Łapówka plus: Polityka społeczna ma zapewnić reelekcję, a nie dobrobyt

autor: Sebastian Stodolak05.08.2017, 08:45
polityk

Czas na zimny prysznic: wspomniane polityki społeczne realizowane są w ramach jednego „metaprogramu”, który mógłby nazywać się po prostu „Łapówka plus”.politykźródło: ShutterStock

Polityka wydatków socjalnych to polityka wyborcza – ma zapewnić reelekcję, a nie dobrobyt. Na szczęście dla gospodarki nie zawsze działa tak, jak chcieliby tego rządzący.

Reklama


Reklama


KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (32)

  • Łapówka PLUS ... (2017-08-05 10:39) Zgłoś naruszenie 2723

    + KORYTO + MISIEWICZE PIS + DYKTATURA PIS. Chyba PROSTE... jak budowa CEPA PIS, ale "Ciemny Lud" jak powiadał onegdaj J. Kurski obecny prezes TVPIS ... i tak to kupi. W przypadku wyborów PIS-Bolszewiki mają głęboko w d***e biblijną przypowieść ... "Nie samym chlebem Człowiek żyje"

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • piniusz(2017-08-05 10:22) Zgłoś naruszenie 2414

    no teraz chociaż wiemy, czym jest zapowiadana przez PO"13 emerytura"-to taka łapówka wyborcza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EWA(2017-08-05 14:21) Zgłoś naruszenie 175

    Dając m.in. z moich podatków 500+ do emerytury "najuboższym", czyli głównie rolnikom - rząd podaruje rokrocznie dwukrotnie więcej pieniędzy, niż ja dostałam podwyżki emerytury przez dwa ostatnie lata łącznie !!!! Wszystkie pieniądze otrzymane przez mnie przez cały rok 2016 i 2017 stanowią POŁOWĘ tego, co otrzymają "najubożsi" rok w rok. Czy rząd PIS zwariował??? Czy rząd PIS jest za mało lotny, żeby pojąć, iż ci, co mają pracować dłużej, bo "dostaną wyższą" emeryturę, zorientują się, że będą pracowali dla "najuboższych", a wyższą emeryturę będą tracili poprzez uwłaczające ich godności "podwyżki", podczas, gdy "najubożsi" będą dostawali więcej, więcej i więcej, aż wysoka emerytura długo pracującego "jelenia" zrówna się z emeryturą "najuboższego" ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gość(2017-08-05 18:16) Zgłoś naruszenie 143

    Warto przytoczyć sentencję klasyka: po pierwsze; gospodarka, po drugie; gospodarka i po trzecie; gospodarka- głup..e

    Odpowiedz
  • Bert(2017-08-05 16:47) Zgłoś naruszenie 1412

    A wódz totalitarnej opozycji - skatyna opowiada, że da 1000+ i to już na pierwsze dziecko...Ale to jak wszyscy wiedzą, tylko taki żarcik. On przecież nigdy by się nie zniżył do dawania łapówek...

    Odpowiedz
  • odwieczna zasada świętych mężów i patriotów(2017-08-05 11:00) Zgłoś naruszenie 1410

    Największą łapówką jest obietnica życia po śmierci i zajęcia w zaświatach stosownego miejsca dla zasłużonych lub potępionych, ba! jest czyściec. Dla myślących była święta inkwiz. i stosy. Ogromną łapówką dla chorych jest obietnica wyleczenia przez oficjalnych lekarzy. Prawdziwych lekarzy z powołania spalono na stosach jako czarownice/ów. Przy w/w handlowcach znajdowała się kasta wojskowych, policjantów, urzędników wszelakich /minister po polsku znaczy sługa/ - najpierw opłacani byli z darów, z ziemi wspólnoty /arystokracja, szlachta/, potem z podatków. Seb. Stodolak opisuje odwieczny od plemion po państwa. A ilu beneficjentów jest oburzonych /vide komentarz w Dzienniku pod powyższym artykułem/. Po 1989 wszystkie partie brały udział w rozkradaniu majątku narodowego, a szczególnie cwani byli z PC. Posłuszne media chwaliły wolny rynek. Obecni przy żłobie, dogadali się z czarnymi pająkami i chcą mieć więcej pańszczyźnianych Polaków. Mają wiele dzieci i dbają o nie za nasze pieniądze. Aż w końcu dojdzie do następnej rewolucji. Ziemia nie jest z gumy i tylu niewolników dla tzw. jelit nie trzeba. I tak w koło rozwój cywilizacji się kręci. I to kręci się coraz szybciej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nie bierzcie 500+(2017-08-05 23:30) Zgłoś naruszenie 1113

    APELUJĘ do zagorzałych wrogów PiSu: Nie bierzcie 500 + !!!! A jeśli już wzeliście to rozdajce charytatywnie!! Jeśli bierzecie i nie rozdajecie jesteście bowiem MEGA hipokrytami!! Nie ma przymusu brania od PISU kasy!!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • 500+ i Nadwyżka Budżetowa (2017-08-06 08:32) Zgłoś naruszenie 109

    Oraz w końcu dobranie się do skóry Złodzejom VATu i innym okradającym Państwo.... Kontra coraz większy deficyt budżetowy i brak podwyżek i zapaść Państwa.... To Wybór jest jeden - PIS !!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 007KAL(2017-08-05 22:06) Zgłoś naruszenie 84

    Problem z Polską jest taki, że nie mamy ekonomistów racjonalnych, polityków prawdziwych i - co najważniejsze - ludu (Narodu) mądrego. W takiej sytuacji korupcja i łapownictwo kwitnie a takie działania są skuteczne, czyli rynkowo sensowne. Przyzwolenie wynika z barku mądrości ludu, który nie umie i nie chce wymusić tego, aby poznał "prawdę prawdziwą". Jak PO twierdzi, że PIS to oszołomy, to "kłania się prawda (znana ciągle tylko częściowo, a już porażająca) o tragicznym locie do ofiar Katynia" i ona (ta prawda) pokazuje, że elity PO to tylko elity PO, a nie RP. Nie ważne, czy III czy N-tej. Pomysły PIS, że da się zbudować efektywny PRL-BIS, gdzie "ludzie będą żyć dostatnio i nikt nie będzie ciężko pracował" bardzo mi się podobają, ale ja ciągle jeszcze ciężko pracuję, choć już nie mam na to ochoty. Szanowana Pani Minister Rafalska może powinna zabrać się za tzw. Pomoc Społeczną dla seniorów. Urzędnicy "od pomocy społecznej" - z zasady - pracuję od 7:00 do 15:00. Normalni obywatele III RP od 6:00 do 22:00, więc seniorem trzeba też zajmować się przed 7:00 i po 15:00. Warto też zauważyć, że seniora, który nie ma minimalnej renty, a ma np. 2300 zł "na rękę" stać na opiekę "funkcjonariusza socjalnego w wymiarze 180 godzin na miesiąc, czyli średnio sześć godzin na dobę. Warto zauważyć, że doba - ta PO, PIS, i innych...." ma 24 godziny, a staruszek musi dodatkowo jeść, wydalać, musi mu być ciepło......... i musi być ubrany..... Taki staruszek może liczyć na pielęgniarkę, która nie umie usnąć szwa po operacji nogi, nie może liczyć na aptekę, której się nie chce wydać leków, gdy trzeba to zaraportować do innego "niż lokalny oddziału NFZ"... Jak ma prawo do pieluchomajtek, to lekarz to musi napisać na formularzu X3200000000, a następnie urzędnik NFZ musi to potwierdzić (ktoś to musi wysłać do ODPOWIEDNIEGO NFZ) i jak ma niechęć to może wysłać decyzję po 30 dniach... Staruszek powinien "nie wydalać przez 30 dni", czy firmy od pieluch powinny na nim zarobić....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Rysio(2017-08-07 10:01) Zgłoś naruszenie 73

    Nie jestem ekonomosta, ale jeżeli wg. większości tu piszących 500+ to dohcód dla państwa to podpowiadam jak zwiększyć dochód naszego państwa - dajcie wszystkim pieszkańcom Polski po 1000+ albo 2000+. Wtedy to będziemy mieli dochodu budżetu - stac nas będzie na wszystko.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • y(2017-08-07 20:57) Zgłoś naruszenie 42

    przecież rządzący wiedzą że ciemny naród to kupi przed wyborami i zagłosuje na nich

    Odpowiedz
  • ciekawy czesio(2017-08-06 12:45) Zgłoś naruszenie 42

    Dobre zdjęcie, czy to z przysięgi składanej przez prawników i sędziów? Może trochę pracy mózgiem panie autorze artykułu w Gazecie Prawnej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz