Czy będzie należała się renta uzupełniająca

Półtora roku temu pracownik uległ wypadkowi przy pracy. Pracował wówczas jako operator koparki w dużej firmie budowlanej. Obecnie otrzymuje rentę z ZUS. Ma ustaloną całkowitą niezdolność do pracy w związku z wypadkiem przy pracy. Czy ma szanse na uzyskanie od pracodawcy renty uzupełniającej?

Czy rentę przyzna sąd cywilny

Pracownik zamierza wnieść przeciwko firmie pozew o zasądzenie renty uzupełniającej z tytułu wypadku przy pracy. Chce domagać się wypłaty miesięcznej kwoty 1500 zł. Czy pozew powinien skierować do sądu cywilnego?

Czy odrzucenie oferty pracy zmniejszy rentę

Pracownik ma orzeczoną częściową niezdolność do pracy i z tego tytułu otrzymuje rentę z ZUS. Pracodawca złożył mu propozycję pracy na stanowisku dozorcy, ten jednak jej nie przyjął. Czy taka odmowa będzie miała wpływ na wniesiony pozew o rentę uzupełniającą z tytułu wypadku przy pracy?

Czy można żądać zwiększenia renty

Dwa lata temu podwładny zawarł z pracodawcą ugodę w sprawie wypłaty renty uzupełniającej w związku z wypadkiem przy pracy. Miał wówczas orzeczoną przez ZUS częściową niezdolność do pracy. Jego stan zdrowia pogorszył się i otrzymuje teraz rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Czy może domagać się od firmy podwyższenia renty uzupełniającej?

Czy za wypadek spółka może płacić rentę

Pracownica była zatrudniona w piekarni należącej do małej spółki cywilnej. Uległa wypadkowi przy pracy – została uderzona przez odpadającą część od mieszadła do ciasta. Okazało się, że właściciele spółki źle to urządzenie zamontowali. Obecnie nie pracuje. Ma ustaloną częściową niezdolność do pracy w związku z wypadkiem i rentę z ZUS. Czy ma szansę na otrzymanie od pracodawcy renty uzupełniającej?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy pracownik może uzyskać od pracodawcy rentę uzupełniającą.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.