Są szanse na podwyżki płac. Widmo strajku się oddala?

autor: Łukasz Guza09.08.2018, 07:53; Aktualizacja: 09.08.2018, 08:14
Najbardziej problematyczną kwestią, a jednocześnie najpilniejszą z punktu widzenia związków, są podwyżki w sferze budżetowej.

Najbardziej problematyczną kwestią, a jednocześnie najpilniejszą z punktu widzenia związków, są podwyżki w sferze budżetowej.źródło: ShutterStock

Możliwe jest porozumienie rządu i związkowców w sprawie przyszłorocznej płacy minimalnej i wzrostu wynagrodzeń w budżetówce. Wizja masowych protestów nieco się oddala.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (21)

  • Łukasz(2018-08-13 07:55) Zgłoś naruszenie 20

    Urzędnicy, policjanci nie mogą strajkować, co najwyżej ogłosić protest, oflagować budynki i po cichu prowadzić "włoski strajk" Sądy, prokuratury, Policja, z powodu odpływu pracowników, już od dawna nie daje rady z nawałem spraw. Tego politycy nie widzą i z reguły nie wiedzą (niektórzy są odrealnieni). Inspekcje też nie mają lepiej. Będę odchodzić. Mam dość klepania biedy. Po opłaceniu rachunków, raty kredytu za mieszkanie, nie starcza mi do końca miesiąca na żywność. A o tu mówić o innych potrzebach. niech ludzie wiedzą wiedzą, jak jest. Jak znowu dadzą ochłapy po 100 zł brutto, to nic to nie załątwi, a na pewno doprowadzi do takiej frustracji, że PIS nie wygra kolejnych wyborów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Michał(2018-08-12 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekaw czy istnieją kierunki po których zarabia sie w miarę dobrze.

    Odpowiedz
  • Ewa(2018-08-12 18:09) Zgłoś naruszenie 01

    Na razie pracujesz na obecnych emerytów, taki mamy system i nic nie zapowiada ze się zmieni. Owszem jestem spełnioną mamą czwórki wspaniałych dzieciaków. Dzięki mamie emerytce mogę spełniać również zawodowo.

    Odpowiedz
  • Ewa(2018-08-11 18:49) Zgłoś naruszenie 02

    Jak by nie te rozmnażające to kto będzie pracował na wasze przyszłe emerytury. Może muzułmanów sprowadzicie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • heh(2018-08-11 09:59) Zgłoś naruszenie 60

    Zadnych podwyżek nie będzie. Słuzba cywilna jest bezbronna, nie jest w stanie skutecznie zaprotestować ponieważ ma kaganiec w postaci zakazu organizowania strajków paraliżujących pracę urzędów. Rząd o tym doskonale wie i ma w d... podwyżki. Niestety będzie tak jak do tej pory. - wszyscy będą siedzieć cicho i czekać na jakiś ochłap z pańskiego - obywatelskiego stołu. Widać to w reakcji przewodniczącego solidarności, jak grzecznie i uprzejmie przyjął wyjaśnienia najjaśniejszeggo - wstyd.

    Odpowiedz
  • gosc(2018-08-11 08:38) Zgłoś naruszenie 30

    no uważajcie, już mamy ustawę inflacyjną i co zamrożona, miałam dostać zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia jako pracownik sanepidu 40 zł od lipca i też nie dostałam bo nie ma pieniędzy, a na 300+, 500+, ma być 1000+ i emerytura dla matek po urodzeniu 4 dzieci, tu za leżenie są pieniądze

    Odpowiedz
  • Dobrosław Dowiat-Urbański(2018-08-09 22:53) Zgłoś naruszenie 102

    Żeby ich nie było!!! "Nie jestem zwolennikiem odmrożenia kwoty bazowej" wywiad DGP 18 października 2017 r.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2018-08-09 16:04) Zgłoś naruszenie 240

    pracuję 39 lat za 3000 zł brutto, chyba na tej górze ich ......, gdzie za darmo tj. za ********** się i rozmnażanie dostają więcej jak ja za pracę, w tym roku miałam dostać w lipcu 40 zł podwyżki jako pracownik budżetówki ale nie dostałam i nie wiem czy dostanę bo nie ma pieniędzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • GG(2018-08-09 12:33) Zgłoś naruszenie 371

    Strajk to już dawno powinien być. Np. zamknąć szkoły, przedszkola, urzędy..... Aż wreszcie jakieś niedouki w rządzie zrozumieją, że nie po to człowiek uczy się, studiuje do 23 roku życia, by potem zarabiać gorzej od tego, co ledwie gimnazjum ukończył i całą młodość sobie bimbał. Tak jest wszędzie tylko nie w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kuba(2018-08-09 12:05) Zgłoś naruszenie 132

    To w Polsce są jakieś związki zawodowe?

    Odpowiedz
  • solid(2018-08-09 10:44) Zgłoś naruszenie 282

    Chyba czas na nowego przewodniczącego. Duda nie reprezentuje już związku. Czas zabrać koryto!

    Odpowiedz
  • Wierzę w Szefa Służby Cywilnej(2018-08-09 09:01) Zgłoś naruszenie 617

    Oni od lat walczą o podwyżki .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obiektywnie(2018-08-09 08:07) Zgłoś naruszenie 451

    Groźby strajku nigdy nie było, Pseudozwiązkowiec robi ustawki z pis i "adrianem"(celowo małą literą). Pełna fikcja. podwyżki typu 75 zł na rękę i "***** w kubeł bo dostaliście takie to podwyżki"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz