Kiedy przysługuje zasiłek, a kiedy dodatek pielęgnacyjny

autor: Aneta Maj16.04.2008, 03:00
  • Wyślij
  • Drukuj

Zasiłek pielęgnacyjny i dodatek pielęgnacyjny to dwa różne świadczenia przysługujące na podstawie innych ustaw i po spełnieniu ściśle określonych w nich warunków. Inny jest organ ustalający prawo do tych świadczeń i ich płatnik. Uprawniony do dodatku pielęgnacyjnego nie może otrzymać zasiłku pielęgnacyjnego.








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 149

  • 51: GRAŻYNA z IP: 79.184.22.* (2009-05-06 15:56)

    ...czy możliwe jest nie otrzymanie dodatku pielęgnacyjnego z powodu panującego kryzysu -brak pieniędzy w kasue wugminy -taka uzyskałam odp. i podobni w następnym m-cu tez nie dostanę,ale wiem,ze częśc ludzi dostało,jak to mozliwe ,że oszczędza sie na nas niepełnosprawnych i chorych,jest mi wstyd ,ze jestem chora wolałabym pracować i to ciężko byle by nie brać tej wielkiej kwoty-153zł.

  • 52: Halina z IP: 213.158.196.* (2009-05-11 17:54)

    Tak napisano mi w orzeczeniu lekarskim orzecznika ZUS-"Nie jest Pani niezdolna do samodzielnej egzystencji" jestem po mastektomi 2 piersi i węzłów chłonnych pachowych.Jestem osobą calkowicie niezdolną do pracy mam problem z uzyskaniem dodatku pielęgnacyjnego.Czy są osoby które mogą mi pomóc w poradach prawnych?

  • 53: ewa z IP: 83.26.1.* (2009-05-28 08:48)

    ja mam dziecko 4 letnie jest po operacj serca ma roszczep krengosłupa dotego doszła astma oskszelową i alergia ma małopłytkowość samoistną i nie pszyznali dziecku powiedzieli że jest zdrowa ale muszę leczyć ja dalej co mam zrobić żeby dostać jakiś dodatek

  • 54: zuza z IP: 83.15.118.* (2009-05-29 13:03)

    czy istnieje kryterium dochodowe?

  • 55: Marysia Niepelnosprawna z IP: 79.163.146.* (2009-06-23 15:49)

    dzień dobry..Mam pytanie!ubiegam sie o zasiłek Pielegnacyjny poniewaz mam orzeczenie o stopniu umiarkowanym o symbolu przyczyny niepełnosprawnosci - 03-L.
    ale Gminny Osrodek Pomocy Społecznej odrzucił moj wniosek przyznał mi tylko 47 zł. Poniewaz powiedzieli mi tak;
    Jestem matka samotna wychowująca dziecko ktore ukonczyło swoje lata i ma 18 lat i ma Rente po Ojcu ktora wynosi 322zł,55 gr.czy ta renta po Ojcu ktorą ma Corka Anna na siebie zalicza się do rodziny? mimi to że jet pełnoletnia odbiera na siebie pieniadze po Ojcu i mieszka ze mna??Bo Gminny Osrodek Pomocy Społecznej powiedział mi ze ja nie dostane zasiłku pielęgnacyjnego Gdyz zamieszkuje e mna corka ktora ma Rente po włąsnym Ojcu i odbiera i dysponuje nia Sama mi nic nie daje! ja Mam 55 lat i nie mam zadnego dochodu a jestem niepełnosprawna. z Góry dziękuję. I czekam na odpowiedz na e-maila;www.marysia1891@wp.pl

  • 56: gabrysia z IP: 213.158.199.* (2009-08-10 23:10)

    2 dni temu stawałam na komisje z 8 msc. córeczka o zasiłek pielęgnacyjny.mala choruje na refluks przełykowo -zoladkowy i alergie na białko mleka krowiego czy są jakiesz szanse ze uzyskam te świdczenie

  • 57: Grazyna z IP: 79.173.4.* (2009-08-24 12:46)

    Jestem chora na raka ,skonczylam chemioterapie 18.08 br wniosek o dodatek pielegnacyjny zlozylam 2-m-ce temu komisja odbedzie sie 28.08 br.czy jest mozliwosc ,ze dostane splate ,przeciez to nie moja wina.

  • 58: Gosia z IP: 83.23.109.* (2009-09-11 11:14)

    Mam dziecko chore z poważną wada serca i chorobą genetyczną jażdze z nim co czwartek 7 km na rehabilitacje z przesiatkami .Do Rzeszowa mam 40 km a gdzie Kraków jaszcze dalej i mam tylko zasiłek pielegnacyjny 153 zł.Gdzie zrezygnowałam z prac, bo nie mogłam wszystkiego pogodzić.Tylko mąż pracuje a mam jaszcza dzieci,ktore chodzą do szkoły podst.A 153 zł. mam tylko na dojazd na ryhabilitacje!

  • 59: stenia z IP: 89.231.196.* (2009-09-11 17:28)

    mam chorego męża który ma 2 grupę renty jest chory psychicznie i orzeczenie że nie może podjąc pracy żadnej czy zasilek pielegnacyjny może dostac bo dodatek się mu nie należy bo nie zachorował przed 21 rokiem życia to jest chore bo jak masz55 lat to nic ci sie nie nalezy

  • 60: emeryt z IP: 83.8.192.* (2009-09-16 08:05)

    "Ludzie ludziom zgotowali ten los". Boże widzisz i nie grzmisz.

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie