"Darmowe egzaminy poprawkowe dla studenta"

autor: Urszula Mirowska-Łoskot31.08.2010, 03:00

BARTŁOMIEJ BANASZAK - Uczelnie nie będą mogły pobierać opłat m.in. za egzaminy komisyjne oraz wpis na kolejny semestr. Ograniczone będzie też stosowanie niedozwolonych klauzul.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • amo85(2010-08-31 12:10) Zgłoś naruszenie 00

  u mnie na uczelni płaci sie za przesunięcie egzaminy, nie ważne, że ktoś był chory i ma zaświadczenie od lekarza. Trzeba płacić

  Odpowiedz
 • Anika(2011-01-11 13:11) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo dobrze - każdy powinien mieć prawo do darmowej możliwości poprawy! Pobieranie za to opłat jest nieuczciwe.

  Odpowiedz
 • Gość(2011-01-14 12:31) Zgłoś naruszenie 00

  Dla mnie totalnym brakiem logiki i sprawiedliwości jest to że np. moja koleżanka która studiuje dziennie (uczelnia państwowa), a więc jej edukacja jest finansowana z PIENIĘDZY PUBLICZNYCH może podchodzić do egzaminów po kilka razy i nie zapłaci za to ani złotówki, natomiast student studiów zaocznych (uczelnie prywatne, ale też wiele państwowych), który z własnych pieniędzy musi swoją edukację finansować, za każdą poprawkę ma płacić dodatkowo.
  Gdzie logika?
  Państwo płaci studentowi za edukację, studiuje on dziennie a więc jego JEDYNYM OBOWIĄZKIEM JEST SIĘ UCZYĆ i nie obciąża się go konsekwencji jeśli z obowiązku tego nie wywiązuje się na czas.
  A student zaoczny, który sam utrzymuje swoje studia, a przy tym bardzo często łączy pracę z nauką i zwyczajnie może się czasem w terminie z nauką nie wyrobić jest za to karany.
  To bardzo niesprawiedliwe.

  To przykład który ma zobrazować, jak nielogiczne były do tej pory przepisy w naszym kraju dotyczące szkolnictwa wyższego. Widać więc jak bardzo potrzebne są zmiany.

  Jeśli o mnie chodzi uważam że za poprawki nie powienien płacić nikt - ani studenci dzienni ani zaoczni, anie uczelni państwowych ani prywatnych. Każdy ma prawo do potknięć. Studia właśnie na tym polegają, że wiedzę sie dopiero nabywa, bo nikt uczony z nieba nie spadł. A jak się człowiek uczy to i potknięcia też się zdażaję. To w 100% naturalne.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane