Kiedy za opiekę nad chorym rodzicem otrzymasz zwolnienie i zasiłek

autor: Agnieszka Brzostek13.03.2018, 07:00
teściowa opieka senior

Razem ze zwolnieniem pracownik powinien dostarczyć druk ZUS Z-15, czyli wniosek do uzyskania zasiłku opiekuńczego.źródło: ShutterStock

Pracownik otrzyma zasiłek opiekuńczy za opiekę nad chorą matka lub ojcem nawet wtedy, gdy rodzice nie mieszkają sami, ale drugi domownik jest osobą chorą, niezdolną do pracy albo niesprawną fizycznie lub psychicznie.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

  • asa(2018-03-13 09:49) Zgłoś naruszenie 72

    Wyrok TK z 2014 roku w sprawie opiekunow dorslych osob niepelnosprawnych wciaz niezrealizowany. Kwota zasilku dla opiekuna 520 zl od lat taka sama mimo gwaltowenego wzrostu cen zywnosci, ale co tu pisac o zywnosci, gdy 520 zl nie starczy nawet na comiesieczny haracz dla Panstwa czyli oplate czynszu za mieszkanie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Korwinista Wolnościowiec(2018-03-13 11:25) Zgłoś naruszenie 52

    czyli prawo do eutanazji nie obowiązuje w faszystowskiej Polsce. Każy kochy powinien mieć przedstaione obowiązkowo propozycje taniej eutanazji a po jednoznacznym odrzuceniu powinien być zdany na wybrany los bez socjalizmu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane