Aplikant nie dostanie renty rodzinnej

autor: Bożena Wiktorowska10.02.2011, 03:00; Aktualizacja: 10.02.2011, 15:57

Nauka zawodu prowadzona przez samorząd zawodowy nie może być traktowana na równi ze studiami wyższymi. Dlatego aplikant nie otrzyma z ZUS renty rodzinnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • lex(2011-02-10 10:35) Zgłoś naruszenie 00

  no apani aplikantka przegrała swoję pierwszą sprawę, ale przyznac trzeba, że była waleczna.

  Odpowiedz
 • xyz(2011-02-10 18:30) Zgłoś naruszenie 00

  Determinacji tej Pani odmówić nie można, ale sensu i podstaw tej walki nie sposób dostrzec, chyba że chodziło o zbieranie doświadczenia:)

  Odpowiedz
 • boro(2011-02-16 08:39) Zgłoś naruszenie 00

  Aplikanci adwokaccy to chyba najgorzej traktowana grupa zawodowa w tym dzikim kraju. Jest to chyba jedny grupa, która ma zakaz pracy w majestacie prawa. Mają też zakaz pobierania zasiłku dla bezrobotnych, a korporacja nie zapewnia ubezpieczenia społecznego. Dziwić, że adwokaci potem tak kasują klientów? Mój znajomy papuga zawsze mówi, że musi sobie odbić naukę do 30 roku życia.

  Odpowiedz
 • zbyt duża rozbieżnosc uprawnien(2011-02-25 20:54) Zgłoś naruszenie 00

  Sytuacja aplikantów z winy ustawodawców i uczelni wyższych (nie korporacji prawniczych) powinna znaleźć się w Trybunale Konstytucyjnym.Nauka zawodu po studiach jednolitych nie kończy się pisaniem pracy magisterskiej tylko egzaminem oraz stazem zawodowym i jest objęta wszelkimi uprawnieniami z tytułu nauki.Absolwenci prawa są pokrzywdzeni potrojnie:1) muszą pisać zbędne prace magisterskie,2) nie mają swiadczeń socjalnych takich jak absolwenci innych kierunków,które objęte są ustawa :studia jednolite-składki zdrowotnej,świadczeń z Urzędu Pracy,rent,pensji "państowej" etc.3) nie mają zawodu.Dla porównania:korporacja medyczna,stomatologiczna ,weterynaria etc.Uczelnie nie chcą zrezygnować z archaizmu jakim jest nie ustniejący system prac magisterskich w kształceniu prawniczym (obecnie jedynie w Polsce i częściowo we Włoszech) i stąd ten problem.Za samo skończenie studiow absolwent kierunków prowadzonych w trybie studiow jednolitych ma gwarantowane świadczenia i pensje.Lekarze i dentysci ponad 3 tys.+staż.Powod? Bo musi ksztalcic sie znacznie dluzej niż reszta.Nie wspomne o odplatnosci za aplikacje.Nawet lekarze nie palca za ksztalcenie praktyczne!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane