Pawlak: KRUS jest najlepszy. To ZUS wysiada

08.02.2010, 11:10; Aktualizacja: 08.02.2010, 17:40

Co jeśli do żadnego porozumienia dotyczącego ubezpieczeń rolniczych w koalicji nie dojdzie? Mieliśmy już kilka doświadczeń z wcześniejszymi wyborami – przekonuje Waldemar Pawlak

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • Street Fox(2010-02-19 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    PROPONUJE POCZYTAC NAJPIERW NA CZYM NAPRAWDE POLEGA KRUS
    http://www.obserwatorfinansowy.pl/2010/02/19/wiktor-wojciechowski/?k=forma

    Odpowiedz
  • fryzjer(2010-02-10 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do 31
    Święta racja. Ja znam osobę, która, co roku wyjeżdża do pracy za granicę na pół roku, płaci Krus, ziemię wydzierżawiła, dostaje dopłaty, korzysta z wszystkiego, co się da bo biedna. Dzieci na obiady darmowe do szkoły chodzą, bo się gotować nie chce, jarzynek nie uprawia, bo się nie opłaca, a w mieście ludzie mają ogródki i się im opłaca. Nawet z kościoła dary dostaje biedactwo.

    Odpowiedz
  • ssankass(2010-02-09 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    "Waldi" przestań odpowiadać sam na swoje posty bo to żenujące :-/

    Odpowiedz
  • P.T.M.A.(2010-02-09 00:18) Zgłoś naruszenie 00

    Znam kosmetyczkę, która zarabia niezłe pieniądze i jest ubezpieczona w KRUS bo mieszka na wsi - gabinet kosmetyczny ma w mieście. KRUS to dopiero złodziej!!!

    Odpowiedz
  • Ludzie o co WAM chodzi(2010-02-08 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie o co WAM chodzi -czy chcecie aby Donald brał wysoką kasę od ROLNIKÓW i rozpieprzył ją na EURO 2012 ? Czy chcecie aby i ONI za 10-15 lat usłyszeli ,że Donald nieźle się za Nią bawił jak za kasę z ZUS-u i ją roztrwonił więc nie ma w banku na emerytury rolnicze?
    Przecież Donald okradając POlitycznie pracujących w szkodliwych warunkach udowodnił ,że to wszystko jest gów... warte i najlepiej oszukiwać a nie płacić ,składać uczciwie !!
    POpatrzcie taki jeden Premier rozdał górnikom 5 -letnie urlopy na koszt społeczeństwa i teraz bawi się w UNII za Wasza kasę .Ludzie czy wyście naprawdę zdurnieli !!

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-08 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    i co wy zrobicie POgłupy? No co? Nic.. haha.
    Pawlak ma was w kieszeni

    Odpowiedz
  • Realistka(2010-02-08 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pawlak wie co mowi i chwala mu za to TAK TRZYMAC

    Odpowiedz
  • filologini(2010-02-08 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Szczyt bezczelności.

    Odpowiedz
  • realista(2010-02-08 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy musza placic ZUS ,precz przywileje kazdy tak samo pracuje i decyduje sie na swoja prace.Jak jest gorsza praca to sa odpowiednie zarobki wysokie i o co chodzi. Sa niebezpieczne prace na roli ich niema,a pokazujecie w telewizji starych ludzi na roli wiadomo ze sobie nie radza,powinni byc na emerytuze.To nie sa argumenty,ale szuka sie obejscia.

    Odpowiedz
  • tik(2010-02-08 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież wiadomo, że nasi rolnicy mają niższe dopłaty niż unijni. Po co więc szargać takimi stwierdzeniami, że coś dostają. Dostają i przez to żywność jest tańsza. Doczekamy jednak niedługo czasu, że będzie bardzo drogo. Przykładem czosnek, którego nie ma w sklepach, a jak się pokaże to po parę zł/szt. Białego Chińskiego już nikt nie kupuje. Będzie takich przykładów coraz więcej. Wieprzowina też niedługo pójdzie w górę, bo już nieopłacalna hodowla spadła. W sumie bardzo roztropna wypowiedź Pana Premiera.

    Odpowiedz
  • wl 58(2010-02-08 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Idąc tokiem rozumowania p.Pawlaka to odprowadzając składkę m-czną 680 zł emerytura powinna wynieść 6000 zł m-cznie przez conajmniej 20 lat /tak jest w KRUS/ Jeśli zaś chodzi o emerytury mundurowe to nikt nie wpadł na pomysł żeby obniżyć wskażnik z 2,6% na 1,3% /byłoby sprawiedliwie/ wówczas sami funkcjonariusze chcieliby dłużej pracować. Co do rolników to nie rozumiem dlaczego dopłaty nie są opodatkowane.Okazuje się że w tym systemie są "dojne" i "święte" krowy

    Odpowiedz
  • ed(2010-02-08 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    ludzie opamietajcie się rolnik ma źle bo:
    - dostaje tylko na 1 ha 500 zł dotacji z budżetu a więc od pracujacych poza rolnictwem wiec przy areale 20 ha dostaje tylko 10 tys zl na rok a wiec jak ma biedak zapłacić 700 zł/m to jemu nic nie zostanie z tych dotacji a przecież nowy samochód trza kupić i inne pierdoły
    - za paliwo do maszyn rolniczych płaci grosze bo musi orać, siać itp
    - sanatorium bezpłatne a za dojazd zwracaja
    - leczenie bezpłatne
    - dzieci dostaja wszystkie jakie tylko sa stypendia bo rolnik biedny
    - becikowe podwójne (ale może sie myle)
    - no i są pokrzywdzenie w przyjęciu na studia bo teraz nie dostaja punktów za pochodzenie
    - mogą przejść na rente strukturalną po przepracowaniu minimum 10 lat na roli i w wieku 55 lat w wysokości ok 1400 zł (biedactwa muszą sie męczyć 10 lat)
    - tyle bo szkoda klawiatury na pisanie bo szkoda i już

    Odpowiedz
  • Znam ze 20 lat PAWLAKA.(2010-02-08 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Zawsze DUŻO MÓWIŁ z sensem czy bez - NIGDY NIC Z TEGO NIE WYSZŁO.

    Odpowiedz
  • abaja(2010-02-08 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    ja oczekuje rozwiązań dla ludzi którzy przepracowali 40 lat a nie maja prawa by przejść na emeryturę, w UE tacy ludzie idą na emeryturę bez wzglęu na wiek i są chonorowi dla Państwa.

    Odpowiedz
  • do S-W(2010-02-08 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ale S-W PSL to wasz koalicjant.. nie potraficie sie dogadac?

    Odpowiedz
  • S-w(2010-02-08 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 18.
    Jestem za.
    Dlaczego mam płacić ponad 700,- zł. zamiast 100, zł., brawo panie Pawlak , może pan doloży?
    Tupet to za mało powiedziane.
    PSL od dawna oscyluje po takich koalicjach jak ta i poprzednia.
    Może Pawlak ma pomysł jak zorganizować rolnikom pracę w zimowe wieczory i ranki. Jak to zrobi to będzie Szwajcaria a nie tylko Kanada.

    Odpowiedz
  • rol-robol(2010-02-08 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    Generał Waldi, to niezły tupeciarz.
    Skoro Generale w KRUS jest tak dobrze to płaćmy składki do ZUS w tej wysokości co do KRUS, czyli w przeliczeniu na miesiąc ca 8 razy mniejsze i będzie git. Kto za ?

    Odpowiedz
  • wiktoria(2010-02-08 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    A tak na marginesie, to nie jest takie głupie, niskie składki, niska emerytura, podstawowe zabiegi medyczne bezpłatne.Górkę oszczędzamy i płacimy sami z dowolnych żródel.I nie pokazujemy palcami tych co pracują za granicą, stoją na bazarach, nie ma tolerancji dla pracy na czarno, takie minimum to 100,00zł miesięcznie w obecnych warunkach.Kto chce niech płaci dużo, ale nie mniej.

    Odpowiedz
  • alice(2010-02-08 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    dac pawlakowi wladze i odpowiedzialnosc, zlikwidowac ZUS , i wszyscy do KRUS, na pewno bedzie FAjnie

    Odpowiedz