Prezydent będzie pilnował reform

autor: Grzegorz Osiecki26.10.2011, 08:50; Aktualizacja: 26.10.2011, 09:16
Irena Wóycicka, Autor: Strona Kancelarii Prezydenta RP www.prezydent.pl, licencja: GNU Free Documentation License 1.2

Irena Wóycicka, Autor: Strona Kancelarii Prezydenta RP www.prezydent.pl, licencja: GNU Free Documentation License 1.2źródło: Inne
autor zdjęcia: Lukasz Kaminski, Strona Kancelarii Prezydenta RP www.prezydent.pl, licencja: GNU Free Documentation License 1.2

Z analiz ekspertów wynika na przykład, że jeśli nie zmienimy nic, to w przyszłości 40 proc. kobiet będzie musiało otrzymywać dodatki, bo nie wypracuje nawet emerytury minimalnej. By ten stan zmienić, można zastosować całą paletę działań, choćby zrównać wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn, usuwać bariery dla kobiet na rynku pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • ;-(2011-11-11 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ten Pan (w tytule artykułu) zabrał emerytom z powszechnym wiekiem emerytalnym emerytury. SKANDAL !!!

    Odpowiedz
  • Zenek(2011-11-02 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent będzie pilnował ...
    No w końcu ktoś należycie ocenił predyspozycje i kwalifikacje Pana Komorowskiego.Autor artykułu docenia jego predyspozycje i kwalifikuje go jako stróża pilnującego...
    Ja jednak po tym jak zachował się w sprawie OFE , uważam że nie ma do tego właściwych predyspozycji i kwalifikacji.

    Odpowiedz
  • janek(2011-10-29 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam sie z poprzednikami przepracowallem 43 lata i wykopano z pracy bo stary na emeryture za mlody takiemu wystarczy dac zasilek prawda i niech podskoczy -czt to jest rowne traktowanie.

    Odpowiedz
  • jurand(2011-10-28 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    do postu 29: włóż sobie głowę pod zimną wodę bo ci ją od tych głupot co je wypisujesz rozerwie.Jak prostytutka ma ciężko to niech idzie do budowlanki jak piszesz . Na emeryture przejdzie z musu jak już będzie stara , pomarszczona i nikt jej nie będzie chciał . Wtedy też może iść np. dorabiać w szkolnictwie :)

    Odpowiedz
  • lol(2011-10-27 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    ty BABO JESTEŚ kopnięta W ŁEB !!!---do postu 29

    Odpowiedz
  • prostytytka ma zawod ciezszy niz policjant(2011-10-27 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    rownie ciezka prace ma prostytutka. Pelni ona bardzo wazna role w spoleczenstiwie - seksuolog, psycholog, psychiatra itd itp dla sfrustrowanych mezczyzn. Dzieki jej uslugom jest o wiele mniej przestepstw na tle seksualnym. Do tego odciaza ona rodzine i czesto za pieniadze uzyskane z prostytucji studiuje ( czyli takze odciaza budzet panstwa). Zawod prostytutki jest w nocy, kazdej nocy praktycznie ryzykuje ona zyciem i zdrowiem, bo nie wiadomo czy gosciu nie okaze sie sadysta, dewiantem czy morderca... I co? KTo ma ciezszy zawod? Mundurowy czy prostytutka? A jakos nikt nie mowi, ze prostutytki po 20 latach ciezkiej pracy, czyli np w wieku 35 lat powinny isc na wczesniejsza emeryture!!! Dosc mam wysluchiwania tego jaka to ciezka praca jest mundurowych. Kazda praca jest ciezka. Jak sie komus nie podoba mundurowka to niech przejdzie do budowlanki. A zasady przyznawania emerytur powinny byc takie same dla wszystkich.

    Odpowiedz
  • OBSERWATOR 2(2011-10-27 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do Juranda
    Byłem z Wami (mundurówka) - ale teraz przeginacie. Są równiez prace które są obciażone porównywalnym stresem i nie posiadaja takich uprawnień (monter sieci wysokich napięć, monterzy kadłubów okrętowych i wielkich konstrukcji stalowych itd., itd). O zadymach - bądź nauczycielem w szkole zawodowej - 30 uczniów (wszyscy pod nadzorem kuratorów, aresztowania - równiez wyprowadzani z lekcji, 2 zabójstwa na klasę w ciągu roku, występujesz często w charakterze świadka, brak możliwości zastosowania jakichkolwiek form obrony lub przymusu bezpośredniego) - może Ty byś też nie wyrobił. I tak aktualnie do 65 roku życia.

    Odpowiedz
  • jurand(2011-10-27 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    aleksander , " nie trzepiący porami " i inni , którzy nic nie wiecie o robocie w mundurówce zamiast siedzieć przed kompem i płakać przyjmijcie się do policji lub wojska , będziecie jak to piszecie mieć super robotę w super warunkach i szybką emeruturę. Teraz przyjmują wszystkich nawet wy się nadacie, tylko nie uciekajcie po pierwszej zadymie do cywila bo nawet tych 15 lat nie wyrobicie .

    Odpowiedz
  • nie trzepiacy porami(2011-10-27 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do 10. : Bardzo chętnie bym się przyjął, ale nie chcą mnie. Co robić ? Znajomości nie mam.

    Odpowiedz
  • lol(2011-10-27 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    DO matoła z /real 1953r/ trzeba było iść do milicji to byś miał teraz ładna emke i nie klepałbyś dziobem...buraku bo ja prze kilkanaście lat służby uratowałem życie kilkunastu takim burakom ja ty ... i innym matołom z tego forum ...ja mam kilkanaście lat roboty TYLKO SOBIE POLICZ MÓJ RAK ZA TRZY cywila bo ja jestem na służbie 24h/doba ma 3x8godzin/ a ty tylko 8 i do domku !!! pajacu więc PRZELICZ TO SOBIE Z INNYMI PAJACAMI CO TYLKO JADEM PLUJĄ!!! ja już mam 40-kilka laty pracy i nie płacze ja WY !!!

    Odpowiedz
  • OFICER(2011-10-27 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkim zawistnym burakom zazdroszczacym wojskowym, policjantom proponuje wstępujcie do armii, policji pomimo tego miodu są tysiace vacatów można extra zarobić, emerytury wczesne samo miodzi aha jak kasy zabraknie mozna jechać do Afganistanu i dorobić się lub wrócić w trumnie UWAGA ZA DARMO! NA CO CZEKACIE SLIJCIE DZIECI DO ARMII. !!!

    Odpowiedz
  • kripo(2011-10-27 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    CZEGO K...WA JĘCZYCIE ?!!! CHCIELIŚCIE SOLIDARNOŚCI,WOLNOŚCI,GODNEJ PŁACY ZA DOBRĄ PRACĘ ?! NO TO DZIĘKI ETOSOWI I KATABASOM,KTÓRZY OPŁYWAJĄ W DOSTATEK MACIE K...W ATEN SYF !!!

    Odpowiedz
  • Sprawiedliwość(2011-10-27 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    real iksiński i cała reszta gów..o wiecie o mundurowych.Wszystkich do jednego wora wrzucacie.Teraz zabraliście się już za kobiety?!
    Żon,matek i babć nie macie?Wszystkie wymordowaliście,czy ich nienawidzicie?Jestem ciekaw co by wasze kobiety powiedziały na te wasze niemądre wpisy.
    Wiecie dlaczego kobiety żyją dłużej bo pracują,wychowują dzieci i przy waszych dupach robią a wy lenie po robocie gazetka,piwko i telewizorek i w wieku 60 zawałek lub wylewik.DO PRACY DARMOZJADY!!!

    Odpowiedz
  • Pustka dziurawa(2011-10-27 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Społeczeństwo ma prawo do pieniędzy , odkładanych na emerytury .NIE interesuje się: kiedy ,kto ,ile ma tych emerytur :2 czy 5,ile lat robił /a/ .Skoro legalnie latami składki płaciłem,tu nie potrzeba żadnych pośredników ani doradców. Pan prezydent niech przypilnuje by tzw. reformatorzy odpowiadali za błędy a nie społeczeństwo . Np. ktoś z banku podjął dowolną kwotę i zwróci część ? ,niech spróbuje.Doskonale wiedzą , że ludzie utrudzeni,zmęczeni ,nie dysponowani już nic im zrobić nie mogą .Nawet nie są w stanie bronić swoich praw . A niskimi emeryturami skutecznie im ulżą .Zrobić referendum ile lat pracować i gdzie mają pracować .

    Odpowiedz
  • redpeter007(2011-10-27 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę tony jadu z małego móżdżku człowieka o imieniu władcy noszącego przydomek Wielki. No cóż - klasyczna cecha wykształciucha, który tytuł naukowy jakiś posiada ale zdolności abstrakcyjnego myślenia i intelektualne nader ograniczone... System nie jest sprawiedliwy, ale dlaczego poruszasz sprawę agenta Tomka - może sprawdź jaki status ma odwołany z emerytury komendant główny Policji, albo na jakich zasadach pracuje minister Rapacki, były generał również Policji :D... A wbrew temu co piszesz to funkcjonariusze i żołnierze służą ok. 27 - 28 lat... Z punktu widzenia człowieka siedzącego za biurkiem to może nie jest długo, ale wczuj się w rolę fusza, który codziennie styka się z niewiadomą wynikającą z wielu czynników. Nie chce mi się pisać jakich - wykaż się choć w tym zakresie elementarną zdolnością abstrakcyjnego myślenia i kreatywnością.

    Odpowiedz
  • Aleksander(2011-10-27 06:35) Zgłoś naruszenie 00

    Do OBSERWATORA 2 :)
    Miło się z Tobą rozmawia :) Dotknąłeś tylko problemu przywileju służb mundurowych. Ciekaw jestem czy problemy KRUS-u są wg Ciebie patologią, czy nie. OBSERWATORZE miły! Jeśli nagłośnianie tych patologii tłumaczysz wyłącznie względami politycznymi, to jestem skłonny przyznać, że wreszcie polityka czemuś służy. Milczenie jest zazwyczaj przyzwoleniem na istniejący stan patologii. Na koniec Twoje zdanie - "Mozna coś zmieniać ale bardzo rozważnie". To od czego zatem powinniśmy zacząć? Od mówienia, czy milczenia? Masz pomysł jakie zmiany wprowadzić i jak je wprowadzić?
    Z tym leczeniem trochę przesadziłeś :) Zostawmy miejsca w przychodniach dla naprawdę chorych. Mnie osobiście wystarczy glucardiamid;) Pozdrawiam:)

    Odpowiedz
  • Zmartwiony(2011-10-26 23:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do 16
    Masz generalnie rację. Brak jest mądrego planu perspektywicznego dla Polski.
    Planuje się szybkie koleje, energetykę atomową, itd itp. a kraj wymiera. W 2050 r. będzie nas 25 do 28 mln., nakwiększe miasta (za wyjatkiem Warszawy) mniej liczne o 200.000 mieszkańców, brak rąk do pracy w każdej dziedzinie, emerytury - połowa dzisiejszych. Piękna perspektywa.
    PS. Korekta - 55 % mężczyzn dożywa wieku 65 lat

    Odpowiedz
  • n(2011-10-26 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    55% mężczyzn będzie pracować do śmierci bo statystycznie nie dożywają 65 lat. Po co rozwijać nowe technologie ( miały zastapić ludzi przed długą, ciężką pracą),budować szybkie koleje zadłużając się jak ludzie umęczeni z tego nie będą korzystać. To traci sens

    Odpowiedz
  • reform na tylku zony!(2011-10-26 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    bedzie pilnowac reform na tylku swojej zony!

    Odpowiedz
  • swojej zony!(2011-10-26 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent bedzie pilnowal reform swojej zony hehe

    Odpowiedz