Zaczyna się od wstydu. Skąd się wzięła polska bieda?

autor: Jakub Kapiszewski, Marek Chądzyński16.07.2017, 09:00; Aktualizacja: 16.07.2017, 09:22

Udało nam się zmniejszyć polską biedę – ogłosili rządzący po tym, jak GUS podał najnowsze dane o zasięgu ubóstwa. To prawda. Ale tylko częściowo.

Reklama


Reklama


KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (29)

  • remick(2017-07-16 09:28) Zgłoś naruszenie 2219

    Skąd się wzięła polska bieda? Od 1945 razem z bolszwizmen.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Izzy (2017-07-16 09:43) Zgłoś naruszenie 221

    O Polska zgrozo

    Odpowiedz
  • sip(2017-07-16 09:45) Zgłoś naruszenie 436

    Do biedy przyczynili się wszyscy rządzący Polską od czasu drugiej wojny ,ale teraz po tym marnym rządzie będziemy w dalszym okresie będziemy biedniejsi i opuszczeni

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2017-07-16 09:58) Zgłoś naruszenie 185

    Tam gdzie rządzą przedstawiciele narodu ze...ranego tam jest bieda zawsze

    Odpowiedz
  • Tuskożer(2017-07-16 10:25) Zgłoś naruszenie 213

    Skąd się bierze bieda? Z ludzi. Rządy tylko dają odpowiedź na zapotrzebowanie na biedę. Polecam Lwa Tołstoja "Piotr Pierwszy". To powieść o tym, jak Rosjanie modląc się w cerkwiach trzy razy dziennie woleli uciekać przed pracą do lasów niż usunąć zalegający nawóz z podwórka. Niemiecką, bogatą enklawę osiadłą w Moskwie, opluwali, grabili i przeklinali. Prawda: okupanci zaszczepili na pokolenia wstręt do pracy. Mam nadzieję, że kolejne zrzucą z siebie ten garb.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jkkjkj(2017-07-16 11:12) Zgłoś naruszenie 415

    a teraz bieda dotyka uczciwie pracujących po 30-45 lat lub pobierających emeryturę za pracę, jedynie pobierający za darmo 500+ mają sie dobrze

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • an(2017-07-16 11:19) Zgłoś naruszenie 231

    Wystarczy pod hasłem transformacji ustrojowych zlikwidować większość zakładów pracy , nie dając w zamian nic , zmuszając ludzi do emigracji , przesiedleń , tak jak było w RADOMIU , GDZIE ROZWARSTWIENIE DOCHODÓW Z 2.5 RAZA MIĘDZY WARSZAWĄ A RADOMIEM WYNOSI TERAZ PONAD 5 RAZY !!!!To jest zasługą minionych rządów , które spowodowały powstanie POLSKI A, B A NAWET C , CZYLI TYCH SZCZEGÓLNIE WYKLUCZONYCH .Środki z budżetów szły na lewą stronę Wisły i powstała zniewolona , zapomniana tzw. ściana wschodnia

    Odpowiedz
  • Smutna(2017-07-16 11:20) Zgłoś naruszenie 273

    Szkoda słów biedę fundują nam nasi rządzący którzy tylko dbają o swoje portwele tutaj już nikt nam nie pomoże rządzi Pieniądz

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janosik(2017-07-16 11:21) Zgłoś naruszenie 183

    No a za II Rzeczypospolitej to ludziska z dobrobytu nie wiedzieli co ze sobą zrobić.

    Odpowiedz
  • BB (2017-07-16 11:33) Zgłoś naruszenie 344

    Bo trzeba dać ludziom zarobić. Propagandowo lepiej wypada rozdawanie. Ale biedy to nie zmniejszy. Ludzie muszą zarobić a nie być gnębieni podatkami. Kolejne rządy chcąc coś zrobić w większym lub mniejszym stopniu naruszały publiczne pieniądze. Potem łatały budżet podatkami. Już kilkukrotnie dokładano podatek drogowy do paliwa( sic!), opodatkowywano co się tylko dało. Rząd PiS-u też nie jest lepszy. Robi to co poprzednie, tylko na większą skalę. I skutki będą proporcjonalnie większe. A więc bieda również. To tylko kwestia czasu.

    Odpowiedz
  • normalność(2017-07-16 11:50) Zgłoś naruszenie 370

    wystarczy zlikwidować te ogromne kominy płacowe i zapewnić pracę chcącym pracować, wszelkie przywileje, zlikwidować żerowanie jednych na drugich...

    Odpowiedz
  • POhybel(2017-07-16 12:11) Zgłoś naruszenie 75

    Polska bieda wynika z mentalnosci zagranicy... Niestety nie mozecie tego zmienic, bo przeciwinik doskonale zdaje sobie z tego sprawe i nie odda swojego miejsca w lancuchu pokarmowym dobrowolnie. Jedyne co mozecie zrobic to wierzyc i umacniac samych siebie. Zadnego POhybela, bo was POgrazy.

    Odpowiedz
  • ab(2017-07-16 12:32) Zgłoś naruszenie 160

    W miarę prawdziwa analiza

    Odpowiedz
  • Wędkarz (2017-07-16 16:19) Zgłoś naruszenie 165

    Daj biedakowi rybę (500+)to ją zje i dalej będzie głodny, a daj mu wędkę(pracę z perspektywą) to sobie sam nałowi ryb i głodny chodzić nie będzie, nałowi więcej to sprzeda i kupi sobie lepszy sprzęt itd.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • maria(2017-07-16 20:34) Zgłoś naruszenie 124

    Ogarnia mnie przerażeni jak skończy się 500+co z matkami które rzuciły pracę bo nie opłaca im się pracować za najniższą krajową.W dłuższej perspektywie pozostaną z ręką w noc...kto wykarmi te dzieci których rodzice bezmyślnie połasili się na 500 zł. pomoc społeczna . Podatki którymi jesteśmy obarczani od każdej najmniejszej kwoty ,czy za 1450 zł można popłacić rachunki i wykarmić rodzinę,mimo iż się pracuję bieda zagląda tysiącom rodzin w oczy. Rozwarstwienie w dochodach z każdym rokiem się nasila premie po 30 tys w ministerstwach i podwyżki rent i emerytur na poziomie 10zł.Wstyd mi że przyszło mi żyć w takim kraju mimo obietnic jesteśmy ciągle okradani i mamieni że będzie lepiej pytanie komu tym matkom które nie mają na koncie Zus ani grosza .

    Odpowiedz
  • snake venom(2017-07-17 07:14) Zgłoś naruszenie 55

    polska bieda ma swoje źródło na jasnej górze. wszystko w temacie.

    Odpowiedz
  • Zaczyna się od niesprawiedliwości(2017-07-17 11:41) Zgłoś naruszenie 40

    Polaków nie stać na Sądy i koszty Sądowe a także stawki adwokackie:-- Wysokość minimalnych stawek adwokackich powinna być regulowana Ustawą bezpośrednio przez Sejm a nie Rozporządzeniem przez Ministra Sprawiedliwości. To mają być minimalne stawki a nie wygórowane jak zarządził były minister Budka . Pan Ziobro je co prawda zmniejszył lecz nadal są rażąco za wysokie . Czas tą patologie praktyki ustalania tych stawek natychmiast znieść . Niech adwokaci nie ustalają sami sobie gaż minimalnych które mogą być podnoszone aż 4 --krotnie. Wiekszość z tych spraw to jednak sprawy szablonowe! Za kwotę sporu 10 000 zl obowiązuje obecnie minimalnie aż 36% stawka, --tylko za swojego mocodawce nie licząc apelacji . Kogo stać na sprawy sądowe gdy Ich wynik nie tylko zależy od argumentów lecz także od wiedzy sądu oraz gdy wynik zależy od interpretacji prawa czyli tzw:ryzyka procesowego.

    Odpowiedz
  • igor(2017-07-17 17:35) Zgłoś naruszenie 62

    8 lat tuska i demokracji ośmiorniczkowej zrobiło swoje

    Odpowiedz