodzice utrzymują kontakt, ze szkołą i wychowawcą.
    Zainteresowanie swoją pociechą na średnim poziomie to 50%
    Całkowity brak zainteresowania własnym dzieckiem przejawia około20%
    Oczywiście te dane nie mają poparcia naukowego, lecz wynikają z obserwacji zjawiska.
    Lekceważenie tej kwestii, dzieci częściowo dziedziczą w genach bądź czerpią przykład ze słabych wzorców w postaci ojca i matki.

  • 17: były nauczyciel z IP: 62.21.17.* (2008-10-03 14:14)

    Do sekretarki szkolnej:
    Gdzie Ty, Kobieto, pracujesz? Na pewno w szkole? Twoje wypowiedzi mogą świadczyć o tym, że:
    albo nie pracujesz w szkole i tylko próbujesz napuszczać ludzi na siebie
    albo pracujesz w jakiejś wyjątkowo dziwnej instytucji oświatowej (bo jeśli jest tam tak jak piszesz: wyjątkowo wysokie zarobki za nicnierobienie, to to jest to jakaś anomalia)
    albo wcale nie jest tak jak piszesz, ale piszesz, bo Cię zżera jakiś kompleks, że jesteś tylko sekretarką
    Swoją drogą: zawód sekretarki. Mogę coś o tym powiedzieć. Pracowałam w małej wiejskiej szkole, gdzie nie było sekretarki ani etatowego zastępcy dyrektora. Pracę i zastępcy, i sekretarki wykonywał dyrektor (przez dwa lata również ja - pełniłam funkcję dyrektora). Może zamiast rozliczać z pracy nauczycieli zastanów się, co takiego Ty robisz w szkole? Jak widać masz czas na pisanie dziwactw w necie. Czyli też nic nie robisz w pracy, jak Wasi nauczyciele. Co za szkoła?!

  • 18: były nauczyciel z IP: 62.21.17.* (2008-10-03 14:01)

    No, może oprócz tego "2 x więcej wolnego czasu". :(

  • 19: były nauczyciel z IP: 62.21.17.* (2008-10-03 14:00)

    W obu wypowiedziach. :)

  • 20: były nauczyciel z IP: 62.21.17.* (2008-10-03 13:58)

    I tu masz całkowitą rację, Hermanie! :)