Emerytura pomostowa tylko za pełną pracę

autor: Bożena Wiktorowska26.09.2011, 03:00; Aktualizacja: 26.09.2011, 07:37

Pracownik ubiegający się o emeryturę pomostową z racji zatrudnienia w szczególnych warunkach musi udowodnić, że faktycznie przez osiem godzin dziennie wykonywał pracę w szkodliwych warunkach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • TK-nie dopatrzył się że ustawa o emeryturach .....(2013-07-26 17:18) Zgłoś naruszenie 10

    pomostowych jest niezgodna z konstytucją.Biorac pod uwagę rocznik 1953 kobieta otrzymuje gdyż osiągnie wiek do końca 2008r. mężczyzna 1953r. NIE otrzyma gdyż niema możliwości osiągnięcia wieku.Zaś poprzedni TK dopatrzył się że kobieta ze stazem 30 l otrzymała a mężczyzna po 35l nie otrzymał.Dał 60 latkom emerytury.Trybunał a trybunal to jednak różnica...

    Odpowiedz
  • law(2011-09-26 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    To jest przykład, że ZUS musi otworzyć nowy dział ZUS-IPN.
    CHORE

    Odpowiedz
  • zedzed(2011-09-26 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe czy działa to też w drugą stronę?

    Odpowiedz
  • 50+(2011-09-26 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanawiam się poco pracodawcy płacą składki za osoby pracujące w szkodliwych warunkach skoro i tak ZUS nie przyzna emerytury pomostowej. To co z tymi składkami skoro kobieta nie dostała świadczenia. Chore to jest.

    Odpowiedz
  • Dziadek(2011-09-26 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Co im się uda ludziom zabrać to będą mieli na premie dla siebie .Pognać tych debili co ustalają prawo dla jednych można zabrać wszystko a innym co o nich dbają nie można zabrać nic bo prawo nie może działać wstecz, jawny debilizm i to zgodny z konstytucją?

    Odpowiedz
  • Dziadek(2011-09-26 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Co uda im się zabrać ludziom to mają dla siebie TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI na premie itp,jednym można zabrać wszystko nawet cofnąć emeryturę a innym nie bo prawo nie może działać wstecz jawny debilizm i to zgodny z konstytucją? . Czas im podziękować a co się obłowili to ich bo przecież za nic nie odpowiadają i nie ponoszą konsekwencji . Też tak bym chciał, jak raz dorwie się do władzy to ciężko się odejść każdym sposobem próbuje ponownie wleżć a tak ciężko i taka odpowiedzialność

    Odpowiedz
  • Dziadek(2011-09-26 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy w tym przypadku będzie przez sądy stosowana ta sama zasada w stosunku do mundurowych. którzy nie mogą przejść na wcześniejszą emeryturę a będą mogli skorzystać z warunków szczególnych.

    Odpowiedz
  • Dziadek(2011-09-26 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    Praca i ubezpieczenia

    2011-09-26
    Nie dla wszystkich policjantów emerytura pomostowa
    Funkcjonariusze, którzy z różnych powodów nie mogą przejść na emeryturę mundurową, mają prawo do emerytury pomostowej. Mogą jednak z niego skorzystać pod warunkiem, że zaczęli służbę przed 1 stycznia 1999 r.

    Odpowiedz
  • ted unabomber(2011-09-26 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS to jest chory zakład ,dzieli polaków na lepszych i gorszych .

    Odpowiedz
  • czytelnik(2011-10-15 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    po 20 latach pracy pod ziemią i ponad 36 ltach stażu nie mam możliwości przejścia na emeryturę podzielam ich zdanie

    Odpowiedz
  • ZBAR(2011-10-21 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy jest ktoś kto 8 godzin podczas 8 godzinnego dnia pracy pracował w strefie szkodliwej, Chyba w sejmie śpiąc lub ziewając z przerwą na cherbatkę góralską w bufecie. Palikot pomóż bo tu nas też oszukuję . Moi koledzy jtórzy wypracowali 15 lat sa już dawno na wcześniejszych emeryturach a ja mam 2o lat w warunkach szkodliwych i coraz to nowsze przepisy wprowadzają aby mi teprawo odebrać . A może tak : Ten dostanie pomostówkę który pracował po 12 godzin szkodliwychw 8 godzinnym dniu pracy ale składki opłacił sobie sam już od roku 1945 i to w bankach PKO w walucie amerykańskiej . Polak jak osioł wzystko zniesie gdzie nam do Greków.

    Odpowiedz
  • lekarz radiolog(2012-04-26 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Masz 17 lat pracy w promieniowaniu jonizującym do 1.1.1999 wg rozporzadzenia RM z dnia 07.02.1983 starsz sie o emeryture pomostowa , ZUS nie uzna ci lat pracy w szkodliwym gdyz zabrano tym ludziom PRAWA NABYTE-Policji zostawiono!! skandal do Strasburga z tym !

    Odpowiedz