Pawlak: KRUS jest najlepszy. To ZUS wysiada

08.02.2010, 11:10; Aktualizacja: 08.02.2010, 17:40

Co jeśli do żadnego porozumienia dotyczącego ubezpieczeń rolniczych w koalicji nie dojdzie? Mieliśmy już kilka doświadczeń z wcześniejszymi wyborami – przekonuje Waldemar Pawlak

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • Donald to POlityczny złodziej(2010-02-08 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Premierze Pański Rząd również szczyci się reformami dla osób zatrudnionych w niebezpiecznych i szkodliwych warunkach ,odbierając tak poszkodowanym przez tamtejszą reformę Buzka resztki nadziei na sprawiedliwość .My to nazywamy już POlitycznym złodziejstwem. Ludzie którzy przez wiele lat nie mogli się zapisać do II filaru emerytalnego aby nie stracić prawa do wcześniejszej emerytury zostali teraz bez tych - wcześniejszych emerytur i bez kapitału dziedzicznego w II filarach emerytalnych. Przepraszam za wyrażenie ale zostali OSZUKANI TOTALNIE !!--CO PAN NAJLEPSZEGO NAROBIŁ -Wielu z Tych pracowników których ja reprezentuje w latach 80tych,90tych i początkach obecnej dekady przepracowało dla potrzeb produkcji nawet po 1000 dodatkowo ponad ustawowych dni!!! (nie ,nie mylę się -nie godzin a dni) w tych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach a nie patrząc na to ,że wielu jest zatrudnionych od 15 roku życia- a w szkodliwych warunkach mają po 30 lat pracy i Ich organizmy zniszczone zostały tą pracą !! zostali ponownie oszukani.
    Znów Ci którzy najdłużej pracowali w takich warunkach nie zostali w nowej ustawie stosownie uwzględnieni . Jeżeli zważymy ,że zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego * pracodawca może pozbyć się wyeksploatowanych pracowników na zasadzie -"już pan jest prawie chory" to my pana nie potrzebujemy czyli "Murzyn zrobił swoje Murzyn może odejść" -to mamy rzeczywisty obraz dramatyzmu sytuacji długoletnich pracowników zatrudnionych w dotychczas szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy. Nikt przy tym nie zwraca uwagi ,że dotyczy to często sytuacji osób z 35- letnim stażem pracy w takich warunkach. Posunęliście się dalej -po nowelizacji dokonanej przez Wasz Rząd zmieniono także doktrynę USTAWY– (de/fakto ustawa znowelizowana zamieniła uprawnienia dla pracowników z osób zatrudnionych w niebezpiecznych i szkodliwych warunkach pracy na osoby których błąd w pracy może zaszkodzić gospodarce lub środowisku naturalnemu. np. nastawniczowie bloków energetycznych czy decydenci !) Innym osobom faktycznie zatrudnianym w niebezpiecznych i szkodliwych warunkach uprawnienia odebrano .Chyba tylko dlatego ,że w myśl nowej doktryny obecnych VIPów takich złych warunków się obecnie nie wykazuje!!!

    Dalej nowelizacja wspomnianej ustawy doprowadziła także do sytuacji w której to pracodawca ustala które stanowiska są a które nie są zaliczane do tzw. wcześniejszej emerytury . Pracodawcom zależy na ukrywaniu takich stanowisk aby nie płacić dodatkowych składek ! Pracownik może dochodzić swoich praw sądząc się z pracodawcą na drodze Sądowej lecz Panie Premierze - który pracownik będzie się sądził z pracodawcą mając świadomość ,że pracodawca – Jego jako pracownika później pod byle jakim pozorem wyeliminuje ze stanowiska pracy lub wyrzuci z przedsiębiorstwa czyli i tak pracownik zostanie bez prawa do wcześniejszej emerytury ???

    No niech tylko który się wychyli! -dają obecnie do dorozumienia w tej sprawie pracodawcy!!

    Gazety donoszą ,że aby dalej powstrzymać fale ewentualnych roszczeń w przyszłości rozważacie już wprowadzenie terminu zawitego (5lat przedawnienia) na ewentualne roszczenia pracowników w temacie składek ZUS-kich w stosunku do pracodawców. Jeżeli to prawda to ignorancja lub cynizm Pańskiego Rządu nie zna granic !!!.

    Pan wybaczy sarkazm ale okradanie tak zatrudnionych poprzez napuszczanie medialne większości społeczeństwa w tym przypadku nie wiedzącej często co to są warunki niebezpieczne i szkodliwe przeciwko prawom mniejszości tak zatrudnionej , to jest wasz sposób sposób na politykę.??? -mówił Pan w mediach społeczeństwu ,że osoby te nie płaciły dodatkowych składek do ZUSu!! --a Komu przedsiębiorstwa państwowe które takie osoby zatrudniały odprowadzały zyski?-jak nie Rządowi RP i społeczeństwu !.A teraz My się Pana pytamy kto za Pana płacił wyższą składkę aby Pan mógł w przyszłości korzystać z przywilejów emerytalnych premiera ?-

    Panie Premierze -jest Pan bardzo odważnym człowiekiem -ma Pan odwagę POwiedzieć tysiącom spracowanych i wyniszczonym pracownikom ,że za pracę w dotychczasowych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach nie dostaną należnej wcześniejszej emerytury nawet wówczas gdy mają po 30 i więcej lat pracy gdyż nie ma w budżecie na Nich pieniędzy ale nie ma Pan odwagi powiedzieć kibicom i kibolom ,ze Polski nie stać na EURO2012 i dalej organizuje pan te mistrzostwa mimo braku pieniędzy na emerytury!

    Proszę pamiętać:

    Ps:*" Przeciwwskazanie lekarskie do wykonywania choćby jednego obowiązku należącego do czynności na zajmowanym stanowisku pracy uzasadnia wypowiedzenie umowy o prace -wyrok Sądu Najwyższego z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 "-

    Który lekarz da im zgodę na dalsze Ich zatrudnianie -jeżeli Ich organizmy zostały wyeksploatowane i mają uszczerbki zdrowia?

    Zreasumujmy:

    1. Osoby te za Rządów Jerzego Buzka mimo najdłuższego stażu w szkodliwych warunkach nie otrzymały prawa do wcześniejszego wieku emerytalnego -ale otrzymały takie prawa osoby które o wiele krócej pracowały w tych warunkach.

    Otrzymali je także Górnicy z 5 letnim Urlopem Górniczym.

    2. Rząd Pana zmienił ideę wg. której przydzielano te prawa pomijając już całkowicie osoby z 30 -35 letnim stażem pracy w tych dotychczasowych niebezpiecznych warunkach powielając błąd Buzka.

    3. Ludzie Ci nie mogli się zapisywać do II filaru aby nie stracić uprawnień .Teraz pozostali bez wcześniejszych emerytur i kapitału w II filarze.

    4. Pracodawca zgodnie z wskazanym Powyżej wyrokiem SN może pozbywać się takich osób po stwierdzeniu ,że są One wyniszczone czyli są zagrożone ale jeszcze nie nabyły choroby zawodowej.

    Premierze Donaldzie !!!--Czy Pański nowy plan ...polega na otwarciu krematoriów w Oświęcimiu dla osób dotychczas długotrwale zatrudnianych w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych- ze względu na powyżej cytowany wyrok Sądu Najwyższego.

    Odpowiedz
  • S-w(2010-02-08 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 18.
    Jestem za.
    Dlaczego mam płacić ponad 700,- zł. zamiast 100, zł., brawo panie Pawlak , może pan doloży?
    Tupet to za mało powiedziane.
    PSL od dawna oscyluje po takich koalicjach jak ta i poprzednia.
    Może Pawlak ma pomysł jak zorganizować rolnikom pracę w zimowe wieczory i ranki. Jak to zrobi to będzie Szwajcaria a nie tylko Kanada.

    Odpowiedz
  • fryzjer(2010-02-10 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do 31
    Święta racja. Ja znam osobę, która, co roku wyjeżdża do pracy za granicę na pół roku, płaci Krus, ziemię wydzierżawiła, dostaje dopłaty, korzysta z wszystkiego, co się da bo biedna. Dzieci na obiady darmowe do szkoły chodzą, bo się gotować nie chce, jarzynek nie uprawia, bo się nie opłaca, a w mieście ludzie mają ogródki i się im opłaca. Nawet z kościoła dary dostaje biedactwo.

    Odpowiedz
  • Waldi ma rację gdyż Tusk dobił ZUS(2010-02-08 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    1Don ogłasza wszystkim ,że w ZUSie totalnie brakuje kasy i mówi ,wydłużyć wiek emerytalny,odebrać tym co pracowali w szkodliwych warunkach wcześniejsze emerytury bo nie płacili dodatkowych składek choć zyski z Ich pracy przedsiębiorstwa państwowe odprowadzały do budżetu ,obniżymy przyszłe emerytury które muszą być coraz niższe – to Don inaczej wszystkim mówi : Kto będzie płacił na ZUS ten frajer,ten będzie płacił na innych a sam z tego nie skorzysta ! ,lepiej mu będzie pracować na czarno lub ukrywać dochody a może ubezpieczyć się za granicą ! Dlatego twierdze , durnia wybraliście za Premiera!-a na poparcie dowodu :”Kilka tysięcy przedsiębiorców przestało płacić na ZUS. Opłacają składki za granicą. „z GP z 27 listopada 2009 r
    2to oni wszystkim bez względu na zawód zafundowali jednakową minimalną płacę..co doprowadziło, że od takiej odprowadzane są właśnie składki na ZUS a więc też minimalne i dlatego pieniędzy w ZUSie nie ma .Przecież do emerytury liczy się ostatnie 20 lat pracy a pozostałe -lata?-więc poco wykazywać wysokie dochody?. Tracą nie tylko pracujący obecnie ale również emeryci i chorzy .Prezesi nie odprowadzają składek ,wolą ukrywać wysokie dochody,oni mają Was gdzieś
    3Jego Rząd doprowadził do niszczenie środków gromadzonych w tym systemie ,niszczenia systemu solidarności pokoleń ,grabienia zabezpieczenia na wypadek wyżu demograficznego,oraz wyprzedaży majątku narodowego jak pijacy sreber rodzinnych które to stanowiły zabezpieczenie emerytów pracujących w szkodliwych warunkach.

    -czyż ON nie mówi ,ze pracujący w szkodliwych warunkach nie płacili składek !!. A zakłady Państwowe w których Oni byli zatrudnieni komu odprowadzały zyski? Co więc teraz ten Donald chce wyprzedawać- jak nie te zakłady wybudowane z pracy zatrudnionych w szkodliwych warunkach pracy?- na co chce przeznaczyć pieniądze za to uzyskane -na EURO 2012 bo mu w głowie piłka i piłka śwista , ---Chce sobie pokopać to niech kopnie siebie..

    -Sam pracował na kominie i nikt nie umie się dowiedzieć ile w tej uczciwej pracy był zatrudniony. Miesiąc ,dwa a może ? Nawet w Jego życiorysie tego nie pisze. I to chyba była jego najuczciwsza praca ale nikt nie jest też pewien czy od tej pracy odprowadzał składki na ZUS?
    A emeryturę będą mu musieli płacić za cały okres cwaniakowania w SEJMIE – z czego -pytam się – z czego skoro nie produkował produktu narodowego?

    -Don wysprzedaje zabezpieczenie Pokoleń na pniu -ogłosił do sprzedaży 760 firm. Ja sprzedałem garaż na „pniu” ale Urząd Skarbowy doczepił się ,że za tanio.
    Powiedzieli mi mówiąc w skrócie ,iż na kupca aby osiągnąć dobra cenę czeka się czasami latami .

    Odpowiedziałem -idźcie z tym postulatem do Donalda bo On chce sprzedać na "pniu" 740 polskich firm ? jak sądzicie zrozumieli...
    4.Śmierć i eutanazja. Już mamy taki jeden u stomatologów -darmowa jest ekstrakcja i to bez znieczulenia - a co z pracownikami którzy płacą wyższe składki ZUS bo pracują w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach ? Czy za te składki zamierzacie im dać darmowe znieczulenie przy agonii darmowej?-bo jakoś o zapewnieniu tym grupom lepszych warunkach opieki za ich wyższe składki nie myślicie.

    -Jak stwierdziła gazeta wybiórcza"W dwa dni wyparowało 2 mld zł na nasze przyszłe emerytury Kryzys za oceanem bije w fundusze emerytalne " --TYLKO czy gazeta wybiórcza zauważyła --Ogłoszenie prywatyzacji 740 polskich firm spowodowało zapowiedź nadmiaru towaru nad chłonnością rynku co widać na POL giełdzie w która od tego czasu leci na pysk- przecena na nowe prywatyzowane firmy -polska giełda w ciągu ubiegłego roku w WIG 20 straciła --czy to możliwe aby wartość majątku tak nagle-,Ile przez to idiotyczne ogłoszenie wyparowało kasy z Polskich funduszy EMERYTALNYCH!w ciągu ubiegłego roku?popatrzcie na wykres od stycznia ubiegłego roku.

    -w budżecie dziura ,w ZUSie bankructwo, mama zmarła ze zgryzoty ,że Prezesi maja nadal te odprawy ,gospodarka się wali ,złotówka na pysku ,emeryci ze szkodliwych warunków pracy okradzeni ,pożyczki z BŚ może dostaniesz a Ty marzysz o piłce nożnej na plażach Bałtyku.

    A czy jesteś przeciwko bogatym Żydom? Rząd wskazał wroga który pracował gdzie pracował i któremu teraz nie chce płacić bo roztrwonił kasę. Należy napuścić większość która tak nie pracowała aby nie dać tym co pracowali!!Metody Hitlera nadal funkcjonują dobrze !!

    Odpowiedz
  • ed(2010-02-08 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    ludzie opamietajcie się rolnik ma źle bo:
    - dostaje tylko na 1 ha 500 zł dotacji z budżetu a więc od pracujacych poza rolnictwem wiec przy areale 20 ha dostaje tylko 10 tys zl na rok a wiec jak ma biedak zapłacić 700 zł/m to jemu nic nie zostanie z tych dotacji a przecież nowy samochód trza kupić i inne pierdoły
    - za paliwo do maszyn rolniczych płaci grosze bo musi orać, siać itp
    - sanatorium bezpłatne a za dojazd zwracaja
    - leczenie bezpłatne
    - dzieci dostaja wszystkie jakie tylko sa stypendia bo rolnik biedny
    - becikowe podwójne (ale może sie myle)
    - no i są pokrzywdzenie w przyjęciu na studia bo teraz nie dostaja punktów za pochodzenie
    - mogą przejść na rente strukturalną po przepracowaniu minimum 10 lat na roli i w wieku 55 lat w wysokości ok 1400 zł (biedactwa muszą sie męczyć 10 lat)
    - tyle bo szkoda klawiatury na pisanie bo szkoda i już

    Odpowiedz
  • Ludzie o co WAM chodzi(2010-02-08 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie o co WAM chodzi -czy chcecie aby Donald brał wysoką kasę od ROLNIKÓW i rozpieprzył ją na EURO 2012 ? Czy chcecie aby i ONI za 10-15 lat usłyszeli ,że Donald nieźle się za Nią bawił jak za kasę z ZUS-u i ją roztrwonił więc nie ma w banku na emerytury rolnicze?
    Przecież Donald okradając POlitycznie pracujących w szkodliwych warunkach udowodnił ,że to wszystko jest gów... warte i najlepiej oszukiwać a nie płacić ,składać uczciwie !!
    POpatrzcie taki jeden Premier rozdał górnikom 5 -letnie urlopy na koszt społeczeństwa i teraz bawi się w UNII za Wasza kasę .Ludzie czy wyście naprawdę zdurnieli !!

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-08 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    i co wy zrobicie POgłupy? No co? Nic.. haha.
    Pawlak ma was w kieszeni

    Odpowiedz
  • Realistka(2010-02-08 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pawlak wie co mowi i chwala mu za to TAK TRZYMAC

    Odpowiedz
  • P.T.M.A.(2010-02-09 00:18) Zgłoś naruszenie 00

    Znam kosmetyczkę, która zarabia niezłe pieniądze i jest ubezpieczona w KRUS bo mieszka na wsi - gabinet kosmetyczny ma w mieście. KRUS to dopiero złodziej!!!

    Odpowiedz
  • realista(2010-02-08 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy musza placic ZUS ,precz przywileje kazdy tak samo pracuje i decyduje sie na swoja prace.Jak jest gorsza praca to sa odpowiednie zarobki wysokie i o co chodzi. Sa niebezpieczne prace na roli ich niema,a pokazujecie w telewizji starych ludzi na roli wiadomo ze sobie nie radza,powinni byc na emerytuze.To nie sa argumenty,ale szuka sie obejscia.

    Odpowiedz
  • filologini(2010-02-08 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Szczyt bezczelności.

    Odpowiedz
  • tik(2010-02-08 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież wiadomo, że nasi rolnicy mają niższe dopłaty niż unijni. Po co więc szargać takimi stwierdzeniami, że coś dostają. Dostają i przez to żywność jest tańsza. Doczekamy jednak niedługo czasu, że będzie bardzo drogo. Przykładem czosnek, którego nie ma w sklepach, a jak się pokaże to po parę zł/szt. Białego Chińskiego już nikt nie kupuje. Będzie takich przykładów coraz więcej. Wieprzowina też niedługo pójdzie w górę, bo już nieopłacalna hodowla spadła. W sumie bardzo roztropna wypowiedź Pana Premiera.

    Odpowiedz
  • wl 58(2010-02-08 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Idąc tokiem rozumowania p.Pawlaka to odprowadzając składkę m-czną 680 zł emerytura powinna wynieść 6000 zł m-cznie przez conajmniej 20 lat /tak jest w KRUS/ Jeśli zaś chodzi o emerytury mundurowe to nikt nie wpadł na pomysł żeby obniżyć wskażnik z 2,6% na 1,3% /byłoby sprawiedliwie/ wówczas sami funkcjonariusze chcieliby dłużej pracować. Co do rolników to nie rozumiem dlaczego dopłaty nie są opodatkowane.Okazuje się że w tym systemie są "dojne" i "święte" krowy

    Odpowiedz
  • abaja(2010-02-08 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    ja oczekuje rozwiązań dla ludzi którzy przepracowali 40 lat a nie maja prawa by przejść na emeryturę, w UE tacy ludzie idą na emeryturę bez wzglęu na wiek i są chonorowi dla Państwa.

    Odpowiedz
  • Znam ze 20 lat PAWLAKA.(2010-02-08 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Zawsze DUŻO MÓWIŁ z sensem czy bez - NIGDY NIC Z TEGO NIE WYSZŁO.

    Odpowiedz
  • do S-W(2010-02-08 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ale S-W PSL to wasz koalicjant.. nie potraficie sie dogadac?

    Odpowiedz
  • wiktoria(2010-02-08 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    A tak na marginesie, to nie jest takie głupie, niskie składki, niska emerytura, podstawowe zabiegi medyczne bezpłatne.Górkę oszczędzamy i płacimy sami z dowolnych żródel.I nie pokazujemy palcami tych co pracują za granicą, stoją na bazarach, nie ma tolerancji dla pracy na czarno, takie minimum to 100,00zł miesięcznie w obecnych warunkach.Kto chce niech płaci dużo, ale nie mniej.

    Odpowiedz
  • ssankass(2010-02-09 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    "Waldi" przestań odpowiadać sam na swoje posty bo to żenujące :-/

    Odpowiedz